Tommy Robinson wychodzi z więzienia! Sąd Apelacyjny uznał, że wyrok był „błędny”

Tommy Robinson aresztowany w Leeds/ fot. twitter
3

Tommy Robinson, dziennikarz i założyciel Angielskiej Ligi Obrony, ma zostać zwolniony z aresztu po tym, jak Sąd Apelacyjny uznał, że wyrok 13 miesięcy więzienia za obrazę sądu jest „błędny” i rozprawa powinna odbyć się ponownie. Robinson został aresztowany i skazany za to, że rzekomo złamał postanowienie sądu w Leeds dotyczące relacjonowania procesu członków islamskiego gangu gwałcicieli.

Uzasadniając decyzję o zwolnieniu Robinsona sędzia stwierdził: „Nie było jasne, jakie zachowanie miało stanowić naruszenie postanowienia sądu, a wnoszący odwołanie został skazany na podstawie postępowania, które nie mieściło się w zakresie tego postanowienia. Decyzja sądu w Leeds o wydaniu wyroku więzienia tak szybko i bez należytego poszanowania zasad doprowadziła do niesprawiedliwości. Sędzia mógł przekazać sprawę prokuratorowi generalnemu w celu rozważenia, czy wszcząć postępowanie. To pozwoliłby uniknąć ryzyka poświęcenia sprawiedliwości na ołtarzu pośpiechu”.

Sąd Apelacyjny zdecydował też, że Robinson nie może zbliżać się do budynku sądu w Leeds na odległość mniejszą niż 400 metrów. Powtórna rozprawa dotycząca złamania postanowienia sądu przez Robinsona ma odbyć się w Londynie.

Przed sądem zgromadzili się przeciwnicy i zwolennicy Robinsona. Członkowie organizacji Stand Up to Racism krzyczeli: “Powiedzcie to głośno, powiedzcie jasno, uchodźcy są tu mile widziani” i “Nazistowska szumowina”. Zwolennicy Robinsona odpowiadali: “Jesteście rasistami” i “Wraca do domu, wraca do domu, Tommy wraca do domu”.

Źródło informacji: theguardian.com

Przeczytaj też:

Brytyjska „normalka”: kurator kłamie, policja nęka. Paul Golding to terrorysta?! [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. jacek44 mówi

    Trzeba nagrywać zachowanietakich pijanych meneli i upubliczniać.

  2. lol mówi

    Żle się dzieje w Królestwie Brytyjskim!
    O najbliższej przyszłości mocarstwa USrael [JUDE chcą tylko od nas wyszlamować 300 mld $, a prawdę mają gdzieś!; w przyszłości: skoro POLIN ma być europejskim węzłem logistycznym – to chcą nim (po zawłaszczeniu) zarządzać!; o ich protektoracie nad Wisłą: JUDEOpolin], dżihadzie i 3.wojnie światowej – w profetycznej książce pt.: ‘2021, Moonwars’ (na: docer.pl)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.