Szok! Pogańskie bożki, szamańskie rytuały i „grzech ekologiczny” na Synodzie Amazońskim [WIDEO]

pogański idol na Synodzie Amazońskim/ fot. screen
9

W sobotę (26.10.2019) zakończył się w Rzymie trzytygodniowy synod odbywający się pod hasłem „Amazonia: nowe drogi dla Kościoła i ekologii integralnej”. W dokumencie podsumowującym obrady zapisano możliwość wyświęcania żonatych mężczyzn na księży. Jak wskazano, mają to być mężczyźni „odpowiedni i uznani przez wspólnotę – którzy będą mieli owocny diakonat stały i otrzymają właściwe przygotowanie do kapłaństwa, mając rodzinę prawnie założoną i trwałą”.

Do dokumentu włączono także propozycję zdefiniowania „grzechu ekologicznego”, czyli „działań bądź zaniedbań przeciwko Bogu, przeciwko bliźniemu, wspólnocie i środowisku”. Za takie grzechy zostałyby uznane „czyny i nawyki powodujące zanieczyszczenie i zniszczenie harmonii środowiska” – wyjaśniono w tekście. Odnosząc się do kwestii ekologicznych omawianych na synodzie, papież Franciszek przywołał przykład Grety Thunberg i klimatycznego ruch młodzieżowego i stwierdził, że młodzi ludzie „mają świadomość zagrożenia ekologicznego, które istnieje nie tylko w Amazonii”.

Podczas synodu dyskutowano też nad diakonem kobiet. Papież oświadczył, że Kongregacja Nauki Wiary musi zgłębić sprawę stałego diakonatu kobiet, który – jak przypomniał – „istniał w początkach Kościoła”.

W trakcie synodu doszło do wydarzeń, które zszokowały katolików. W ogrodach watykańskich odbyły się szamańskie rytuały z udziałem papieża, a pogański idol Pachamama został wniesiony przez biskupów do kościoła w uroczystej procesji.

Tego było już za wiele. W nocy niezidentyfikowany mężczyzna wyniósł bożki z kościoła i wrzucił je do Tybru, a nagranie zamieścił w sieci. Jego czyn spotkał się z poparciem katolików na całym świecie.

O szczegółach tego wydarzenia opowiada Krystian Kratiuk, redaktor naczelny portalu PCh24.pl, podsumowując przebieg Synodu Amazońskiego w rozmowie z Piotrem Szlachtowiczem w telewizji wRealu24.

Źródło informacji: PAP, wRealu24

Zobacz też:

J. Międlar: Papieskie pocałunki

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Buran mówi

  Szatan ubrał się w białe szaty, otoczył purpurowym orszakiem i niszczy Kościół Katolicki.

 2. Buran mówi

  Chwała tym dzielnym ludziom za wyrzucenie pogańskich bożków ze świątyni. Purpuraci zaczną niedługo wynosić na ołtarze np. anakondę, bo jest największa z węży.

  1. piotr mówi

   Rzym. „Pachamama” z kościoła Santa Maria wyrzucone do Tybru. | gazetawarszawska.com

 3. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Oby w Polsce nie wróciło Lelum Polelum.

  1. piotr mówi

   1-Dramat Pachamama: Watykan oskarża Boga o naruszenie siódmego przykazania. 2- Dokonano tego tylko z jednego powodu: | forumdlazycia tradycji katolickiej

 4. Alek mówi

  Jesli wierzyc nagraniom na youtube to paczamama to taka kazirodcza bogini pedofilka.
  Ciekawe czy znajda sie jacys, co beda przeciw obecnisci tego symbolu pedofilii protestowac.

 5. Poganin mówi

  Przecież w chrześcijaństwie od dawna są pogańskie elementy – wszystkie „chrześcijańskie tradycje” pochodzą z czasów pogańskich – świętowanie przesilenia zimowego, sianko pod obrusem, ikonografia i kult świętych który został wymyślony w celu wrogiego przejęcia pogańskich rytuałów. Właśnie przez te pogańskie elementy wielu osobom wydaje się że chrześcijaństwo jest religią europejską, podczas gdy tak naprawdę to uniwersalistyczny i internacjonalistyczny syf który narodził się na pustyni podobnie jak inna zjebana religia czyli islam.

  1. Alek mówi

   Znam to wszystko z lekcji marksizmu leninizmu. Mial on wiele wznioslych mysli, ale jedna wade – klamal. Boze Narodzenie jest np. dobrze udokumentowanym w Pismie Swietym wydarzeniem historycznym z dokladnoscia co do daty. Jesli ma cos ono z poganstwem wspolnego, to to, ze poganie to swieto zwalczali , nie tylko za komuny wprowadzajac jolkę, czyli po radziecku swieto choinki, ale podobne pomysly byly juz za czasow cesarstwa rzymskiego. Jednak zawsze udawalo sie chrzescijanom swe swieta wybronic.

 6. inkwizytor mówi

  To tak jak za JPII i jego spotkaniu ekumenicznym … tam też szamani byli i jakieś bożki

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.