„Timmermans będzie szambo przerzucał?”. Winnicki krytykuje pomysł Jakiego ws. awarii oczyszczalni

ścieki spływają do Wisły/ fot. screen
1

Podczas konferencji w Płocku europoseł PiS Patryk Jaki odniósł się do awarii kolektorów warszawskiej oczyszczalni ścieków „Czajka”. Jaki ocenił, że sprawa powinna trafić do Parlamentu Europejskiego. Oświadczył także, że dobrze byłoby, gdyby na forum unijnym odbyła się debata na temat sytuacji ekologicznej w Polsce.

– Jestem przekonany, że gdyby w Warszawie rządził ktoś z PiS, to już mielibyśmy tam przypiętych ekologów do wejścia na promenadę. Timmermans i cała reszta, Komisja Europejska, jakieś rady ONZ, zajmowałyby już stanowisko, że co ten PiS robi, ale jak rządzi Platforma, no to wytłumaczyli, że fekalia wymieszały się z wodą, to nie ma problemu – skomentował Jaki, który przyjechał do Płocka, aby wziąć udział w kampanii wyborczej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do pomysłu Patryka Jakiego odniósł się szef Ruchu Narodowego Robert Winnicki. „- Temat awarii oczyszczalni ścieków w Warszawie powinien zostać postawiony na forum unijnym – uważa europoseł PiS Patryk Jaki”. Może pan poseł Jaki wytłumaczy – po co? Timmermans przyjedzie i będzie ręcznie szambo przerzucał? W czym to się różni od lewicowo-liberalnych donosów na nasz kraj słanych do Brukseli? Robicie to samo co PO – Polska niech straci, byle konkurencji dokopać. Jesteśmy dużym, europejskim państwem (UE to nie Europa, przy okazji przypominam). Potrafimy sobie radzić z naszymi problemami. Choć rządzące w Warszawie i w kraju elity z POPiSu najwyraźniej uważają, że nie potrafimy. Ale to nie znaczy, że mamy biec do obcych. Trzeba wymienić elity – napisał Winnicki na Facebooku.

Mój komentarz: Pomysł Patryka Jakiego jest tak absurdalny, że aż trudno go komentować. Na co liczy europseł PiS? Na to, że PiS dokopie PO przy pomocy Parlamentu Europejskiego? Bez żartów. Prędzej PE uchwali rezolucję potępiającą most pontonowy na Wiśle niż zrobi krzywdę PO. A debata na forum unijnym na temat sytuacji ekologicznej w Polsce może skończyć się tylko jednym – oskarżeniem rządu RP o zbyt małe zaangażowanie w tzw. walkę o ratowanie klimatu. I najważniejsze: albo walczymy o to, żeby być państwem suwerennym, albo wieszamy się obcych klamek prosząc o interwencję w naszych wewnętrznych sprawach. Osobiście nie życzę sobie, żeby Parlament Europejski debatował nad ściekami w Wiśle. Nawet jeśli te ścieki spuściła Platforma Obywatelska.

Źródło informacji: wiadomosci.gazeta.pl. Facebook

Zobacz też:

Rozbudowa oczyszczalni „Czajka” to był skok na kasę! Zarobili Niemcy, a Polacy mają ścieki w Wiśle

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Czesław mówi

    Chyba P.Jaki mówił o tym ironicznie, bo przecież nie doniósł do UE.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.