„To jest Polin”. Szokujące przemówienie prezydenta Dudy po zapaleniu świec chanukowych w Pałacu Prezydenckim [WIDEO]

prezydent Duda zapala chanukową świecę/ for. Kancelaria Prezydenta/Twitter
40

W środę (1.12.2021) w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość zapalenia świec chanukowych. – To jest Polin – oświadczył prezydent Duda składając społeczności żydowskiej życzenia z okazji Chanuki. W uroczystości udział wzięli rabini pod przewodnictwem Michaela Schudricha oraz ministrowie w KPRP: Paweł Szrot, Wojciech Kolarski i Jakub Kumoch.

– Dziękuję, że panowie rabini, jako przedstawiciele społeczności żydowskiej w Rzeczypospolitej, ale także poza jej granicami, są dzisiaj z nami po raz kolejny w tym chanukowym czasie, w czasie Święta Świateł, by zapalić tu chanukowe świece, by wygłosić słowa błogosławieństwa, by się modlić. Ale dziękuję także za osobiste, niezwykłe przeżycie, jakie wiąże się z dzisiejszą panów obecnością tutaj w 15. rocznicę pierwszej Chanuki w Pałacu Prezydenckim w historii Rzeczypospolitej Polskiej, gdy na zaproszenie pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego przybyła tu społeczność żydowska po to właśnie, by wraz z Prezydentem Rzeczypospolitej, jego małżonką i współpracownikami dzielić chanukową radość, radość Święta Świateł, radość tej wyjątkowej łaski, jaką Pan Bóg obdarzył swój lud wybrany – powiedział PAD.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W przemówieniu prezydent Duda podkreślił, że społeczność żydowska to „element współtworzący dzisiejszą Rzeczpospolitą także w jej wymiarach kulturowych” oraz, że „po tym tysiącu lat trudno powiedzieć, ile każdy z nas ma w sobie krwi żydowskiej, bo ona po prostu jest, płynie w żyłach”.

– Rola społeczności żydowskiej na przestrzeni tysiąca lat była dla Polski bardzo ważna, chcę to z całą mocą podkreślić. To jest Polin, to jest miejsce dla nas wszystkich, ukształtowane historycznie, umocowane kulturowo, w którym chcemy nadal razem żyć, w tolerancji, we wzajemnym zrozumieniu i szacunku. Jako Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej chcę to z całą mocą podkreślić, życząc jeszcze raz wesołej Chanuki – powiedział PAD. Tekst całego przemówienia TUTAJ.

A więc stało się. Wszystkim, którzy twierdzą, że „tu jest Polska, a nie Polin”, prezydent Duda publicznie wyjaśnił, że „to jest Polin”. Już nie tylko Rzeczpospolita Przyjaciół, ale po prostu Polin. Nic dziwnego, że Polacy nie mogą przeprowadzić ekshumacji w Jedwabnem, która pozwoliłaby ostatecznie zdemaskować żydowskie kłamstwo. Rabin Schudrich doprowadził do jej wstrzymania, a teraz zapala chanukowe świece w Pałacu Prezydenckim, bo „to jest Polin”. Prezydent Duda celebruje żydowskie święto i opowiada o żydowskiej krwi, bo „to jest Polin”. Walka z antysemityzmem jest priorytetem, bo „to jest Polin”.

Jako odtrutkę polecamy książkę Jacka Międlara pt. „Polska w cieniu żydostwa. Wielcy Polacy o Żydach”, z której dowiecie się jak naprawdę wyglądały relacje polsko-żydowskie na przestrzeni wieków. Żydzi nie raz próbowali zamienić Polskę w Polin, ale im się nie udało. Tym razem ten numer też nie przejdzie. Wbrew temu, co twierdzi prezydent Duda, tu jest Polska, a nie Polin.

