Tęczowy Piątek w polskich szkołach: plakaty i lekcje o LGBT

Tęczowy piątek/ fot. kph.org.pl
3

Tęczowy Piątek na dobre zadomowił się w szkolnym kalendarzu. Wyczekiwana przez uczniów i uczennice akcja odbędzie się już w ten piątek 26 października. I to w rekordowej liczbie szkół, bo aż w 211. Tego dnia na szkolnych korytarzach zawisną tęczowe plakaty, a głównym tematem lekcji będzie akceptacja i otwartość na uczniów i uczennice LGBTQI. Wszystko po to, żeby młode lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe, queer i interpłciowe poczuły, że w szkole jest miejsce też dla nich – informuje na swoim portalu Kampania Przeciw Homofobii, inicjator akcji Tęczowy Piątek.

W dniu akcji, która w tym roku wypada 26 października, na szkolnych korytarzach pojawiają się tęczowe plakaty, a głównym tematem lekcji jest akceptacja i otwartość na uczniów i uczennice LGBTQI. Szkoły, które zdecydowały się zorganizować Tęczowy Piątek dostały od KPH zestaw materiałów edukacyjnych, plakaty i tęczowe gadżety – czytamy na stronie KPH.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– O tym jak będzie wyglądał Tęczowy Piątek zadecyduje nauczyciel lub nauczycielka wraz ze swoimi uczennicami i uczniami. To oni najlepiej znają swoją szkołę i wiedzą, co się u nich sprawdzi. My dajemy podpowiedzi. Mówimy np. jakie filmy można pokazać podczas lekcji, ale to szkoła wybiera konkretny tytuł – wyjaśnia założenia akcji Joanna Skonieczna z KPH.

O komentarz poprosiliśmy rzecznik Ministerstwa Edukacji Narodowej, Annę Ostrowską. Zapytaliśmy, czy MEN ma wpływ na to, że Tęczowy Piątek pojawi się w polskich szkołach oraz jaki jest stosunek MEN do zajęć nt. akceptacji i otwartości na uczniów i uczennice LGBTQI. Stanowisko MEN w tej sprawie znajdziecie TUTAJ.

W związku z medialnymi doniesieniami nt. Tęczowego Piątku, Związek Nauczycielstwa Polskiego zamieścił na swojej stronie następującą informację: „W prawicowych mediach pojawiły się informacje, że ZNP jest organizatorem akcji „Tęczowy Piątek”. To jest nieprawdziwa informacja. Informujemy, że nie organizujemy tej akcji i nie posiadamy listy szkół biorących w niej udział”.

Nasz komentarz: Homopropaganda w polskich szkołach jest faktem. Chociaż nie stanowi elementu programu nauczania, wprowadza się ją tylnymi drzwiami w ramach tzw. zajęć dodatkowych. Na pozór wygląda to niewinnie, ponieważ organizatorzy szermują hasłami o tolerancji i akceptacji. Do czego w rzeczywistości zmierzają akcje typu Tęczowy Piątek pokazuje chociażby egzamin szkolny dla 14-latków w Ontario. W jednym z zadań znalazł się pornograficzny opis homoseksualnych praktyk między nastoletnimi chłopcami, a zadaniem uczniów było opisanie, w jaki sposób udzieliliby im wsparcia, gdyby chcieliby o swojej orientacji seksualnej opowiedzieć rodzicom. Czy tego chcemy w polskich szkołach?

Źródło informacji: kph.org.pl

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  „O tym jak będzie wyglądał Tęczowy Piątek zadecyduje nauczyciel lub nauczycielka wraz ze swoimi uczennicami i uczniami”… A gdzie dyrektor, rada rodzicielska, rodzice? Myślę, że kilka pozwów zbiorowych ostudziłoby dyrektorów i nauczycieli decydujących się na takie „zajęcia dodatkowe”.

 2. Wirek mówi

  pis nie dość, że sprowadza nam milion banderowców, nachodźców z państw islamskich i wielu innych, leży plackiem przed usa, ukr i żydami, to jeszcze umywa ręce i pozwala na zboczoną homopropagandę. Morawiecki niedługo zgodzi się nawet na śluby pedalskie, bo unia, bo Rosja itp. Masakra, pis to unia wolności.

 3. klioes vel pislamista mówi

  Jeżeli PiS do tego dopuści, to oznacza ZDRADĘ. Tak samo jak z wpuszczaniem imigrantów.

  Homoterror i Polexit

  Lot siedział w bramie miasta. Był w Sodomie.
  Chciał ją opuścić? „Jakże by to było!…”
  Polacy także są w Lota syndromie.
  Chcą, aby dobrze im się powodziło.
  Stabilizacja!… (Aniołowie siłą
  W końcu – za ręce! – Lota, jego żonę
  I ich dwie córki wywleką strwożone.)

  Lot z bramy miasta, dwóch światów granicy,
  Zobaczył obu aniołów. Głęboki
  Pokłon oddał. Boga wysłannicy
  Chcieli, by miasto opuścił bez zwłoki.
  A on ich skłaniał, aby nocne mroki
  Spędzili mieście i przenocowali
  U niego w domu. I na to przystali.

  A wszyscy – wszyscy! – mężczyźni w Sodomie,
  Starzy i młodzi, przyszli pod dom Lota.
  I jego gości żądali łakomie.
  Chciała rozpusty gejowska hołota!
  Tłum Lota spycha i groźby weń miota.
  Nawet dziewictwem córek Lota gardzi!
  Mężczyzn chcą geje… w homoterror hardzi.

  Tak zaślepieni w grzechu, oślepienia
  Doznają wtedy poprzez moc anielską.
  Lecz zatwarziałych ten znak nie odmienia.
  Idąc do piekła, wciąż nieprzyjacielsko
  Będą wyygrażać niebu!… Każde cielsko
  I każda cielskiem władająca dusza
  Pożąda ognia. Grzesznych nikt nie zmusza…

  Nie siedźmy w bramie. Sodomy wygody
  Przeklnijmy! Trzeba Polsce Polexitu!
  Te, które w ogniu zginąć chcą narody,
  Niech idą w ogień! Pod postacią mitu
  Opowiedziana jest prawda. Bo gdy tu,
  W GRZECHU, utkwimy wzrok, jak Lota żona,
  To Polska zmieni się w słup soli! Skona.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.