Szkocja: dwie Polki bohatersko ratowały ludzi! Po wypadku wyciągnęły pasażerów z płonącego samochodu

Fot. pixabay
2

W Szkocji doszło do groźnego wypadku, w którym zderzyły się cztery samochody. Łącznie w wypadku ucierpiało dziesięć z dwunastu osób biorących w nim udział. Dwie Polki wyciągnęły uwięzionych w płonącym aucie pasażerów, tym samym ratując im życie.

Kobiety były świadkami zdarzenia. Rzuciły się na ratunek, aby ocalić zagrożonych. Z pomocą ruszył również taksówkarz, który wezwał pogotowie oraz straż pożarną. Następnie, pomógł kobietom przenosić ofiary na bezpieczną odległość. Poszkodowani pasażerowie mieli połamane nogi.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Te polskie dziewczyny były takie odważne. Nawet kiedy zobaczyły ogień, nie zastanawiały się ani sekundy – powiedział później mediom. Gdy na miejsce przyjechały służby, wszyscy uczestnicy wypadku byli już w bezpiecznym położeniu. Zostali ułożeni z dala od płonącego pojazdu, co ocaliło ich życia. Dziesięciu poszkodowanych trafiło do szpitala.

Źródło informacji: o2, The Courier

Przeczytaj również:

[WIDEO] Europa: kulturowo ubogacony Sylwester! Płoną samochody we Francji, Belgii i Szwecji!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Hammurabi mówi

    Żeby teraz jednak nie okazało się, że bohaterskie Polki przy okazji ratowania ofiar dokonały „zaboru mienia”, a właściwie to one czekały na ten wypadek by się wzbogacić więc to, że współpracowały, współdziałały ze sprawcą wypadku nie może ulegać kwestii.
    Oczywiście leżące w szpitalu ofiary zaprzeczą, głośno powiedzą, że niczego do ukradzenia nie posiadały, jednak po opuszczeniu szpitala zaczną zdanie zmieniać i stwierdzą, że przewoziły złoto, platynę oraz brylanty i zostały ograbione pod pozorem ratowania ich życia. Pozostałe ofiary karambolu również wskażą Polki, jako sprawczynie tej odrażającej kradzieży.
    Oczywiście to fikcja, jednak mechanizm skądś znamy, prawda?

  2. Marcin mówi

    Co by tam media nie napisały i tak nie każdy miałby odwagę tak zareagować, szacunek dziewczyny:)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.