Testy dla wszystkich pracowników, odszkodowania za zakażenie w miejscu pracy. Absurdalne założenia nowej ustawy Prawa i Sprawiedliwości [WIDEO]

poseł Bolesław Piecha/ fot. screen
20

W czwartek (27.01.2022) poseł PiS Bolesław Piecha przedstawił w radiowej Trójce założenia nowego projektu ustawy Prawa i Sprawiedliwości, która ma uzupełnić lub zastąpić projekt ustawy segregacyjnej firmowanej przez posła Czesława Hoca. Projekt zakłada, że wszyscy pracownicy, zarówno niezaszczepieni jak i zaszczepieni, mają testować się raz w tygodniu, a jeśli ktoś się zarazi, to osoby nieprzetestowane mają mu wypłacić odszkodowanie.

– Projekt mówi o tym, żeby zastąpić okazywanie certyfikatu testem. Ten test będzie musiał wykonywać pracownik, nieobowiązkowo oczywiście, a pracodawca go sprawdzić, ale jeżeli tego testu ktoś nie wykona, a w zakładzie pracy ktoś, kto ma ten test ujemny, zarazi się, to pracodawca albo jego pracownicy będą ponosić konsekwencje tego, że pracownik zakaził się w szkole, w zakładzie pracy. Będzie musiał po prostu zapłacić odszkodowanie – powiedział Piecha.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redaktor Beata Michniewicz zapytała, skąd będzie wiadomo, kto kogo zaraził. Oto odpowiedź: To jest uproszczone postępowanie. I to uproszczone postępowanie mówi wprost, że jeżeli w moim zakładzie pracy pracownik, który przeszedł test ujemny np. 48 godzin przed przystąpieniem do pracy w takiej sekwencji raz na tydzień przynajmniej na razie, a w zakładzie są osoby niezaszczepione, to składa wniosek, żeby pracodawca ukarał te osoby niezaszczepione, które nie skorzystały z tego obowiązku. Oczywiście jest droga odwoławcza i ostatecznie może decydować na tej drodze odwoławczej sąd administracyjny, ale jest to taki lekko mówiąc przymus, po to, żebyśmy się testowali przed przystąpieniem do pracy raz na tydzień, czyli w każdy poniedziałek przychodzimy do zakładu pracy z wykonanym negatywnym testem na koronawirusa.

Zapytany, czy testowanie ma się odbywać bez względu na to, czy ktoś ma certyfikat kowidowy, Piecha odparł, że certyfikat będzie obowiązywał jeśli chodzi o wyjazdy i „możliwości działania na zewnątrz”. Natomiast „w zakładzie pracy podstawowym dokumentem, który potwierdza, że jesteśmy wolni od koronawirusa, będzie aktualny test”, ponieważ osoby zaszczepione również się zarażają.

– Jeżeli ja np. zakażę się w Sejmie i wykażę, że nie wszyscy byli przetestowani, to jeżeli ci posłowie nieprzetestowani uważają, że nie ma takiej potrzeby, będą mieli kłopoty, ponieważ będą musieli wypłacić odszkodowanie w wysokości pięciu minimalnych płac, a to jest kwota ok. 12-15 tysięcy – oświadczył Piecha.

Wyjaśnił też, że testy nie mogą być przeprowadzane w domu, tylko „to musi być test, w wyniku którego mamy certyfikat, potwierdzenie w formie certyfikatu, tak jak i dzisiaj mamy potwierdzenie testowania również w formie certyfikatu”. – Będzie to certyfikat, który będzie ważny dokładnie siedem dni – powiedział Piecha.

Mój komentarz: To, co opowiada poseł Piecha, jest tak głupie, że trudno uwierzyć, aby taki projekt został skierowany do Sejmu. Odszkodowania dla osób przetestowanych płatne przez osoby nieprzetestowane to przekroczenie wszelkich granic absurdu. Nie ma takiej możliwości, żeby udowodnić kto kogo zaraził. Brak testu nie jest dowodem na to, że ktoś zakaża. Wykonanie testu nie jest dowodem, że ktoś zakaził się od osoby, która nie wykonała testu. To jest totalna, absolutna i kompletna bzdura, która zostanie wyśmiana przez każdy sąd.