Źródło informacji i cytatów: prezydent.pl

Zobacz też:

Loża B’nai B’rith protestuje przeciw upamiętnieniu Polaka zastrzelonego za podanie wody Żydom przywiezionym do Treblinki

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jajsjs mówi

  Wstyd i hańba dla narodu Polskiego za takiego prezydenta , ten człowiek mnie nie reprezentuje

 2. alojz mówi

  A może by tak PAD pojechał wesprzeć polskich żołnierzy strzegących granic tego „Polin”? I niech weźmie ze sobą wielkiego Szu.

 3. Repatriant mówi

  obyś parchaty ch… załapał żydowskiego tyfusu. TU JEST POLSKA. To nie jest ziemia obiecana dla żygostwa

 4. pazur mówi

  Czyli że to L. Kaczyński zainicjował te spotkania chanukowe??? Jeśli tak to jak dla mnie można tupolewa nie sprowadzać.

 5. DupaBlada mówi

  Kurła, żydowski prezydencik i fajans jeb…., przechta żydowski i zięć żydowskiego komunisty

 6. z-k mówi

  Po bieganinie po Kielcach w kapeluszu czarnym, po marcowych przeprosinach i przyklękach pod Dworcem Gdańskim, po wiernopoddańczym przemówieniu gdy trzech wesołków spaliło XII wieczne statuty zadłużonego u żydów Bolka pobożnego….. nie dziwi już nic. Jakoś po Panu Prezydencie Mościckim żaden polski prezydent jeszcze się Polakom nie przytrafił.

 7. Mariusz33 mówi

  wieprz zdradziecki , któremu wydaje się ze jest prezydentem. Takiego klauna jak ten długopis chyba nie ma nawet w Afryce.

 8. Konfederata mówi

  Miał być prezydentem Polaków, dbać o Polskę i o nas, dba o chanukowe interesy, jak potrzeba jego głosu siedzi cicho, budzi się gdy trzeba jechać na ukrainę i wychwalać „sława ukrainie”, gromi gdy ktoś spali książkę, albo chory człowiek zbije szybkę w synagodze. Unia „wolności” nadal w tym „prezydencie” tkwi. Zofia Romaszewska nadal nim rządzi, żonka też ma dużo do powiedzenia. Ostatnia kadencja i już mu zależy tylko na kolejnym stołku.

 9. Konfederata mówi

  „Zasługi” Lecha to także: muzeum żydów „polin”, wstrzymanie na rozkaz Szudricha ekshumacji w Jedwabnem, sprowadzenie loży bnai brith i wiele innych prożydowskich posunięć. Pis nigdy się nie zmienił, zawsze służył koszernym.

 10. Historyk mówi

  Niestety. Prezydenta Polski od wojny nie mamy.

 11. Tolek mówi

  Tu jest Polska, tu jest Polin, tu jest Polonia itd

 12. Ryszard mówi

  Nie mogę się do tego odnieść bo przeżywam poważny szok!!!, co on pierdoli, o czyim Bogu on mówi i co w ogóle w tym pałacu szukają te ŻYDOWINY????

 13. Anty mówi

  Tu na forum jest też debil. Koszerny Tolek.

 14. Ryszard mówi

  Byłem zdolny obejrzeć ten materiał tylko do połowy i dalej nie mogę. Czegóż to można się spodziewać od wnuka „Hromenki” ?

 15. Ewa-Maria mówi

  To jest hańba PAD że nie Polska a Polin. Wprost nieprawdopodobne że te słowa padły z ust głowy państwa polskiego. W naszych rodzinnych żyłach nie ma kszty krwi żydowskiej. Znam swoich krewnych dzisiejszych i tych którzy żyli przed wiekami. Wielkie mieli zasługi dla Polski w czasach kiedy to szalała Targowica. A Żydzi mieli 'zasługi’ te szczególnie w katowniach UBeckich, w Katyniu gdzie strzelali w tył głowy naszym rodakom.
  To nie jedyne ich 'zasługi’ ,haniebne zasługi. Wstyd że PAD tak upodlił Polskę mówiąc że Polin. Hańba .

