Temat wypracowania w szkole w Chicago: „Udział Polaków w Holokauście”

getto łódzkie/ fot. arch. kolorowane
12
SKLEP-WPRAWO.PL

Moja córka w chicagowskiej szkole, miała zaproponowany temat „udział Polaków w Holokauście” – tak, tak. Napisała o konferencji w Èvian, statku St. Louis – bierność Zachodu. O Żegocie, Pileckim i swojej prababci, która ratowała Żydów w W-wa. Efekt? Dostała najniższą ocenę – informuje na Twitterze Arkadiusz Cimoch, przewodniczący Koła Chicago Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Informację podał na wieść o przyjęciu przez Izbę Reprezentantów ustawy 943, której celem jest wprowadzenie edukacji o Holokauście do wszystkich amerykańskich szkół.

Mój komentarz: Trwa żydowska operacja propagandowa, której celem jest wmówienie światu, że II wojna światowa była wojną z Żydami prowadzoną przez „nazistów i ich kolaborantów”. W tej narracji nie ma miejsca na inne ofiary niż Żydzi, dlatego tak usilnie zabiega się o odebranie Polakom statusu ofiary. W tej narracji nie ma też miejsca na Żydów kolaborujących z Niemcami, bo ofiary muszą być czyste jak łza. W tej narracji obarcza się Polskę i Polaków odpowiedzialnością za ludobójstwo na Żydach, bo jeśli Polacy nie trafią do kategorii „naziści i ich kolaboranci”, to cała narracja rozłazi się w szwach. Fakty nie mają tu żadnego znaczenia. Córka Arkadiusza Cimocha dostała słabą ocenę ponieważ napisała o faktach, czyli o tym, że Polacy ratowali Żydów. A to nie pasuje do żydowskiej opowieści o Holokauście, w której obowiązuje zasada, że jeśli powie się o Polakach coś dobrego, to natychmiast trzeba to przykryć czymś złym.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Katarzyna TS: Muzeum POLIN i listek figowy

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Sambor mówi

  Chciałbym wydrukować sobie na koszulce napis ” Nie przepadam za żydami ” Jestem ciekaw jak do takiego tekstu odnosi się Polskie prawo .

  1. Gość mówi

   Chicago leży w USA a nie w Izraelu.

  2. z-k mówi

   Tak leży w USA ale w USA od kilkudziesięciu lat ogon kręci psem. Jak tylko chce.

 2. obserwator mówi

  Prawda jak oliwa zawsze na wierzch wypływa.

 3. Mikołaj mówi

  czy sprawy tego typu mają jakiekolwiek dalsze konstruktywne konsekwencje? czy kończą się na wpisie na twitterze?

 4. Zbulwersowany mówi

  Kiedyś się mówiło prosto z mostu : świnie !

 5. piotr mówi

  1-Czy Żydzi pomagali Żydom podczas II wojny? Szokujące fakty! 2-Walka o prawdę historyczną a dogmaty zjawiska sakralizacji holocaustu. | prawy.pl

 6. Hammurabi mówi

  Widzicie tu mamy przykład, jak bardzo różnimy się od Żydów, już nawet o muzułmanach nie wspominając. Jest w USA ponad 10 milionów Polaków, z czego ponad 600 tysięcy używa języka polskiego na co dzień i co? Siedzą cicho, schodzą Żydom z drogi, podkulają ogony i jedyne co potrafią to wypłakiwać się na forach. Jeśli Vikipedia nie kłamie, to obecnie Polacy mieszkają w wielu różnych dzielnicach Chicago, szczególnie w północno-zachodnich np.: Des Plaines (około 25% Amerykanów mieszkających w tej dzielnicy Chicago jest pochodzenia polskiego), Niles, Arlington Heights, Mount Prospect. Polacy przenoszą się również, chociaż już w mniejszym stopniu, do południowo-zachodnich dzielnic Chicago, takich jak Burbank albo Palos Hills; ale główne skupisko polskich średnich i małych biznesów mieści się w Chicago na północny zachód od Jackowa, wzdłuż ulic Belmont i Central oraz dalej w okolicach ulicy Harlem i Irving Park Road, a nawet przenoszą się na niektóre dzielnice Chicago i jego północno-zachodnie dzielnice. Bardzo dużo Polaków, przeważnie pochodzących z południa Polski (szczególnie Podhalan) można zobaczyć w południowej części Chicago. Dzielnica Portage Park w Chicago, według spisu ludności z 2000 roku, stanowi największe skupisko Amerykanów narodowości polskiej albo pochodzenia polskiego w Chicago.
  Ilu z nich zainteresowało się tym tematem? Ilu zadało sobie trud pójścia krok dalej i zaatakowania władz szkolnych, przedstawicieli miasta, stanu i kogo tam jeszcze? Co zrobił pan Cimoch?
  Jak tak dalej sobie będziecie pozwalali srać na łby, to nie zdziwcie się jak usłyszycie, że Hitler wkroczył do Polski w obronie uciskanych Żydów! Róbcie dalej parady na 3-go maja, zajmujcie się pierdołami w klubach i kłóćcie się przy tym zawzięcie dalej. KASTRACI!!!!

  1. Felek mówi

   Pan Hammurabini , mała poprawka.
   Ostatnia emigracja ( 20 lat) z Polski, genialni biznesmeni.
   Fachowcy jak elektrycy, hydraulicy, itd, otworzyli spółki, kupujøc nieruchomości zostali w krótkim czsie multimilionerami.
   Dzielnica Greenpoint w Nowym Yorku jest tego przykładem .
   Stara emigracja z Polski 1890- 1935 była niezorganizowana, zazdrośc, pycha itp.
   Zamiast robic to samo co mødrzy, Włośi, Żydzi, Irlandczycy, Portorikanie. LOBBY,LOBBY, jeszcze raz LOBBY.
   Zorganizowane lobby,Prez. TRUMP zjawi się 3 razy w roku ( I love polish people, please vote for me, how can I help financially for those beautiful projects you have in mind).

 7. Rochel57 mówi

  Widać pokłosie braku rozwiązania kwestii żydowskiej – największej zakały jaką nosi Ziemia. Nie ma bardziej ohydnego gatunku.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.