Kolejna rzecz to liczba testów, które trzeba by wykonać, gdyby taki pomysł wszedł w życie. W Polsce jest 17 milionów pracowników. To oznaczałoby 17 milionów testów co tydzień. Od początku pandemii, czyli przez prawie dwa lata, przetestowano w Polsce 29 milionów osób. Obecnie wykonuje się ponad 150 tys. dziennie i system jest na granicy wydolności. Jak Piecha wyobraża sobie wykonywanie 17 milionów testów co siedem dni?

Jeśli taki projekt faktycznie trafi do Sejmu, to będzie to ostateczna kompromitacja Prawa i Sprawiedliwości. Na razie mamy brednie opowiadane przez posła Piechę, bo projekt ustawy jeszcze nie ujrzał światła dziennego. Poczekajmy zatem na projekt, żeby móc ocenić, czy to tylko brednie posła Piechy, czy też kierownictwo PiS ostatecznie pożegnało się z rozumem.

Zobacz też:

Katarzyna TS: Ubaw po pachy, czy strzał w skroń?

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. verizanus mówi

  No proszę bardzo jaki postęp. A kto płaci za np błędy sędziowskie, jak coś zchrzanią w szpitalu, jak urzędnik się pomyli? No kto wtedy płaci odszkodowanie???

 2. Hubert mówi

  Ten Piecha jest zwykłym przygłupem i po prostu debilem! No ku…a teraz to już popłynął w otchłań paranoi i absurdu! Cymbał

 3. Hammurabi mówi

  Odrealniony, ginekolog ale poseł na Sejm IV, V, VI, VII i IX kadencji, senator VIII kadencji, europoseł VIII kadencji – czyli kolejny „owoc” partyjnego wazeliniarstwa i przykład błędów (około1000 własnoręcznie dokonanych aborcji na „rozkładzie”) i partyjnych „wybaczeń”.
  Zapewne wychodzi z założenia, że tak jak w partii w życiu będzie mógł liczyć na pobłażanie albo został „wytypowany” do przedstawienia kolejnego gniota, z którego PIS będzie mógł w świetle jupiterów się wycofać, w trosce o społeczny spokój…

 4. Flex mówi

  A gratis w pakiecie jeszcze Pegasus dla każdego! „Jaka piękna katastrofa” Panie Kaczyński. W 2015 rząd PBSz zaczął dobrze i zgodnie z oczekiwaniami wyborców. W 2022 rząd PMM kończy fatalnie i przeciw wyborcom. Ale za to jak korpołagry w SSE będą wdzięczne. Nie lubię wulgaryzmów bo prowadzą do schamienia i brutalizacji relacji międzyludzkich. Ale teraz z czystym sumieniem użyję. Chyba was w tym PISie całkiem poj… .Człowiek zap. w szkopskim arbeitlagrze za najniższą krajową (od 01.01.2022 19,70 zł/rh) a ci PISgnoje dają im kolejny bat do rąk by przypadkiem im roboli na kwarantany nie wysłali i miał kto robić. Jak ten nasz ogłupiony naród w przyszłym roku znów na nich zagłosuje za 500+, to pozostanie młodym tylko zmienić kraj z narodem w komplecie!

 5. anonim mówi

  Czy temu staremu komuchowi odbilo. Jego nalezaloby przetestowac psychiatrycznie, conajmniej przed kazdym wystapieniem publicznym albo w niedziele po poludniu przed trafieniem na Wiejska. Dopiero po uzyskaniu panstowego certyfikatu zdrowia psychicznego dopuscic tego dziada do zycia spolecznego. Inaczej zamknac go w izolatce, w pokoju bez klamek i okien, i zalozyc kaftan bezpieczenstwa, 24 h na dobe zeby byl pod obserwacja.

 6. Robert mówi

  Bareja by tego nie wymyślił….cha cha cha !

 7. verizanus mówi

  @ Hammurabi, człowiek, który potrafił zabić ponad 1000 ludzi jest zdolny do wszystkiego. Jeśli nie wykazał się żalem za to zło, samo głosowanie na partię w której on jest byłoby wielkim złem.

 8. Buran mówi

  Obydwu pOSŁÓW ( Piecha i Hoca ) powinno się jak najszybciej poddać „takiemu lekko mówiąc przymusowi” leczenia psychiatrycznego, gdyż stali się po prostu niebezpieczni dla społeczeństwa. Przecież takie pomysły mogą się roić tylko w chorych głowach. Należałoby się także zająć ich wyborcami, no bo przecież ktoś na nich głosował. Gmach Sejmu, chyba nie bez powodu jest okrągły jak cyrk, bo klownów tam pełno. Niektórzy nawet – o zgrozo – z tytułami profesorskimi.

