Szokujące dane UNESCO: 7,5 mln analfabetów w Niemczech! Będzie ich coraz więcej

fot, pixabay.com
1

Z danych UNESCO wynika, że w Niemczech mieszka ok. 7,5 mln funkcjonalnych analfabetów, czyli osób, którzy mają trudności z rozpoznawaniem liter, składaniem ich w słowa i budowaniem z nich zdań. Mają też trudności z czytaniem i rozumieniem spójnych tekstów. W grupie tej jest ok. 2,3 mln osób w wieku 18-64 lat, które nie potrafią w ogóle czytać ani pisać. Około 300 tys. mieszkańców Niemiec nie potrafi nawet poprawnie napisać swego imienia i nazwiska.

Według danych Federalnego Urzędu ds. Migracji i Uchodźców (BAMF) sytuacja jest tragiczna jeśli chodzi o napływających do Niemiec uchodźców analfabetów, z których ponad 80% nie jest w stanie nauczyć się niemieckiego w stopniu umożliwiających podjęcie pracy lub dalszego kształcenia. Najgorsze wyniki osiągają Erytrejczycy i Irakijczycy.

W pierwszym półroczu 2017 r. w specjalnych kursach integracyjnych dla analfabetów wzięło udział ok. 43 tys. osób. Było ich o 10 proc. więcej w porównaniu z tym samym okresem 2016 r.

Źródło: dw.com

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Jarek mówi

    aby nie obrażać w rasistowski sposób uchodźców nachodźców obniżą poziom wyższego wykształcenia do umiejętności oddychania. Niemcy od zawsze były znane z fałszu to i to im przejdzie

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern