Ministerstwo Zdrowia: szósta ofiara koronawirusa w Polsce. Zmarła miała 27 lat

5

W piątek (20.03.2020) Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła szósta osoba zakażona koronawirusem. To 27-letnia kobieta, która była w stanie ciężkim.

Jednocześnie poinformowano o 11 nowych przypadków zakażenia potwierdzonych testami laboratoryjnymi. Potwierdzone przypadki dotyczą: 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z dolnośląskiego, 2 osoby z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. podkarpackiego, podlaskiego i małopolskiego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W sumie liczba osób w Polsce z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem to 378. Dotychczas przebadano ponad 13 tys. próbek. Kwarantanną i nadzorem epidemiologicznym objętych jest ponad 120 tys. Polaków. Prawie 900 osób jest hospitalizowanych.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

 

Katarzyna TS: Wybory po trupach

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Piotr mówi

  „Pożyczone z grupy ale rozsądne myślenie.DYREKTOR SZPITALA W GENUA I PREZYDENT WŁOSKIEGO STOWARZYSZENIA DO SPRAW INFEKCJI zajmuje stanowisko wobec koronowirusa: WE WŁOSZECH NIKT NIE ZMARŁ NA TEGO WIRUSA!
  NIE MA ŚMIERTELNYCH OFIAR!
  „Sytuacja jest trudna, bo ludzie nie rozumieją, o co tu chodzi – że jest to tylko wielkie zamieszanie, które się sztucznie wytwarza.
  Wczoraj obejrzałem tych 11 zmarłych..
  to jest dla mnie bardzo smutne .. jestem chrześcijaninem i smuci mnie to, czasem nawet płaczę… ale z tych 11 umarłych nikt nie zmarł na koronawirusa. Jeden z nich umarł bo miał zawał serca i grypę jednocześnie.. Jeżeli znajduje się dzisiaj kogoś kto umarł w domu – robi się pośmiertnie test i już zalicza się ten przypadek na konto koronawirusa. (przypisek: ponieważ wirusy korony nosimy w sobie prawie wszyscy, jak co roku, tyle tylko ze normalnie ich się nie szuka- nie robi się na nie testów. W tym roku zaczęto ich szukać – i oczywiście, znajdować).
  Powinniście uważać, bo to już jest coś w rodzaju wojny. Trzeba być rozsądnym. We Włoszech nie zmarł NIKT na koronawirusa. Tutaj jest ciężka grypa, influenza – ale nic niebezpiecznego!
  Również te 30 osób które zmarły w Chinach – to była też normalna grypa.
  – Jak się ma ze środkami ostrożności?
  Co mamy robić?
  – Wy nic nie musicie robić!! Jest tyle strachu! Te całe media..to jest śmieszne… niczego nie potrzeba, wystarczy myć ręce i to wszystko. To jest zupełnie normalna grypa, nic nadzwyczajnego. Znaleziono tyle przypadków , bo dokładnie tego szukano (za pomocą niezweryfikowanych testów, mój przypisek), Ludzie mogą być zupełnie spokojni. Tego wirusa jest naprawdę tak mało..nikt nie musi się obawiać, że to jest epidemia! Nikt na to nie umarł.
  – Czy ludzie mają zostać w domu? Bo ludzie się boją… Czy mają normalnie pracować?
  – Ludzie są tak zaprogramowani.. ty masz normalnie wykonywać swoją pracę.. nie blokujcie życia w waszym mieście .. bo wy sami się wykończycie! Występowałem w programie telewizyjnym w Rzymie i mówiłem o tym, byłem w Mediolanie..problem nie istnieje. Oni wywołują strach, mówiąc codziennie o wirusie. Jeżeli myjesz ręce i nie wkładasz ich ciagle do ust, nie będziesz miał tego zaziębienia…To jest grypa. Jeżeli ciagle czegoś dotykasz i wkładasz ręce do ust, to dostaniesz grypę. Ale to jest normalna grypa.
  – Dlaczego jest pan jedynym lekarzem, który tak się wypowiada, jako dyrektor szpitala?
  – Wszyscy się boją. Ci którzy poszli na zewnątrz.. ci ( tych słów nie rozumiem; przypisek Alicja).. lekarze boją się mediów. Ja tego sobie nie wymyśliłem- to mówią statystyki. Wirus występuje w 2%, a zapalenie płuc w 4% ! To jest o wiele poważniejsze niż wirus. Cały system (społeczny) się zawali, jeśli ludzie zawalą. Jedno jest zupełnie jasne i ważne: jeżeli macie grypę, nie biegnijcie od razu do szpitala.. zostańcie w domu, grypa sama przejdzie. Nie zapychajcie szpitali z tego powodu, bo to jest błąd. Bo ten wirus do tej pory nikogo jeszcze nie zabił. Dziękuję.”
  18.03.2020
  Wypowiedź dyrektora kliniki; od 9 minuty wideo:
  https://youtu.be/h3F___-SDY0
  (tłumaczyła: Anna Skonieczny) „

  1. Tomek mówi

   Niezły fake news. Wzięty ze strony zajmującej się m.in. cywilizacjami pozaziemskimi. Gratuluję.

   P.S. Jak chcesz zobaczyć sobie, jak wygląda ta niby „zwykła grypa” to możesz obejrzeć sobie wczorajsze sceny z Lombardii – dziesiątki wozów wojskowych wiozących na południe setki ciał, bo zabrakło mocy przerobowej w lokalnych krematoriach.

  2. Tomek mówi

   Agencja Bloomberg albo ten link też powiela ową bzdurę, że koronawirus to po prostu grypa? Nie.

   Co do chorób współistniejących – jakby Ci to przystępnie wytłumaczyć… Otóż, generalnie w przypadku złapania wielu wirusów umierasz na tzw. choroby współistniejące, tak to się ładnie nazywa. Jak zarazisz się HIV, to przez to, że Twój układ odpornościowy jest rozwalony przez wirusa, możesz umrzeć łapiąc zwykłe przeziębienie. Łapiąc grypę np. w starszym wieku największe szanse masz umrzeć na powikłania po niej. Albo na zapalenie płuc. I wg Ciebie to oznacza, że HIV czy grypa w przypadku ludzi starszych „istnieją tylko w naszych umysłach”? Nie, to wirus powoduje wyniszczenie organizmu i w efekcie śmierć w związku z tym, że organizm nie potrafi się bronić. I tak jest również w przypadku koronawirusa.

   Już pominę, że w tych 99% chorób współistniejących jest np. przeważnie zwykłe nadciśnienie. Na nie się umiera?

  3. gabka mówi

   Nie jełopie. Jak wskazałeś umierają organizmy osłabione, jak przy KAŻDEJ grypie.
   A to co teraz obserwujemy to medialny cyrk. A przy okazji tresura społeczeństwa i powolne wycofywanie gotówki…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.