Testy DNA w Izraelu. Żydzi muszą udowodnić, że są Żydami „z krwi i kości”

naczelny rabin Izraela David Lau/ fot. screen
11

Kilka dni temu Polacy zostali po raz kolejny oskarżeni o antysemityzm, ponieważ w kiosku w Sejmie znalazła się gazeta Leszka Bubla z artykułem „Jak rozpoznać Żyda”. Afera na cztery fajery! Grzmią autorytety, histeryzują media. Strach z domu wyjść! Tymczasem w Izraelu „rozpoznawanie Żyda” jest obowiązkowe przed wydaniem zgody na ślub przez naczelnego rabina Izraela. Przyszli małżonkowie muszą poddać się testom DNA, żeby udowodnić swoją żydowskość. O sprawie informuje izraelski portal YnetNews relacjonując wyniki swojego śledztwa dziennikarskiego.

„Rabinat Izraela przeprowadza testy genetyczne na Izraelczykach z byłego Związku Radzieckiego, aby sprawdzić, czy są „genetycznie żydowscy”. To warunek zgody na zawarcie małżeństwa. (…) Naczelny rabin aszkenazyjski Dawid Lau przyznał, że poprosił niektóre pary o udowodnienie ich żydowskiego statusu. Lau twierdził, że były to pojedyncze incydenty i nie było przymusu. Jednak zeznania par uzyskane przez Ynet ujawniają, że skomplikowanej procedurze zostali poddani nie tylko przyszli małżonkowie, ale także ich krewni” – czytamy w artykule.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Niestety, są imigranci, którzy, pomimo ich prawa do powrotu, nie są zdefiniowani jako Żydzi według Halachy – powiedział rabin Lau, odnosząc się do izraelskiego prawa, które zezwala zamieszkać w Izraelu każdemu, kto wykaże, że miał żydowską babcię lub dziadka. W sytuacji, gdy rabinat ma wątpliwości co do okazanych dokumentów, kandydaci do małżeństwa muszą udowodnić testami DNA, że są Żydami „z krwi i kości”.

Może zamiast kierować delikwentów na testy DNA, rabin Lau zatrudni Leszka Bubla na etacie rozpoznawacza Żydów? Procedura będzie szybsza i tańsza. A przyszli małżonkowie będą wdzięczni Bublowi, że rozpoznał ich jako Żydów.

Przy okazji, czy wyobrażacie sobie, jaka byłaby awantura, gdyby w Polsce zgoda na ślub była uzależniona od testu DNA potwierdzającego genetyczną polskość kandydatów? Co ważne, w Izraelu nie ma możliwości zawarcia ślubu cywilnego, zatem zgoda rabinatu jest w tej kwestii decydująca. Ślub jest więc tylko dla „prawdziwych Żydów”. Czy to nie jest rasizm?

Źródło informacji i cytatów: ynetnews.com

Zobacz też:

W Izraelu nie wolno publicznie mówić o Jezusie. Interwencja policji wobec ulicznego kaznodziei [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Dan mówi

  W przeciwieństwie do tfu rabina, wiem jak rozróżnić pizzę od żyda.

  1. zuzia mówi

   Ponoć u Arabów jest to zabieg powszechny, zaś kobiety przechodzą [też powszechnie] wyrzyzanie/obrzezanie!

 2. Robert mówi

  Z tymi badaniami są technologicznie przed wilczurami z monachijskiego browaru,a wpływ na boskie pochodzenie DNA ,być może ma kombinat rabinatu,który od ilości przeanalizowanych dolarów,pozwala w sposób udowodniony na wystawienie szlachetnego certyfikatu.Szczęścia młodej parze.

 3. Staszek McŚrubokr mówi

  Parszywa zydostwo złodzieje oszuści wykorzystujący imię Boga .Bóg dawno was przelał. Zbliża się wasz koniec.myslicie że pomogą wam pieniadze .żeby się uratować.ha ha.

 4. julek mówi

  To jest nazizm pokurczów, lumpów, ludzi nienawidzących świata za wszystko, co w nim jest dobrego, za wszystko, co ich przerasta. Niedługo ogłoszą faszystowski Izrael tylko dla chrzczonych scyzorykiem!

 5. piotr mówi

  wolna-polska.pl 1- Lider światowej młodzieży syjonistycznej żąda „więcej niż 300 palestyńskich napletków” 2- Rabin przyznaje się do ssania 25 tysięcy niemowlęcych penisów – ,,To radosna okazja ” mówi.

 6. piotr mówi

  Tarrant i dziwne przypadki miasta Christchurch – Kim jest masowy morderca w meczecie Christchurch? |forumdlazycja Tradycji Katolickiej (Tarrant pochodzi z rodziny żydowskiej)

 7. piotr mówi

  gazetawarszawska.com „Nie dajcie się lobby Żydowskiemu”! Hinduski historyk z Oksfordu Peter Raina broni Polaków!

 8. Robert B. mówi

  A potem trafiają na inną rasę panów, a że rasa panów może być tylko jedna…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.