Szok! Polski sąd zabiera dziecko Polce i oddaje Marokańczykowi

fot. pixabay.com
4

Sąd Okręgowy w Opolu wydał prawomocną decyzję nakazującą Katarzynie Nowak wydać 7-letnią córkę ojcu dziewczynki, którym jest mieszkający we Włoszech Marokańczyk. Pomimo sprzeciwu prokuratury sąd zdecydował, że do 24 września mieszkająca w Polsce Yasmin ma zostać przekazana ojcu.

–Jak ja mam jej powiedzieć, że muszę ją oddać. Przecież sąd skazuje ją na ogromną traumę. Yasmin świetnie się czuje w Polsce. Chodzi do trzeciej klasy, ma dużo znajomych i jest jedną z najlepszych uczennic w klasie, mimo że wychowała się we Włoszech – mówi Katarzyna Nowak.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Katarzyna i Mohammed poznali się we Włoszech. Para zamieszkała wraz z dwójką dzieci Katarzyny z pierwszego małżeństwa. Po narodzinach Yasmin mężczyzna zaczął znęcać się psychicznie i fizycznie na kobiecie i jej dzieciach. Polka zgłaszała sprawę do opieki społecznej i do sądu, ale nic to nie dało. Włoski sąd ponad cztery lata zajmował się sprawą karną przeciwko Mohammedowi dotyczącą przemocy, a w końcu postępowanie umorzono z przyczyn formalnych.

W 2017 roku Katarzyna uciekła z dziećmi do Polski. Marokańczyk zgłosił uprowadzenie rodzicielskie powołując się na konwencję haską, a polski sąd nakazał wydać mu dziecko. Kobieta wystąpiła o pomoc do Ministerstwa Sprawiedliwości. Prokurator skierował do sądu wniosek o zmianę prawomocnego postanowienia sądu i wystąpił o tzw. zabezpieczenie, które ma na celu zatrzymanie Yasmin na terytorium RP do czasu prawomocnego zakończenia postępowania z wniosku prokuratora.

Źródło informacji: wp.pl

Przeczytaj też:

Polski MSZ odmówił zgody na udzielenie azylu Silje Garmo i jej córce

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Vader mówi

  Jak tak dalej dobrze pójdzie to trzeba będzie założyć ruch oporu przeciwko lewactwu!

 2. michu mówi

  Co w tym dziwnego???? Przecież ani dekomunizacji, ani reformy sądów nie było.

 3. Góral mówi

  Czy ktoś wie jak nazywa się sędzina, która wydała ten wyrok?
  Bardzo proszę o informację. Zbieram informacje o naszym tzw. wymiarze sprawiedliwości (celowo pisane małymi).
  do Vader – nie pisz lewactwo, bo to nie jest żadne lewactwo, to po prostu sitwa, która jak pleśń oblepiła nasz Kraj.

 4. ERAZM mówi

  A gdzie jest w tej oczywistej dla ludzkiego rozumu Pan Minister Ziobro, Pan Minister Jaki. Tak -.jaki mamy rząd taki mamy sąd. Ale daliśmy się nabrać w 2015. To wstyd i hańba dla Nas wszystkich. W Naszym pięknym kraju potrzeba Wielkiego, wielkiego przewiewu ubeckich kadr.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.