Szok! Prawie 250 tys. zł nagrody dla prezesa NIK za „osiągnięcia w pracy zawodowej”

Krzysztof Kwiatkowski/ fot. Wikipedia
1

Stare porzekadło mówi, że szewc bez butów chodzi. Z pewnością nie dotyczy ono prezesa Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofa Kwiatkowskiego, który potrafił zatroszczyć się o to, żeby chodzić w najlepszych butach. Jak ustaliła Wirtualna Polska, podczas sprawowania funkcji szefa NIK Kwiatkowski otrzymał łącznie prawie 250 tys. zł nagrody za „osiągnięcia w pracy zawodowej, w tym pełną realizacją rocznego planu kontroli oraz prawidłową politykę finansową NIK”. Najwidoczniej pensja w wysokości 14 tys. zł miesięcznie to dla Kwiatkowskiego za mało.

Kwiatkowski otrzymywał nagrody nawet w okresie, kiedy śledczy postawili mu zarzuty w śledztwie dotyczącym ustawiania konkursów na wysokie stanowiska w NIK. Prezes NIK nie przyznał się do winy i zapewniał, że jego działanie było zgodne z prawem. W sierpniu 2018 roku w warszawskim sądzie ruszył proces z udziałem byłego prezesa NIK i byłego posła PSL Jana Burego.

W sierpniu 2019 roku Krzysztof Kwiatkowski złożył rezygnację ze stanowiska, żeby kandydować w wyborach do parlamentu. „Chcąc zachować wartość apolityczności tej instytucji, a po podjęciu przeze mnie decyzji o starcie w wyborach parlamentarnych, składam rezygnację z pełnionej funkcji” – napisał Kwiatkowski w oświadczeniu z 19 sierpnia zamieszczonym na stronie NIK.

Jedną  z ostatnich kontroli NIK pod rządami Krzysztofa Kwiatkowskiego była kontrola w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Powołując się na konieczność udzielenia odpowiedzi na pytanie NIK urzędnicy ministerstwa zażądali od lubelskiego muzeum wykazu zbiorów, które „można uznać za część dziedzictwa mniejszości narodowych i etnicznych” oraz listy nieruchomości będących własnością Województwa Lubelskiego (użytkowanie wieczyste), które stanowią dziedzictwo kulturowe mniejszości narodowych. Zaskoczeni i zaniepokojeni pracownicy muzeum poinformowali o sprawie dr Ewę Kurek, która nagłośniła ją w internetowej telewizji Niezależny Lublin wskazując, że działanie MKiDN może mieć na celu przygotowanie do realizacji roszczeń żydowskich.

ZOBACZ: Przygotowanie do realizacji 447? Dr Kurek ujawnia szokujące pisma ws. dziedzictwa mniejszości narodowych [WIDEO]

SKLEP-WPRAWO.PL

ZOBACZ: „Urzędniczy bełkot i nepotyzm”. Dr Kurek ostro o ministrze Glińskim [WIDEO]

Źródło informacji: wp.pl

Zobacz też:

Roszczenia żydowskie: wniosek o rejestrację komitetu inicjatywy ustawodawczej Stop447 trafił do Sejmu

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. narodowiec mówi

    Wprost nie da się uwierzyć jaka piękna i dostatnia byłaby Polska bez Żydów i wszelkiej maści dwużydzianów Polaka !!! Wielkie czyszczenie Ojczyzny przed nami !!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.