Tommy Robinson wychodzi z więzienia! Sąd Apelacyjny uznał, że wyrok był „błędny”

Tommy Robinson aresztowany w Leeds/ fot. twitter
3

Tommy Robinson, dziennikarz i założyciel Angielskiej Ligi Obrony, ma zostać zwolniony z aresztu po tym, jak Sąd Apelacyjny uznał, że wyrok 13 miesięcy więzienia za obrazę sądu jest „błędny” i rozprawa powinna odbyć się ponownie. Robinson został aresztowany i skazany za to, że rzekomo złamał postanowienie sądu w Leeds dotyczące relacjonowania procesu członków islamskiego gangu gwałcicieli.

Uzasadniając decyzję o zwolnieniu Robinsona sędzia stwierdził: „Nie było jasne, jakie zachowanie miało stanowić naruszenie postanowienia sądu, a wnoszący odwołanie został skazany na podstawie postępowania, które nie mieściło się w zakresie tego postanowienia. Decyzja sądu w Leeds o wydaniu wyroku więzienia tak szybko i bez należytego poszanowania zasad doprowadziła do niesprawiedliwości. Sędzia mógł przekazać sprawę prokuratorowi generalnemu w celu rozważenia, czy wszcząć postępowanie. To pozwoliłby uniknąć ryzyka poświęcenia sprawiedliwości na ołtarzu pośpiechu”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sąd Apelacyjny zdecydował też, że Robinson nie może zbliżać się do budynku sądu w Leeds na odległość mniejszą niż 400 metrów. Powtórna rozprawa dotycząca złamania postanowienia sądu przez Robinsona ma odbyć się w Londynie.

Przed sądem zgromadzili się przeciwnicy i zwolennicy Robinsona. Członkowie organizacji Stand Up to Racism krzyczeli: „Powiedzcie to głośno, powiedzcie jasno, uchodźcy są tu mile widziani” i „Nazistowska szumowina”. Zwolennicy Robinsona odpowiadali: „Jesteście rasistami” i „Wraca do domu, wraca do domu, Tommy wraca do domu”.

Źródło informacji: theguardian.com

Przeczytaj też:

Brytyjska „normalka”: kurator kłamie, policja nęka. Paul Golding to terrorysta?! [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. jacek44 mówi

    Trzeba nagrywać zachowanietakich pijanych meneli i upubliczniać.

  2. lol mówi

    Żle się dzieje w Królestwie Brytyjskim!
    O najbliższej przyszłości mocarstwa USrael [JUDE chcą tylko od nas wyszlamować 300 mld $, a prawdę mają gdzieś!; w przyszłości: skoro POLIN ma być europejskim węzłem logistycznym – to chcą nim (po zawłaszczeniu) zarządzać!; o ich protektoracie nad Wisłą: JUDEOpolin], dżihadzie i 3.wojnie światowej – w profetycznej książce pt.: ‘2021, Moonwars’ (na: docer.pl)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.