 16. anonim mówi

  A co się dziwić temu karierowiczowi, skoro w otoczeniu ma polakożerców. Teść żyd kornhauser wypisujący bzdury szkalujące Polaków. W otoczeniu rabe szuldrich wyjątkowo podły polakożerca zza wielkiej wody, jony daniels i ten co zawsze mówi prawdę czyli sz. weiss, który nie podstaw matematyki i uznaje że 5 żydów = 15 000 żydów.

 17. anonim mówi

  Pamiętam go z początków prezydentury, jak grał oskarową role i udawał Polaka. Na każdym przemówieniu jego frazesów widziałem w tej mordzie fałsz, gdyż uśmiechał się szyderczo, gdy mówił o naszych dziejach. Maski opadły, kiedy przemawiał w Kielcach i ganił Polaków za mor na żydach. Potem to już podczas kazdego przemówienia lizał zady żydów a ganił Polaków.

 18. George mówi

  A to dopiero żydowska szuja z tego Dudy. Inną żydowską szuję, Lecha Kaczyńskiego, mamy na szczęście już z głowy. Teraz liczę na to, że i Duda gdzieś poleci, najlepiej z małżonką i współpracownikami. Oby jak najszybciej.

 19. pazur mówi

  Załóżmy że faktycznie Polacy mają dużą domieszkę genów żydowskich. I co nam to daje? Czy przez to syjoniści bardziej nas szanują, czy mniej szczekają na Polskę i Polaków? To nie my mamy problem z antysemityzmem tylko oni z antypolonizmem.

 20. j-da mówi

  „Niezależna” Sakiewicza na temat tego przemówienia milczy jak grób. Nawet oni sie wstydzą tak obżydliwego (nie poprawiać) lokajstwa

 21. Woj mówi

  Wyobrażam sobie, co byście zdziałali, gdybyście byli prezydentem RP. Wam się zdaje, że polityka to nie tupanie nóżką i wykrzykiwanie. To gra, w której idzie o wielkie wygrane. Czasem trzeba porozmawiać z owieczką, czasem z wilkiem. Tylko z niedźwiedziem nie ma co gadać, bo nóż może wbić w plecy, a potem powie, że trup sam się rzucił na scyzoryk. Polityk musi być w części pragmatykiem, bo wojowanie ze wszystkimi oznacza upadek.

 22. Halina mówi

  Polak Wojtek Olszański rzucił nim o glebę i przeczołgał.

 23. szalom mówi

  Dwa wczorajsze lokajsko – zaprzańskie przemówienia. Które „lepsze”? Wydaje się, że adrian prześcignął trzaskowskiego o trzy długości

 24. OZ mówi

  Szkoda, że Żydzi nie mogą jakoś poprzestać na „tej oliwie” – Duda to się jeszcze poślizgnie na tej żydowskiej oliwie.

 25. Anty mówi

  Tolek miernoto. Polin jest tylko w twoim pustym łbie.

 26. Zbigniew mówi

  Powiedzial

  „Nie ma Polski, nie ma wiec prezydenta Polski- jest zaledwie nedzny sluzacy – inaczej w starej mowie szabezgoj.”

 27. Boguslaw mówi

  Woj, no to moze, z calego tego szacunku dla tej kurwy, zapytaj go, czy wolno ci pociagnac mu druta!?
  Napisz podanie, chyba sie zgodzi!

 28. Boguslaw mówi

  Kochani, to juz nie potrwa dlugo! Wszystkich ich chazarskich kanalii wnet juz trafi szlag!
  Nawiasem mowiac, nie moge sie oprzec widoku tej pyzatej geby, siedzace z gola dupa na takim swieczniku, jak oznaka ofiary za tych Polakow, ktorzy ich jeszcze nie pokochali calym sercem!
  Po troche opada zaslepienie nas wszystkich naiwnych i wylazi prawdziwa ich kurewska, demoniczna natura!
  Wiecie, chyba bym po tym nie mogl zasnac, jeslibym tego musial odsluchac!
  Wole pomyslec o tym, co bedzie, jak to wszysko runie i powroci milosc i respekt, jeden do drugiego!
  Tylko to trzyma mnie jeszcze przy zyciu!

 29. Anonim mówi

  Martin Luter pojął Boga Ojca jako największego tyrana. Martin Luter pisze w komentarzu swoim do Listu św. Pawła do Efezjan że :
  „Zanim Syn Boży umarł na Golgocie, musiał już umierać w wieczności”

  A co ta myśl oznacza?:
  Że Bóg Ojciec jest de facto zabójcą własnego Syna

  A w takim razie co się stało na Golgocie pyta Luter ?:

  „Na Golgocie chodziło tylko o uzewnętrznienie tego co stało się przed stworzeniem świata z Synem Boga w wieczności ”

  Zatem jeżeli Martin Luter ośmielił się nazwać Boga mordercą własnego Syna, to jakie mamy pojęcie Boga? Że to jest Bóg – popęd.

  I dlatego Luter w komentarzu do Księgi Psalmu pisze: „Zanim Bóg stał się Bogiem, musiał stać się diabłem”

  Czyli o doskonałości stworzenia aniołów, ludzi nie może być mowy ! A dlaczego ?

  Bo Luter zatracił prawdę o doskonałym Bogu. O Bogu jako absolutnej Prawdzie („Zanim prawda stała się prawdą, musiała stać się kłamstwem”) . O Bogu miłości nie może być mowy, bo jaki to Bóg który zabija w wieczności własnego Syna? Nie jest Bogiem miłości. I dlatego Luter w komentarzu Listu św. Pawła do Galatów mówi:

  „Jedynym i największym grzesznikiem jest Jezus”

  A co on czyni ? On obnaża boskość i stwierdza:

  „To nie biedny człowiek jest grzesznikiem, ale niesprawiedliwy Bóg ” „simul iustus et peccator”

  W Reformacji mamy z zasadniczym i straszliwym załamaniem się katolickiej nauki nabudowanej na wielkich podstawach metafizyki greckiej i ogólnoludzkiego dziedzictwa myśli ludzkiej, które doszło na drodze poznania do poznania istnienia prawdziwego i absolutnie doskonałego Boga. To jest dwunasta księga Metafizyki Arystotelesa. Kiedy Arystoteles jako pogański umysł stwierdza z analizy tego kosmosu, który jest uporządkowany, który jest zadziwiającym i fascynującym ludzkiego ładem wynika że: musi istnieć Bóg jako najdoskonalsza istota, bez żadnych braków, bez żadnych mankamentów, zarówno w sensie ontycznym jak i w też prawnym, moralnym, każdym innym.

  Hegel pisze: „To co Marcin Luter zawarł we wierze protestanckiej i uczuciu, ja chcę zawrzeć w pojęciu filozoficznym”

  Karol Marx z Engelsem : „ To co Marcin Luter zaprezentował w Reformacji, my chcemy zawrzeć w pojęciu polityki”

  Sigmund Freud : „ To co Marcin Luter zapisał w jego teologii protestanckiej , ja chcę zawrzeć w psychoanalizie”

  A co powiedzieli komuniści z Leninem na czele ?: „To w czym nas Luter poprzedził, my chcemy doprowadzić do rewolucji ogólnoświatowej w polityce”

  A o czym pisze Hitler i jego najwięksi ideolodzy III Rzeszy niemieckiej?
  „ To co Luter rozpoczął, my pragniemy kontynuować”

  Luter jest w łonie szeroko pojętego chrześcijaństwa, największym antysemitą. Napisał dwa dzieła antysemickie o czym w się w ogóle nie mówi

 30. Jas mówi

  Ty zdrajca!!! Ty sie miales za ojca naszej ojczyzny Ty chamie !!!

 31. Iwa mówi

  Dupa nie Duda. Malo im do tilla nie wejdzie wstyd !!! Kiedy on zniknie z polityki. Naprawede to juz trudno tolerować. Izrael w twarz pluje polakom a on nie plaży przed nimi.

 32. Boguslaw mówi

  Wyglada, ze Martin Luther, jako jeden z niewielu, ktorych tutaj takze wymieniles, nie moze liczyc na przebaczenie w decydujacym momencie rozrachunku, przed ktorym wszyscy nieuchronnie stoimy.
  Stworca nie zniesie takiego bezposredniego plucia sobie w twarz!
  Nie po to stworzyl caly ten cudowny swiat, aby wykorzystac go brutalnie na swoj wlasny folwark, ponizajac i karajac, swoje dzieci.
  Cala ta, nam brutalnie sprzedawana rzeczywistosc ma tez swoje odwrotna strone, tzn. zakladajac istnienie narzedzia milosci na swiecie, nagle okazuje sie, ze nie musimy sie wcale zbytnio wysilac, gdyz uznajac Dzielo Stworzenia i bezposredni kontakt Stworcy w kazdej sekundzie naszego zycia, w stosunku do kazdego z nas, oraz uznajac te potege milosci, otrzymamy wszystko, co nam potrzeba!
  Dzielo M.L. i jego poplecznikow mozna uznac za wyraz iscie demonicznych sil, ktore odebraly calym narodom ta cudowna, ratujaca, bliskosc i wdziecznosc, dla Stworcy!
  Teraz zostaje nam, wyciagac wnioski ze swoich doswiadczen zyciowych, zdecydowac, z kim chcielibysmy na koniec wspolpracowac?
  Albo oszusta i napelnionego nienawiscia morderczego demona, albo wyrozumialego, pelnego radosci przy zadeklarowanej gotowosci powrotu, Stworzyciela i jedynego Wladcy tego swiata!
  M.L. to, glebiej wnikajac, wielka kolorowa banka, za ktora absolutnie nic wartosciowego nie stoi i po peknieciu ktorej, wystarczy tylko posprzatac i przejsc nareszcie do normalnosci, ktora nam nasi Rodzice i Dziatkowie, wpajali!
  2. Regularnie wysluchuje oredzia od wybranych osob otrzymujacych sygnaly od Jezusa Chrystusa i Matki Najswietszej i akurat nowa wiadomosc zapowiada, ze po calej Europie Zachodniej, pozostanie juz tylko pustynia i zgliszcza, na ktorych nic wiecej nie bedzie chcialo urosnac!
  A wtedy, glowna przyczyna tej tragedii, bylaby wlasnie wyjatkowo destruktywna dla tego swiata dzialalnosc M.L. i jego niecnych pomagierow!
  My, Polacy natomiast musimy jeszcze sporo sie postarac, aby wyciagnyc zdrowo glowe z tej ciemnej dupy, w ktora nas wpedzono i stac sie wtedy godnymi przyszlych lask!
  Dla mnie jest to wlasciwie sprawa zwyklej ludzkiej przyzwoitosci i wdziecznosci za nieskonczenie hojna wyrozumialosc i nieskonczona milosc Stworcy, w stosunku do nas.
  Wiadomo tez, ze, ( moze tez dlatego, ze ochroniono nas przed niecnymi wplywami M.L. ), mamy przeogromna sympatie Naszej Rodziny, tam na Gorze!
  Pamietajmy tez, na koniec, ZE TERAZ NASTAPILY CZASY, DECYDUJACE O NASZEJ NIESKONCZONYM LOSIE!
  Mocno warto podniesc teraz wygodna dupe!
  Najchetniej spotkalbym sie tam, juz na zawsze, ze wszystkimi cudownymi Rodakami!
  Po raz kolejny: UWIELBIAM POLSKE i POLAKOW i prosze, nie dajcie sobie Panstwo juz nigdy wmowic, jakoby czegokolwiek nam, jako Narod, brakowalo!
  Mamy wszelkie warunki, aby wreszcie odzyskac nasza godnosc i przyzwoite warunki zycia, I TO JUZ NA ZAWSZE!
  Chcialbym, abysmy stworzyli sobie NASZA SLODKA POLSKE, juz TAM, NA GORZE! Razem z naszymi dzielnymi Rodzicami, Dziatkami i niezliczonymi PRZECUDOWNYMI BOHATERSKIMI OBRONCAMI NASZEJ OJCZYZNY!
  ZAPRASZAM SERDECZNIE WSZYSTKICH PANSTWA!
  Jest do czego tesknic!

