To nie był atak rosyjski! Na Polskę spadła ukraińska rakieta wystrzelona przez obronę przeciwlotniczą. Oświadczenie prezydenta Dudy i premiera Morawieckiego ws. wybuchu w Przewodowie [WIDEO]

lej po wybuchu w Przewodowie/ fot. Twitter
27

We wtorek (15.11.2022) o godz. 15.40 doszło do wybuchu w miejscowości Przewodów w powiecie hrubieszowskim, w wyniku którego zginęli dwaj mężczyźni obecni w suszarni ziarna. W przestrzeni medialnej pojawiły się spekulacje, że było tu uderzenie rosyjskie wymierzone w Polskę. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski napisał na Twitterze, że był to „atak na bezpieczeństwo zbiorowe w regionie atlantyckim”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W środę (16.11.2022) odbyło się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, podczas którego oświadczenia wygłosili prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Poinformowali oni, ze nie ma żadnych dowodów, aby rakietę wystrzelili Rosjanie i że było to działanie intencjonalne. Według oświadczenia PAD i PMM w Przewodowie spadła rakieta S300 wystrzelona przez ukraińska obronę przeciwlotniczą.

– Chcemy podkreślić, by mieszkańcy wschodniej Polski nie niepokoili się wzmożoną obecnością służb i wojska. Podjęliśmy tę decyzję intencjonalnie. Proszę zachować spokój – nasze bezpieczeństwo jest zapewnione – powiedział prezydent Duda. Zapewnił też, że polskie władze pozostają w bezpośrednim kontakcie z sojusznikami z NATO.

Źródło informacji: Kancelaria Prezydenta/Twitter

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Kamil mówi

  i zydek zalenski już wiedział ze to ruskie wystrzelili.
  upadlina chce Polskę wkręcić w konflikt ! A może już sobie ubzdurała ze pojdal cichaczem na dwa fronty, wszak maja pretensje o te tereny jak gdyby to były ich ziemie….
  „Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem” niestety w rym przypadku Xian Zu się pomylił… wróg mojego wroga jest moim wrogiem.
  rusek wróg jak i upadliniec
  Amen

 2. W K mówi

  Skąd leciały rosyjskie rakiety, skoro Ukraińcy musieli strzelać w kierunku Polski?

 3. StopPolin mówi

  Jak zamordują Polaków to incydent, jak Ukraińców to ludobójstwo ?

  I dalej ani PRZEPROSIN ani ZADOŚĆUCZYNIENIA, chyba że Duda, Morawiecki i Kaczyński przeproszą za to, że Ci dwaj Polacy weszli na linię strzału… ?

 4. Negro mówi

  Zdaniem szefa nato mimo, że to była upadlińska rakietą, to za atak odpowiada Rosja, bo zaatakowała upadlinę. To się w pale nie miesci, co oni z nami wyprawiają a polskojęzyczny rząd na czele z dudowłazem dają na to przyzwolenie w imię zagranicznych stołków i mamony.

 5. Dawid mówi

  Parszywa prowokacja Ukrów.Rosja nie padła przed zachodem na kolana i chwała jej za to.Tylko Rosja w tym regionie może postawić się tej zachodniej zgniliźnie,tej wszech ogarniającej amerykanizacji ,temu zepsuciu w każdej sferze życia.

 6. Czytelnik mówi

  Prezydent każe się nie martwić. Wiadomo że trzeba zrobić odwrotnie, nie ważne kto wytrzelił bo i tak się powoli się nas wkręca w tę wojnę

