Szokujące dane UNESCO: 7,5 mln analfabetów w Niemczech! Będzie ich coraz więcej

fot, pixabay.com
1

Z danych UNESCO wynika, że w Niemczech mieszka ok. 7,5 mln funkcjonalnych analfabetów, czyli osób, którzy mają trudności z rozpoznawaniem liter, składaniem ich w słowa i budowaniem z nich zdań. Mają też trudności z czytaniem i rozumieniem spójnych tekstów. W grupie tej jest ok. 2,3 mln osób w wieku 18-64 lat, które nie potrafią w ogóle czytać ani pisać. Około 300 tys. mieszkańców Niemiec nie potrafi nawet poprawnie napisać swego imienia i nazwiska.

Według danych Federalnego Urzędu ds. Migracji i Uchodźców (BAMF) sytuacja jest tragiczna jeśli chodzi o napływających do Niemiec uchodźców analfabetów, z których ponad 80% nie jest w stanie nauczyć się niemieckiego w stopniu umożliwiających podjęcie pracy lub dalszego kształcenia. Najgorsze wyniki osiągają Erytrejczycy i Irakijczycy.

W pierwszym półroczu 2017 r. w specjalnych kursach integracyjnych dla analfabetów wzięło udział ok. 43 tys. osób. Było ich o 10 proc. więcej w porównaniu z tym samym okresem 2016 r.

Źródło: dw.com

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Jarek mówi

    aby nie obrażać w rasistowski sposób uchodźców nachodźców obniżą poziom wyższego wykształcenia do umiejętności oddychania. Niemcy od zawsze były znane z fałszu to i to im przejdzie

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.