Szewach Weiss zarzuca Armii Krajowej „współpracę z Niemcami co do Żydów”

Szewach Weiss/ fot. twitter
5

Według informacji zamieszczonej wczoraj w Jerusalem Post, były ambasador Izraela w Polsce  Szewach Weiss skrytykował wspólne oświadczenie premierów Morawieckiego i Netanjahu. „Ten dokument zawiera kilka zdań, które są poprawne, a reszta jest albo nieprecyzyjna, albo fałszywa” – miał powiedzieć Weiss w wywiadzie udzielonym w niedzielę rano w Radio Armii Izraela. „Na przykład, w przeciwieństwie do tego, co tam napisano, zdarzały się przypadki, w których sam Rząd Polski na Uchodźstwie brał udział w mordowaniu Żydów”.

W rozmowie z RMF FM Weiss oświadczył, ze takie słowa nie padły, a jego wypowiedź brzmiała zupełnie inaczej. Jak? „Polski rząd zagraniczny i polski rząd jeszcze w Polsce na początku wojny nie współpracował z hitlerowcami, natomiast prawie cała Europa wtedy współpracowała. I to wszystko. I właśnie mówiłem o Armii Krajowej, a nie o rządzie polskim. Powiedziałem, że Armia Krajowa, niestety, tam Żydzi walczyli też, i ratowała Żydów i ukarała szmalcowników, ale byli tacy w Armii Krajowej, że też współpracowali z Niemcami co do Żydów. Ale przeważnie nie Armia Krajowa, tylko Żandarmeria Polska. To powiedziałem. Co z tego zrobili „Jerusalem Post”, ja nie wiem…” powiedział Weiss.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Doprawdy, nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać. Najpierw izraelska gazeta wykorzystuje wywiad z Weissem do oszkalowania Rządu RP na Uchodźstwie, a potem okazuje się, że pociechą dla Polaków ma być to, że Weiss szkaluje TYLKO Armię Krajową zarzucając jej żołnierzom kolaborację z Niemcami „co do Żydów”. Czy ci, którzy nazywają Szewacha Weissa „wielkim przyjacielem Polski”, zdają sobie sprawę z tego, że jego słowa to powtórzenie komunistycznej propagandy o „polskich faszystach z AK”? Czy rozumieją, że Weiss wpisał się w narrację Gazety Wyborczej o AK-owcach mordujących Żydów podczas Powstania Warszawskiego? A fani Weissa może odetchnęli z ulgą, że ich idol napluł TYLKO na Armię Krajową, w związku z czym można nadal opowiadać o „wielkim przyjacielu Polski”?

Żałosna manipulacja Jerusalem Post i równie żałosne dementi Weissa. I jeden plus tej sytuacji: po raz kolejny dowiadujemy się, do jakiego stopnia Żydzi nienawidzą Polaków. A opowieści o „wielkim przyjacielu Polski” można włożyć między bajki.

Źródło cytatów: jpost.com, rmf24.pl

Przeczytaj też:

Post-modernizm: nieprzejrzystość oceanu informacyjnego, czyli post-truth (2)

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Krzysztof mówi

  Ja zarzucam weissowi kłamstwo i holokaust narodu palestyńskiego. Widzicie jakie prawdziwe intencje ma ten parch , któremu Polacy uratowali doopsko. Taka to ich wdzięczność jest teraz.

 2. Czesław mówi

  . To, czego dopuścili się wobec Polaków Żydzi na Kresach po 17 września 1939 roku miało charakter zbrodni. I tak było to w swoim czasie powszechnie postrzegane wśród Polaków na czele z premierem rządu RP na Emigracji generałem Władysławem Sikorskim. 11 czerwca 1942 roku, odpowiadając we własnoręcznie pisanej depeszy na oświadczenie przedstawicieli Agencji Żydowskiej, gen. Sikorski otwarcie zapytał:
  „Dlaczego jednak dotąd oficjalne koła żydowskie nie potępiły jawnej zdrady i innych zbrodni, jakich się wobec Polski i polskich obywateli dopuszczali przez cały czas okupacji sowieckiej?” Odpowiedzi do dzisiaj brak. https://wolna-polska.pl/wiadomosci/prof-jerzy-robert-nowak-przemilczane-zbrodnie-zydowskie-polakach-2016-10
  Dowódca AK, gen. Stefan Rowecki-„Grot”, 25 września 1941 r. napisał, „ Żydzi są dla NKWD nieocenionym wprost biczem przeciw ludności polskiej”.
  W związku z ustępstwami poczynionymi w ustawie o IPN należy przytoczyć wypowiedż J.Piłsudskiego „Uległość i pokora tylko niewolę wzmacniają”

 3. Jacek NH mówi

  „Żydzi pracują krok po kroku jeśli nie na kolejny holocaust, to na pewno na kolejną falę pogromów”

 4. Jacek NH mówi

  „Aby na świecie nie było wojen, wystarczy trzymać w izolacji 50 najbogatszych Żydów” – Henry Ford

 5. Normalny mówi

  Henryk Pająk – najwybitniejszy światowy historyk, dokumentalista i badacz relacji polsko – żydowskich w swojej przedostatniej książce pt. „ Apokalipsa bliżej niż sądzicie” , wydawnictwo Retro, 2016 rok podaje m.in. :
  „ Pomiot Kaina wytracił w ostatnim stuleciu ponad 120 milionów chrześcijańskich Słowian, w tym 80 mln Rosjan i ponad 10 mln Polaków…Od 1939 roku wymordowali na różne sposoby dwa kolejne pokolenia elit narodu polskiego. Zastąpiła je pofolwarczna i popegerowska hołota i wielkomiejskie szumowiny z KPP, PPR i syjonistycznego Bundu… Ich trzypokoleniowa okupacja trwa nieprzerwanie od 1939 roku …” ( str. 5 ).

  Ten sam autor w jednym ze swoich innych bestsellerów pt. ” Dyktatura nietykalnych ” wyd ” Retro” , 2006 r. artykułuje m.in znamienne zdanie :
  „Pół – Żyd Hitler i jego żydowska szajka ( m.in. Himmler, Heydrich, Eichmann, Goering, Gebbels, Milch, H. Frank i inni ) zadbali o to , aby radykalnie zmniejszyć ilość wrogów polskich Żydów…. ” ( str. 237 )

  Z kolei w innych swoich dziełach szeroko dokumentuje całą żydowską bolszewicko-stalinowską machinę unicestwiania Polaków, zwłaszcza katolików.
  Kto nie zna bestsellerów Pająka, nie zna historii relacji żydowsko – polskich na przestrzeni wieków.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.