 9. Normalny mówi

  Lucyferianie nadal w amoku !

 10. Ewa-Maria mówi

  Ci dwaj Piecha i Hoc byli przeciwko przymusowemu szczepieniu posłów. Teraz jeszcze bardziej chcą przykręcenia śruby Polakom. Jestem w totalnym szoku że takie szalone pomysły chcą wprowadzać. Tym sposobem kręcą na siebie bat. Wygranie następnych wyborów jest mało prawdopodobne. Nie czarujmy się, ale żeby wyjść z tej matni może pomóc tylko Konfederacja. Wszyscy inni to niebezpieczni psychopaci służący innym panom a nie Polakom.

 11. Republikanin mówi

  To, że jest to głupie, nie znaczy, że PiS + Lewica + inne takie tego nie uchwalą.

  Czy 3 lata temu pomyślelibyście, że powyższa haniebna koalicja narzuci nam coś tak głupiego, jak chodzenie w maskach w parkach narodowych?

 12. beno mówi

  Czas bandytów powoli, ale nieuchronnie dobiega końca (dotyczy również i „polskich” lokai). Za kilka tygodni rusza proces z międzynarodową obsadą sędziów, oskarżycieli i świadków. Nie będzie to prosta sprawa, gdyż WSZYSTKIE tzw. „wolne sądy” w EU nie wchodzą oczywiście w grę, jednak dr Rainer Fuellmich z pomocą licznego zespołu zebrał NIEPODWAŻALNE DOWODY LUDOBÓJSTWA zarówno inspiratorów morderczego planu jak i producentów „szczepionek” (cały wywiad na bitchute z 24/01 /napisy PL)/ Dla zainteresowanych w wolnym czasie jeszcze stronka : corona-ausschuss.de. (jakość nie powala, ale jest i wersja EN.)

 13. mł👊t na głupotę mówi

  W Oświęcimiu przed wejściem do baraku sanitarnego siedzi na ławce i oczekuje na zastrzyk dwóch więźniów. Jeden mówi do drugiego „Słyszałem że te zastrzyki które nam zostaną zaaplikowane są zastrzykami śmierci” „A kto ci tak powiedział” spytał drugi z więźniów. „Koledzy z mojego baraku” odpowiedział tamten.”Wierzysz tym płakoziemcom, oszołomom i foliarzom? Ja nie, ja wierzę tylko prawdziwym autorytetom, lekarzom z tytułami, profesorom i naukowcom. Jednym z nich jest tutejszy profesor, dr, Josef Mengele, dodam jeszcze – kontynuuje drugi z więźniów – że cyklon B to jest medykament ratujący życie i zdrowie, na puszkach pisze wyraźnie że jest produkowany w firmy BAYER

 14. W K mówi

  Bolesław Bierut – Piecha widocznie był nietrzeźwy.

 15. czarny mówi

  Skoro to będzie sprawdzane ważnością certyfikatu w tej aplikacji, to wystarczy sfałszować certyfikat. Były już w necie sposoby, jak wygenerować certyfikat, był certyfikat dla Hitlera i myszki miki, to zaraz w necie coś wymyślą.

 16. MAREK mówi

  Zbrodniarz aborcjonistka piecha, który zabijał dzieci w łonach matek, twierdził kiedyś, że zrozumiał zło, które czynił, ale jak widać, kłamał. Obecnie w czasie próby ponownie stoi po stronie zbrodni i totalitaryzmu.

 17. Error 404 mówi

  Niedzielak już się zgrał, a Piecha coraz bardziej dokazuje, bo jest już namaszczony na jego następcę.

 18. Alm mówi

  Piecha zaraził się od Rockefellera ale nie bezpośrednio lecz przez Kaczyńskiego lub Morawieckiego.

 19. Adam mówi

  osoby stojące za uchwaleniem tego typu ustawy powinny byc postawione przed sadem i oskarzone o zbrodnie przeciwko ludzkości. Przykro to czytac ze tacy durnie zarzadzaja 38 mln narodem.

 20. merowa mówi

  Tylko protesty pod domami polityków i ich rodzin są skuteczne i coś dają. Nawet jak mało liczne robią na nich piorunujące wrażenie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.