 7. Ja mówi

  Czyli Ukraina zaatakowała kraj NATO ? I co ? Nic …

 8. Michu. mówi

  Bandyckie russki niszczą wszystko na Ukrainie, to nie wina Ukrainy, że rakieta spadła, tylko nieszczęśliwy wypadek z winy Rosji. Wyrzucić na zbity pysk ambasadora kacapów, uznać Rosję za kraj terrorystyczny, działać dyplomatycznie aby zniszczyć ruskiego terrorystę, który potrafi tylko strzelać rakietami, bo jest za słaby i zbyt tchórzliwy na honorową walkę. Tutaj tyle nieprzychylnych Ukrainie komentarzy, a Ci niewinni ludzie cierpią. Wstyd dla popierających ruskich. Praktycznie nigdzie nie ma tylu antyukraińskich wpisów. Niestety takie są fakty. Przyjaciół Ukrainy takich jak ja jest tu niewielu. Co nie oznacza, że zapomniałem o trudnej historii, ale teraz najważniejsza jest pomoc dzielnej Ukrainie, która tak mężnie się broni. Bardzo się cieszyłem z wyzwolenia Chersonia, mam nadzieję, że wkrótce również Donbas, Ługańsk, Zaporoże i Krym będą wyzwolone z sowieckiej niewoli, która jest piekłem na ziemi.

 9. verizanus mówi

  @ Michu (ten nowy) Jak można pisać, że ukraińska rakieta zabiła Polaków z winy Rosji??? To Rosja atakuje Ukrainę? I to jeszcze z województwa lubelskiego?? Ciekawe czy ci, którzy uważają, że to nieszczęśliwy wypadek (jakich pełno za wschodnią granicą przynajmniej od lat 20-tych XX w.) będą dążyć kto i w jaki sposób obsługiwał sprzęt, który spowodował śmierć naszych rodaków.

 10. Jaś nie doczekał mówi

  Co by nie mówić to i tak wina Rosji. Tyko tych zabitych żal….

 11. MACIEJ mówi

  @W K

  Najprawdopodobniej z terenu Białorusi w stronę Lwowa. To jedyny w miarę logiczny kierunek.
  Jednak wcale bym się mocno nie zdziwił, jakby nie była to zagubiona rakieta obrony przeciwlotniczej, a prowokacyjnie wystrzelony pocisk z terenu Ukrainy w naszą stronę, aby wciągnąć w konflikt NATO. Wiemy, że „wszyscy” właśnie tego chcą..
  Jeżeli istnieje u nas coś takiego jak system wczesnego ostrzegania, a i ufam, że jako członek NATO położony na wschodniej flance mamy coś takiego jak radar (sic) to wszystko powinno być zarejestrowane.
  Ten konflikt tak czy inaczej rozleje się na cały świat, a III Wojna Światowa będzie wstępnie się składała właśnie z wielu mniejszych wojen we wszystkich częściach globu. Kwestia czasu kiedy to nastąpi.
  Co będzie następne?

  Chiny-Tajwan
  Bałkany
  Azerbejdżan-Armenia
  Izrael-Iran
  Indie-Pakistan
  Korea Pn-Korea Płd

  W momencie gdy będzie tak wiele punktów zapalnych to okaże się, że na sojuszników nie będzie można liczyć, co nie znaczy, że aktualnie możemy;)

