Czy szykuje się kolejny Ciamajdan? Organizacje pozarządowe wzywają do protestów przed Pałacem Prezydenckim

fot. twitter
0

W związku z rozpoczęciem w Sejmie prac nad prezydenckimi projektami ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa 28 organizacji pozarządowych, w tym Amnesty International, Fundacja Otwarty Dialog, Obywatele RP, Greenpeace i Strajk Kobiet podpisało się pod apelem o wstrzymanie prac nad tymi projektami. Organizacje wezwały też prezydenta do zawetowania ustaw o KRS i SN, gdyby zostały one przegłosowane przez Sejm i Senat.

„Na co dzień zdarza się, że nasze organizacje dzieli bardzo wiele. Reprezentujemy różne środowiska, różne poglądy, mamy różne sposoby działania, różne cele. Dziś, po blisko dwóch latach od pierwszych protestów w obronie niezależności wymiaru sprawiedliwości połączyło nas jedno: bardzo głęboki sprzeciw wobec tego, co się dzieje, wobec tego, że partia rządząca próbuje poprzez nadużycia dokonać zmiany ustroju, uderzając w wolność i prawa człowieka oraz wymiar sprawiedliwości, który stoi na straży praw człowieka” – podkreśliła na wtorkowej konferencji prasowej Maria Ejchart-Dubois z inicjatywy „Wolne Sądy”, która wraz z organizacją „Akcja Demokracja” jest inicjatorem porozumienia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Bogumił Kolmasiak z „Akcji Demokracji” zapowiedział, że w piątek, o godz. 19 pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie odbędzie się manifestacja pod hasłem „Wolne sądy, wolne wybory, wolne media”. „Wychodzimy pod Pałac Prezydencki domagać się od prezydenta zatrzymana tych zmian, tych ustaw, a także rozpisania szerokich konsultacji z obywatelami” – oświadczył i dodał, że podobne demonstracje odbędą się tego dnia pod Sądami Rejonowymi w całej Polsce.

Czy kandydat na kolejnego Diduszkę „umierającego” na ulicy został już wybrany?

Źródło: pap

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.