Trwa walka o koryto! TVP Info zostało wyłączone i na Woronicza doszło do przepychanek [WIDEO]

11

Jest 20.12.2023 roku, godzina 13:35. Portal internetowy TVP Info oraz sam kanał telewizyjny zostały wyłączone. Według informacji zamieszczonych przez internautów, sygnał TVP Info został wyłączony około godziny 11.

Zamiast państwowej stacji informacyjnej widzowie otrzymują sygnał TVP1. Na profilu Platformy Obywatelskiej na X napisano: „Koniec TVPIS. TVP Info wyłączone”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Chwilę wcześniej minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bartłomiej Sienkiewicz, poinformował o odwołaniu dotychczasowych prezesów zarządów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej, a także rad nadzorczych tych spółek.
Konieczność tego rodzaju działań oraz uzasadnienie wyznaczyła uchwała Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 19 grudnia 2023 roku w sprawie przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej – informuje MKiDN.

W związku z tym, kilka minut po godzinie 12, do siedziby TVP przy ul. Woronicza przybyli posłowie PiS-u, którzy starli się słownie i fizycznie z przewodniczący nowej Rady Nadzorczej TVP Piotr Zemła.

Mężczyzna został zatrzymany przez polityków PiS i pracowników telewizji. Doszło do krótkiej wymiany zdań. Nagrał to spotkanie poseł PiS Sebastian Łukaszewicz. „Tak wygląda przejęcie niezależnych mediów” – stwierdził poseł. W pewnym momencie, gdy Zemła odmówił okazania dokumentów, z których ma wynikać, że jest nowym prezesem rady nadzorczej TVP, w towarzystwie osoby najwyraźniej spełniającej rolę ochroniarza, udał się w kierunku gabinetu prezesa TVP Mateusza Matyszkowicza, który uznał swoje odwołanie i podpisał stosowne dokumenty – tak wynika z nieoficjalnych informacji podanych przez WP.pl . W momencie gdy próbowano zamknąć drzwi, ktoś zaczął krzyczeć, że „biją kobietę”. Później na ramię poseł Joanny Borowiak założono temblak.

Trwa zacięta walka o koryto.

Przeczytaj także:

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Verty mówi

  Cos szybko wymiekł dyrektor yelewizji. A kto moze wylaczyc sygnal!

 2. Miłościwi przywódcy mówi

  Miło popatrzeć jak się biorą za łby.

 3. z-k mówi

  Cóż to Polaków obchodzi czy ta telewizja będzie bardziej pruska czy bardziej żydowska i banderowska? Tak jak i poprzednio pozostaje nam tylko ks Rydzyk, red Rola i jeszcze trochę czasu zanim spacyfikują internet. Reszta to jedna cholera – Kraśko, Lis, Michnik, Blumschtajn, Wilschtajn, Hołownia……..Nie oglądam ani Jachiry ani Muchy, ani Gosiewskiej ani Wielgus…. i całej tej pozostałej antypolskiej czeredy

 4. Flex mówi

  Takie są skutki konstrukcji tego tworu państwowopodobnego, służącego nie obywatelom, tylko politykom i stanowiącego łup powyborczy zwycięzców wyborów i beneficjentów tej koncesjonowanej demokracji. TVP, a zwłaszcza info po początkowo w miarę przyzwoitym starcie po przejęciu władzy przez PIS w 2015, dobiło do dna jakie można było obserwować w ostatnich miesiącach. Pamiętam wtedy nomen omen za Kurskiego otwarte studio Polska (jakoś tak się chyba wtedy nazywało) gdzie panował pluralizm i swoboda wypowiedzi uczestników. Teraz mieliśmy strefę starcia, gdzie każda wypowiedź nie przystająca do narracji PIS była zakrzykiwana przez przedstawicieli tej partii lub chamsko przerywana przez wchodzącego w słowo M. Kłeczka. Etatowi komentatorzy i „eksperci” typu Karnowscy, Sakiewicz, czy jego „MIchnik” (A. Stankowski) i inni. Jeszcze kilka lat temu w tyłku wizji można było posłuchać komentarzy Rafała Ziemkiewicza. No ale po jego stwierdzeniu (po chyba 5ce dla zwierząt), że Naczelnik oszalał, zniknął z anteny. No i zostało to, co zostało, a teraz uważało się się za „wolną, niezależną telewizję. Oczywiście TVPO info będzie tak samo rządową, propagandową TV, ale koalicyjność rządu może nie dopuścić do monopartyjności TVP i może propaganda nie będzie już tak tępa i uwłaczająca ludzkiej inteligencji, jaką serwowali „dziennikarze” TVPIS. Ale obiektywizmu i pluralizmu bym się nie spodziewał.

 5. wojtek mówi

  Przez 8 lat żydopis budował z mozołem jakieś cuda w mediach i sądach. Przyszła nowa ekipa i w tydzień czasu ich pozamiatała. To jest śmieszne.

 6. AntyPO✡PiS mówi

  Nieźle spasiony, ten nowy prezes. 🤣 Ale pod rządami PiSraela resortowe dzieci komuchów i ich płatni konfidenci miały, jak pączek w maśle.

  Czy pod rządami PiSreala spadł chociaż jeden włos z głowy płatnego konfidenta SB TW „Zegarek” Solorza vel Kroka? Retoryczne pytanie

 7. Ewa-Maria mówi

  Obrazki jakie miały miejsce w Stanie Wojennym. Według mnie to bandycki atak. Siemoniak wieścił że silni panowie będą nie wygodnych wyprowadzali. Ziściły się jego słowa. Bardzo nie dobrze to wróży.

 8. Janek mówi

  Zwykłe odwrocenie uwagi ciemnoty od najważniejszych problemów wlasnie w brukseli przyjeli pakt imigracyjny więc witajcie ahmedy w naszej bajce

 9. Janek mówi

  Zwykłe odwrocenie uwagi ciemnoty od najważniejszych problemów wlasnie w brukseli przyjeli pakt imigracyjny więc witajcie ahmedy w naszej bajce o ludziach na granicy niewspomne

 10. Hammurabi mówi

  @Janek
  A właśnie!
  To i działalność Bodnara wydaje się zapowiedzią kroków w stronę prymusostwa w przyjmowaniu stad darmozjadów.
  Jak to jeszcze przed laty powiedział Sikorski: „jesteśmy już krajem zasobnym, więc powinniśmy pomagać”…
  Pozostaje nadzieja, że tak jak tu przyjadą tak wysmarowani wieprzowym smalcem będą się wynosili!

 11. Anty mówi

  Pisożydy z żydokomunistami pozoru ją walkę. Jak zwykle wszystkie szczegóły przez siły nimi kierując ustalone a goje z dolnego szeregu mają sobie skakać do oczu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.