„Telewizja PiS Polin”. Napis na budynku TVP w Rzeszowie w proteście przeciw manipulacjom mediów publicznych

napis na fasadzie TVP w Rzeszowie/ fot. facebook
2

W nocy z wtorku na środę na fasadzie budynku TVP w Rzeszowie pojawił się napis „PiS Polin”, a część napisu “Telewizja Polska” została przekreślona czerwonym sprayem. Zdjęcie elewacji budynku TVP zamieścił na Facebooku Damian Bańka, członek partii Korwin startujący do Parlamentu Europejskiego z listy Konfederacji na Podkarpaciu.

„Prawdopodobnie dzisiaj doszło do pomalowania napisu TVP Rzeszów. Takie zdarzenia tylko pokazują, iż desperacja i rozczarowanie tym co robi PiS w TVP jest silniejsze niż ewentualna odpowiedzialność karna. Jesteśmy przeciwni niszczeniu czyjegoś mienia, jednak decydenci nie powinni doprowadzać ludzi do takich szalonych działań. Przedwczoraj protestowaliśmy przed manipulowaniem wyborcami przez TVP” – napisał Bańka na Facebooku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nadkomisarz Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, poinformował, że o zniszczeniu elewacji budynku TVP policja została poinformowana we wtorek w nocy. – Przyjęliśmy zawiadomienie od pracownika telewizji. Sporządzona została dokumentacja fotograficzna, przesłuchujemy świadków. Trwa zbieranie dowodów – mówi Szeląg w rozmowie z  portalem Rzeszów News.

Mój komentarz: Co było przyczyną wymalowania napisu na fasadzie TVP w Rzeszowie? Czy to tzw. chuligański wybryk (ulubione oskarżenie komunistów pod adresem opozycjonistów w czasach PRL) , czy sprzeciw wobec manipulacji mediów publicznych? Pytanie jest retoryczne. Sposób, w jaki TVP dezinformuje społeczeństwo w tej kampanii wyborczej, przechodzi ludzkie pojęcie. Politycy Konfederacji są albo wycinani z debat wyborczych, albo obrzucani błotem i przedstawiani jako „agenci Putina”. Doszło do tego, że Jacek Kurski wydał zarządzenie na mocy którego dyrektor TVP3 Rzeszów odwołał dwie z trzech debat kandydatów do PE, żeby Polacy nie mieli szansy wysłuchać argumentów polityków Konfederacji.

– Grzegorz Braun poinformował mnie, że TVP Rzeszów najpierw miała robić debaty na uniwersytecie z publicznością, potem bez publiczności na żywo w studio, potem już tylko retransmitowaną, a dziś rano odwołali popołudniową debatę w ogóle! – poinformował na Twitterze poseł Robert Winnicki.

 

Propagandowe działania PiS w TVP, odbierające Polakom prawo do informacji, są po prostu haniebne. Miała być „dobra zmiana”, a okazało się, że dostaliśmy TVN-bis. Nie tak miało być!

Źródło informacji: rzeszownews.pl, Facebook, Twitter

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Dlaczego zagłosuję na Konfederację

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. anty Polin mówi

    bardzo chętnie bym zagłosowała na Konfederację ale narazie to są kiepscy kandydaci w Dolnosląsko-opolskim. rozpacz.

  2. fajera mówi

    gdzieś jest fotka z całym napisem?
    bo tak wygląda, że jakby miało być polin to dlaczego jest skreślone „ls” zamiast „ska” i dodane „in”, a tak wygląda to na naciąganie

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.