Trefne doniesienia „Rzeczpospolitej”! Będzie degradacja Jaruzelskiego i Kiszczaka

Kiszczak, Błaszczak i Jaruzelski / Fot. youtube
4

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy Państwa o szokujących informacjach dziennikarki „Rzeczpospolitej”, z których wynikało, że minister obrony narodowej wstrzyma pośmiertną degradację komunistycznych katów: Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka.

Nie dawaliśmy wiary doniesieniom dziennikarki Grzegorza Hajdarowicza i czekaliśmy na stanowisko rządu. Informacje dziennika zdementował Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego. Podał też, że w ciągu dwóch tygodni, ustawa trafi pod obrady rządu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W programie TVN24 Dworczyk podkreślił, że „Jaruzelski przysłużył się jak najgorzej nie tylko Wojsku Polskiemu, ale i Polsce, więc pewną koniecznością historyczną jest zamknięcie tego tematu, jakim jest odebranie stopnia generalskiego”.

Przypomnijmy, że projekt ustawy o degradacji komunistycznych katów był krytykowany przez komunistów, byłych funkcjonariuszy sowieckich służb i byłego szefa MON Tomasza Siemoniaka. Broniąc postkomunistyczne status quo III RP perorowano o braku kompetencji ministerstwa do degradacji takich kreatur jak Jaruzelski czy Kiszczak, którzy ponoszą szczególną odpowiedzialność za zbrodnie dyktatury z lat 80. i utrzymywanie Polski pod sowiecką okupacją.

Źródło: PAP, TVN24

Przeczytaj:

O ustawie reprywatyzacyjnej i poradach rabina dla Mosze, który chciał się żenić

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. jacek mówi

  Tak samo jak arcybiskup Sławoj Leszek Głódź,uważam,że awansowanie i degradowanie nieboszczyków to absurd i bzdura.

 2. Claire mówi

  Gdyby to zależało od Polaków patriotów ci delikwenci nie byliby nigdy awansowani. Lepiej późno niż wcale. Zbrodniarze komunistyczni powinni być zdegradowani, a ich majątki skonfiskowane. Wtedy dopiero sprawiedliwości stanie się zadość.

  1. WALDEMAR mówi

   Mam takie samo zdanie. Szkoda, że wdowa po Kiszczaku ma 7 tys. zł emerytury po mężu. Jej ustawa dezubekacyjna nie objęła ponieważ Kiszczak miał rentę, a nie emeryturę. Jak to możliwe. Dlaczego gen. Kiszczak do końca życia był na rencie i nigdy nie przeszedł na emeryturę. Gdyby były na emeryturze wtedy wdowa miała by po mężu ok. 2000 tys. zł lub mniej.

 3. Basia mówi

  Degradowac i ujawniac wszystkie dzieci resortowe i tych CO NAM ZGOTOWALI I GOTUJA NIEWOLE!!!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.