 12. MACIEJ mówi

  @ Michu

  To prawda, że cierpią niewinni ludzie. Zawsze tak było, jest i będzie.
  To nie wina Rosjan, że mieli im się mózgi od lat i to nie do końca ich wina, że za sznurki pociągają 'inni’.
  Nie będzie to też wina Ukraińców kiedy wszelkim sposobem pewni ludzie, właśnie z Ukrainy, w końcu doprowadzą do wciągnięcia NATO w ten konflikt. Po jednej i po drugiej stronie stoją 'Ci sami’ kamraci, którzy tylko zacierają ręce gdy widzą jak to brat do brata strzela, a reszta kłóci między sobą o to, kto ma rację.
  Największą ofiarą zawsze jest ludność cywilna, tubylcza, w tym przypadku głównie Słowianie. Każda ze stron demonizuje swojego wroga/oponenta, aby wytworzyć dane poruszenie społeczne. Wciąga się w to i nas, jakby nie patrzeć to również Słowian. Po części będzie to wina każdego z nas bo dopuściliśmy do władzy takich ludzi, którzy kooperując między sobą spychają nas wszystkich w przepaść. To oczywiste, że Rosja jest agresorem i głównym winnym tej sytuacji, ale nie można przekreślać wszystkich Rosjan tylko dlatego, że są Rosjanami, oraz vice versa. Po pierwsze, otwórzmy wszyscy oczy! Czy to nie jest kolejny, ten sam dobrze znany schemat podziału społeczeństw wedle opozycyjnych nastrojów, aby destabilizować i osłabiać narody? „Dziel i rządź!” – znamy to chyba wszyscy. Republikanie vs Demokraci, PIS vs PO, Prawo vs Lewo (gdzie centrum zawsze jest bardziej z prawej lub lewej), Coca Cola vs Pepsi, KFC vs McDonald itd. To iluzja wyboru, aby ludzie się spierali między sobą o kwestie, które utrzymują w najniższym stopniu świadomości. Podzielonymi społeczeństwami łatwiej jest manipulować nastawiając jeszcze bardziej przeciw sobie. Wiemy z Bibli, że „stanie naród przeciwko narodowi”, także nadchodzące wydarzenia są nieuniknione. Nikt jednak nie powiedział, że nie możemy wpłynąć na ich przesunięcie w czasie czyt. opóźnienie. Prawda jest taka, że wszyscy będziemy temu winni jeżeli nie obudzimy się z tego letargu i nie przestaniemy walczyć między sobą. Jednak duma człowieka okazuje się być na tyle wysoką poprzeczką, że łatwiej jest rzucać w innych gó*nem, pomimo tego, że samemu ma się ręce od tego usmarowane niż uderzyć się w pierś i odpuścić, nawet jeżeli nie do końca się jest pewien, że to zasadne. Pierwszy krok, który każdy musi wykonać to odcięcie się od świata kreowanego nam przed oczyma za pomocą mass-mediów. To prawda, że kastracji umysłowej nie da rady odwrócić, ale zawsze jest szansa na to, aby pobudzić wyobraźnię pojedynczych jednostek. Zacznijmy od siebie, inaczej nie ma dla nas ratunku, żadnego.

 13. Ewa-Maria mówi

  Przed chwilą na jednej ze stron Biden powiedział że rakieta była rosyjska a właścicielem jej Ukraina. Ja już wczoraj doszłam do tego. Zbyt długo debatowali nad tym kto za tym stoi. Dzisiaj dopiero ogłosili wszem i wobec że nic nam nie grozi , ze to pomyłka. Narrację się zmieniła o trzysta sześćdziesiąt procent. Do tej pory straszyli atakiem Putina na Polskę. Teraz dopiero zaczynam się bać chociaż do tchórzliwych nie należę. Mieszkam w pobliżu dwóch dużych znaczących obiektów strategicznych i na te obiekty w przyszłości Putin może obrać cel. Jeżeli tak się stanie to winny temu będzie Morawiecki , który cały czas atakuje Putina . Nie bronię Putina ponieważ Ukraina jak i Rosja jedni drugich warci sa

 14. śledczy mówi

  Analiza śledcza na szybkiego:
  No i gdzie tu art. 5 słynny…”nie był atak intencjonalny”? Odnośnie art. 5 proponuję posłuchać wypowiedzi-wyjaśnień dziennikarz śledczego Wojtka Sumlińskiego.
  Na suszarnie zboża spadła – a przecież o głód światowy (symbol) chodzi w tej globalnej grze, więc…
  Rakieta z lat 70., więc ktoś inny niż Rosja może je posiadać na stanie. Że służyła do obrony – taki stary pocisk bronił przed nowoczesnymi manewrującymi?
  Wojciech Olszański mówił, że chcą nas do wojny wciągnąć…
  Mogły być naciski (…) żeby na OBWE Rosji nie wpuścić do Polski (koniec listopada).
  Żeby ostatniego dnia G20 show zrobić na skalę światową?
  Głównym winowajcom – ogólnie – nie jest Rosja, tylko globalistyczne plany/zapędy (plandemie, depopulacje, wielkie głody etc.)?
  To też wpływ na rynki finansowe itp. – czyli kto na tym skorzysta?
  Fałszywe zjednoczenie żeby było? Rada itd.
  Żeby 'opozycja’ dostęp do informacji zyskała?
  Od naszej str. granic – żeby nie uciekli zablokować – depopulacja?
  Żeby nadciągający kryzys jeszcze bardziej obciążył złego misia ze wschodu?
  Celowo ze str. Rosji wystrzelili od naszej, żeby obrona Ukrainy poleciała na nas. Potem już tylko podsycać konflikt…?
  Dezinformacja to broń nie tylko Rosji – w zasadzie wszystkich.
  Pamiętajmy, że duże firmy z USA zakupiły ogromne ilości ha ziemi na Ukrainie, W.Buffet inwestuje mld-y w spółki na Tajwanie, wszyscy niemal od wschodu po zachód 'plandemizowali’ – kto tu kogo chce ograć?…
  Postulowałbym pilnować kraju od zachodu, od środka – czy nie chcą odwrócić naszej uwagi…

