Szok! Takie „dzieła sztuki” wiszą na stacji metra w Szwecji

wystawa na stacji metra w Szwecji/ fot. twitter
6

– Muszę się tym podzielić, bo sama tego ciężaru dźwigać nie zdołam Takie „dzieła sztuki” wiszą na ścianach szwedzkich stacji metra… Właśnie miałam „przyjemność” stać na przeciwko tego goowna, czekając na pociąg – informuje zniesmaczona internautka.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Autorką powyższych „dzieł sztuki” jest feministka Liv Strömquist. To autorka książki pt. Kunskapens frukt o tabu menstruacji i sromu. Książka została przetłumaczona na francuski, holenderski, duński, niemiecki i fiński. Strömquist jest też autorką komiksów „o władzy i niesprawiedliwości”. Od 2005 roku pracuje dla młodzieżowej stacji radiowej Sveriges Radio P3.

Oprócz rysunków łyżwiarek z majtkami poplamionymi krwią menstruacyjną, na stacji metra znajdują się też rysunki Strömquist stanowiące wystawę „The Night Garden” składającą się z serii „dekadenckich zdjęć kobiet”. Strömquist opisuje swoją wystawę w następujący sposób: „Zainspirowałam się gatunkiem „sielanki pasterskiej” z jej wyidealizowanym wizerunkiem prostoty i spokoju na wsi jako pocieszającą fantazją dla zestresowanych mieszkańców miast. Rysunki w „The Night Garden” można opisać jako nowoczesną sielankę pasterską”.

Jak widać, zestresowani mieszkańcy miast mogą teraz popatrzeć na panie bez biustonoszy lub na majtki poplamione krwią menstruacyjna. Tak wygląda postępowa forma relaksu!

Źródło informacji i cytatu: twitter, nordfront.se, en.wikipedia.org

Przeczytaj też:

Wypiął tyłek i zrobił sobie zdjęcie! Haniebne zachowanie włoskiego aktora pod pomnikiem JPII. Wiemy co robi w Polsce!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ERAZM mówi

  To święty J P II wprowadził Polskę do Unii Europejskiej. Wcześniej jak sobie przypominam Polacy wyrazili swój sprzeciw wobec tej bolszewickiej dyktaturze.

 2. yaga mówi

  rozum tej exhibibcjonistki Strömquist pomiędzy nogi jej wlazł,ściera bez honoru,TFU!

 3. marek mówi

  może jeszcze narysuje,jak defekuje

 4. Maciej mówi

  Lewactwo to w istocie filozofia bólu, gwałtu na ludzkiej naturze, usankcjonowanej pedofilii, śmierci bez Bożego Światła. Otchłań piekła…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.