Timmermans grozi Polsce sankcjami za przyjecie ustawy o ustroju sądów powszechnych.

fot. youtube
4

Jeśli ktokolwiek miał jeszcze złudzenia co do możliwości prowadzenia dialogu z Komisją Europejska, to dziś powinien przejrzeć na oczy. Polityka ustępstw nie zdała się na nic. Dwa weta, po których część elektoratu PiS oświadcza, że straciła zaufanie do prezydenta Dudy, nie uspokoiły nastrojów, ani też nie zakończyły gróźb kierowanych pod adresem Polski przez unijnych urzędników.

Na dzisiejszej konferencji prasowej wiceprzewodniczący KE, Frans Timmermans, zażądał, aby polskie władze rozwiązały wszystkie zidentyfikowane problemy w sprawie sądownictwa w ciągu miesiąca. Zapowiedział też, że w przypadku odwołania sędziów Sądu Najwyższego lub przeniesienia ich w stan spoczynku, KE jest gotowa uruchomić art. 7 traktatu unijnego dopuszczający sankcje.

Co więcej, Timmermans przedstawił ultimatum w sprawie podpisanej przez prezydenta Dudę ustawy o ustroju sądów powszechnych. – Ustawa w sprawie sądów powszechnych została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę, co uzasadnia rozpoczęcie procedury o naruszenie praworządności w chwili jej publikacji. – powiedział Timmermans.

Z oświadczenia KE wynika, że „kolegium komisarzy prześle wezwanie do usunięcia uchybienia natychmiast po tym, jak ustawa – Prawo o ustroju sądów powszechnych -zostanie opublikowana”.

Sytuację mamy więc klarowną. Komisja Europejska nie jest i nigdy nie była obiektywna. To po prostu polityczny sojusznik PO, który walczy o to, żeby w Polsce było tak, jak było. Dlatego każda próba reformowania państwa będzie pretekstem do gróźb i szantażu. KE zachowuje się jak Hitler. Czas położyć temu kres, bo inaczej państwo polskie po prostu przestanie istnieć.

Źródło: niezalezna.pl

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. test24 mówi

  Myślę, że po wyjściu Polski z UE, ta się rozpadnie. Wyjście z WB można było przeboleć, bo „bogaty kraj stwierdził, że mu się nie opłaca”, ale jeśli wyjdzie względnie biedny kraj stwierdzając, że mu się nie opłaca, to podobnym do niego państwom, które stanowią połowę UE, zacznie świtać, że „może faktycznie to UE nie ma sensu”.

  1. Tomek mówi

   Test24 Mówi
   Ja bym powiedział że jak wyjdzie kraj który ruchano na każdym kroku to się sitwa nie utrzyma bo na pensje im braknie darmozjadom z Brukseli …..

 2. Waldemar mówi

  Szkoda słów na tego człowieka

 3. halo ! postkomunisci !! mówi

  to przyjaciel komora i lewakow , takze wiecie towarzysze , partia to my ! kutas !!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.