 15. piotr mówi

  Zachodni przywódcy, w tym prezydent USA Biden, powiedział, że pocisk, który zabił dwie osoby we wschodniej Polsce, był prawdopodobnie ukraińską rakietą obrony powietrznej, z linii trajektorii lotu wynika, że pocisk nie został wystrzelony z Rosji.
  https://twitter.com/atrupar/status/1592698788958928896

 16. z-k mówi

  Michu nie rżnij banderowskiego głupa. Niszczenie starych budynków na południowej ukrainie i przepędzanie mieszkańców do Polin to najistotniejszy element wojennej ustawki. Staną tam nowe budynki i będą nowi osadnicy. Donbas, Ługańsk i Krym zostaną w Rosji. Martwmy się by nasi zaprzańcy nie sprezentowali im w zamian Zakierzonnoho Kraja po Nowy Targ, Kraków i Siedlce

 17. verizanus mówi

  @ Maciej Nawet jeśli Polska ma jakiś radar to przecież i tak musi zapytać rządzących skąd ten pocisk miał przylecieć

 18. Adam mówi

  Zydek zalenski bardzo chce wciagnac Polske w konflikt z Rosja To jego glowny cel Rozszerzenie konfliktu i wlaczenie do wojny Nato .Powinien dawno przeprosic za ten incydent a nie zrzucac wine na Rosje . Falszywy perfidny typ

 19. ROMAN mówi

  wojna hybrydowa Ukrainy z Polską, co najmniej od lutego 2022, od tzw. ostrzału…

 20. W K mówi

  @Maciej Mapa pokazuje, że Białoruś znajduje się na północny wschód od woj. lubelskiego. Nie trzeba celować w Polskę chcąc zestrzelić rakietę lecącą z Białorusi do Lwowa.

 21. Paweł mówi

  Czyli jak dobrze zrozumiałem, ukraińscy żołnierze zabili dwóch polskich cywilów.Czekam na reakcję władz.

 22. finka mówi

  CNN twierdzi (z wiarygodnych źródeł), że system radarowy NATO śledził trajektorię lotu rakiety, która spadła na terytorium RP.Rakietę wyśledził samolot typu AWACS nazywany „latającym radarem”. Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainie tego typu maszyny patrolują polskie niebo, startując m.in. z Niemiec, Wlk. Brytanii i Holandii. A Zełenski zamiast przeprosić idzie w zaparte.

 23. Michu. mówi

  Finka, niech przepraszają rooskie qrwy co ostrzeliwują cywilów i infrastrukturę. Ruski to państwo islamskie. Natychmiast dostarczyć Ukrainie rakiety dalekiego zasięgu. Polska dyplomacja powinna nakłaniać sokuszników, aby przystąpić do wojny i zniszczyć Rosję.

 24. verizanus mówi

  @Michu (ten nowy postępowy) A skąd ta pewność, że Ukraińcy postępują z cywilami tak jak się należy i oszczędzają infrastrukturę??? A może polska dyplomacja powinna zadbać o to, żeby Lwów i inne zabrane niegdyś Polsce ziemie wróciły do macierzy, a inne dyplomacje dążyć do zawarcia pokoju na zasadzie, że tam gdzie na wschodzie Ukrainy jest większość Rosjan to te tereny powinny być rosyjskie a gdzie większość Ukraińców ukraińskie.

 25. cccpsucks mówi

  kto zapłaci odszkodowania rodzinom ofiar? HE? a może oleją to, skoro wybielają ukrów?

 26. cccpsucks mówi

  takich jebniętych ukraińskich onuc jak ten michu w całej polszczy pełno. K a miałem umrzeć w spokoju…

 27. Rebih mówi

  @Michu Gdy to pisałeś żydoukraińcy prowadzili rzeź w Chersonie. Niedaleko ci do Melnyka.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.