 33. MACIEJ mówi

  Tu jest POLSKA ty żydowski pachołku. Tfu.

 34. Marek mówi

  PAd wychowanek geremka-lewertowa, wyznawca Unii Wolności tak jak towarzyszka Witek nie zawodzi swojej antypolskiej sekty oraz rodziny Kornhauserów.

 35. Czytelniczka mówi

  @Ryszard Panie Ryszardzie, wiem, że się Pan zdenerwował (ja zresztą też!), ale proszę na przyszłość w jednym zdaniu nie umieszczać Boga i wyrazu wulgarnego.

 36. Scytka mówi

  Wasz żydowski Jehowa to bandyta ludobójca i rasista, wymyślone bóstwo żydowskie przez żydów do którego się modlą. O co ci żydówko chodzi? nie nazywa żydów narodem wybranym a resztę ma za bydło?Twój bożek nienawidził innych narodów.Poczytaj sobie…no , chyba że czytaż nie potrafisz.

 37. Scytka mówi

  Racja, panie Ryszardzie, i wszyscy pozostali! Takich to czasów doczekaliśmy, że jesteśmy narodem odepchniętym przez rasistę i dyskryminatora wymyślonego na własny użytek przez „”naród wybrany””. Jesteśmy zdeptaną , słowiańską mniejszością narodową, niewolnikami dla przybyszów z pustyni. Tu się wychwala Żydów za niszczenie cudzych wierzeń, historii i kultury, tu się przed nimi płaszczy i wychwala ich zasługi. Jakie to są te zasługi? Zniszczenie gospodarzy tej ziemi? Dlaczego my , Polacy nie panoszymy się w ich wymyślonym Izraelu, ziemi wydartej Palestynie? Ich nie można kwiatem dotknąć, ale reszta narodów to tylko bydło w ludzkiej skórze. Nie warci są żadnego współczucia .Podobny jest Watykan. To wspólne korzenie z wyznawcami Jehowy, podobno ojca Jozuego przezwanego potem Jezus. Jesus taki sam rasista, wróg własnej rodziny, mający za nic swoją matkę i swoich braci.To pisze w nowym testamencie, Sądzicie że przynoszę wam pokój? Ja przynoszę wam miecz! I każdy ma byc nieprzyjacielem drugiego człowieka.

 38. antycynizm mówi

  PAD, po kieleckiej lekcji historii, gdzie mu Kielczanie powiedzieli i napisali na wielkim banerze odpowiedź – na jego pełne fałszu i obłudy słowa '….pogrom kielecki….’, ze pogrom był UB-cki -NKWDowski ale nie kielecki co się przekłada, ze pogrom był komunistyczny! Wszyscy zydzi to przecież komuniści, choć nie wszyscy komuniści to zydzi… No więc ten PAD nie zarejestrował w Kielcach wiedzy opartej na prawdzie i dalej publicznie ośmiela się łgać obrażając i hańbiąc Polskę nazwą polin…… Niech ten jego teść , niejaki kornhauser przeprosi Polakow za obrzydliwą, kłamliwą i polakożerczą w wymowie, chałę wierszowaną aspirującą do utworu literackiego jaką w bólach niemal porodowych spłodził ten kornhauser na temat komunistycznej zbrodni w Kielcach, zbrodni popełnionej przez komunistów, a więc NIE Polaków, na biednej rodzinie żydowskiej, zbrodni zwanej kłamliwie 'pogromem kieleckim’ i przypisywanej Polakom!!! Niech ten stary zyd, kornhauser wreszcie przeprosi za to, ze bezpodstawnie łgał i opluwał Naród Polski, którego chleb chętnie je usadawiając siebie i swoich plemienników na polskich stanowiskach w polskiej uczelni!!! Polskimi wysokimi stanowiskami nie gardzą ale Polską i Polakami dziedzicznie pogardzają i opluwają!

 39. Ów drugi uczeń mówi

  A co to znaczy polin? Połączenie Polski z Ukrainą?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.