„Tożsamość-Pamięć-Przyszłość”. Kongres Środowisk Kresowych RP w Lublinie (22-23 czerwca 2018)

2

Już jutro (22 czerwca 2018) o godzinie 10.00 w Lublinie rozpocznie się Kongres Środowisk Kresowych Rzeczypospolitej Polskiej „Tożsamość-Pamięć-Przyszłość”. Kongres, w ramach którego odbędzie się także konferencja naukowa „Wołyń’43: Walka o Pamięć – Walka o Polskę”, potrwa do 23 czerwca.

Wśród zaproszonych gości znajdują się: o. Tadeusz Rydzyk, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, prof. dr hab. Ryszard Szyczygieł, prof. dr hab. Marian Malikowski i inni. Głównymi organizatorami kongresu są: Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Plan całego kongresu oraz lista prelegentów oraz podejmowanych tematów (także kontrowersyjnych) jest dostępna TUTAJ (KLIK).

Przeczytaj także:

Wspierał nazistów i banderowców, teraz upamiętnia go polska ulica. Interweniujemy! [PETYCJA]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. The indoraptor mówi

    Po jaką cholerę Rydzyka tam zapraszacie? ! On jest antypatriotyczny i prochazarski! Zapraszacie go tam to ogromny błąd! To jak zapraszać donosiciela na konspiracyjne spotkanie!

  2. Czesław mówi

    W Przemyślu, w 1998 r odbył się IV Światowy Zjazd i Pielgrzymka Kresowian w Przemyślu, a zorganizował ten Zjazd ówczesny senator Witold Kowalski, pomimo negatywnego podejścia do tego Zjazdu nie tylko władz państwowych i samorządowych ale też hierarchów kościoła bizantyjskiego i rzymskiego. Niestety obecni parlamentarzyści z Ziemi Przemyskiej, to przestraszone kukiełki, drżące przed neobanderowcami. Tym bardziej należą się od regionu przemyskiego wielki szacunek i podziękowania dla Pana Witolda Kowalskiego.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.