Szef MSZ Izraela: „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. Co na to rząd RP?

Israel Katz/ fot. screen
11

W niedzielę wieczorem szef izraelskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Israel Katz, powiedział w rozmowie na antenie Channel 13 TV News – Israel: „Nasz premier wyraził się jasno. Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami i – tak jak powiedział Icchak Szamir [b. premier Izraela], któremu Polacy zamordowali ojca, „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. I nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych poległych”.

Oburzenie z powodu tej wypowiedzi wyraził ambasador RP w Izraelu, Marek Magierowski nazywając ją  „haniebną i rasistowską”. – Jest czymś zdumiewającym, że nowo mianowany minister spraw zagranicznych Izraela przytacza tak haniebną i rasistowską ocenę. To całkowicie niedopuszczalne – napisał Magierowski na Twitterze.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szef KPRM Michał Dworczyk oświadczył, że po tej wypowiedzi „jakikolwiek udział przedstawiciela państwa polskiego na V4 stanął pod znakiem zapytania”.

 W niedzielę premier Mateusz Morawiecki zdecydował, że nie pojedzie na szczyt Grupy Wyszehradzkiej do Izraela w związku ze skandaliczną wypowiedzią premiera Izraela o tym, że „Polacy współpracowali z nazistami”. O swojej decyzji poinformował premiera Netanjahu podczas rozmowy telefonicznej, która odbyła się na prośbę strony izraelskiej. Zamiast premiera Morawieckiego miał pojechać szef MSZ Jacek Czaputowicz.

– W tej chwili czekamy na stanowczą reakcję, na karygodne i niedopuszczalne, rasistowskie po prostu słowa nowo powołanego szefa MSZ Izraela. To coś, co na pewno nie może pozostać bez reakcji. Z mojej strony jest sprawa absolutnie oczywista i jeżeli takiej reakcji po tamtej stronie nie będzie, to będziemy życzyli im jak najlepszych obrad, ale minister Jacek Czaputowicz również nie uda się tam, na to spotkanie do Izraela. Zobaczymy niedługo, za dwie-trzy godziny się to rozstrzygnie – poinformował dziś premier w rozmowie z dziennikarzami.

Źródło informacji: pap, wpolityce.pl

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Żydzi współpracowali z nazistami

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert B. mówi

  My też pamiętamy i nie przebaczymy…

  1. klioes vel pislamista mówi

   Wierszyk do rozsyłania sms-ami:

   Siedem, dwa, dziewięć,,, kreskowy kod
   Tak się zaczyna – nie kupuj!!! Czpiot,
   Czyli Izrael chce sprzedać Ci
   („Choć Żydów tłukli Polacy źli,
   Choć z mlekiem matki nienawiść masz”)
   Coś, za co swoje pieniądze dasz…

   Firm tych unikaj: MK Cafe,
   Fort i Pedros, Teartis – złe!
   Cinema City unikaj kin
   I nie pij także żydowskich win!
   Syropy Fabbri i Super-Pharm
   Miej tam, gdzie Ciebie ma Żyd!… (Enddarm!!!)

  2. klioes vel pislamista mówi

   !!!
   A teraz wersja poprawiona wierszyka do rozsyłania sms-ami:

   Bojkot Izraela
   dedykuję Retiemu z Twittera

   Siedem, dwa, dziewięć,,, kreskowy kod
   Tak się zaczyna – nie kupuj od
   Firm z Izraela!!! Chcą sprzedać Ci
   („Choć Żydów tłukli Polacy źli,
   Choć z mlekiem matki nienawiść masz.”)
   Szajs… jeśli swoje pieniądze dasz…

   Bojkotuj firmę MK Cafe.
   I Pedros, Fort, Teartis – złe!
   Cinema City unikaj kin,
   Nigdy nie kupuj żydowskich win!
   Syropów Fabbri i Super-Pharm
   Nie pij! I nie jedz dla Gojów karm!!!

 2. Rins mówi

  Żydzi też wyssali antypolonizm z mlekiem matki i za te słowa nie są mile widziani w naszym kraju paskudy jedne!!!! Skoro ministrowi wolno się tak wypowiadać to Polakom tym bardziej bo żydzi kolaborowali z Niemcami taka jest prawda

 3. Gość mówi

  Jaki antysemityzm bredzidenciku chazarski, raczej antychazaryzm. Co wy chazarskie dzikusy macie z Semem wspólnego? CO? czy od niego nauczyliście się rabować świat? Wywoływać naokoło zbrodnicze wojny, uśmiercać całe narody i tylko rabować, rabować i rabować. To jedno co potraficie i nie pasujecie do Ludzkości tego świata. Nawet słowo „rabować” pochodzi od waszego „rabe”. Ten chazarski wrzód kiedyś pęknie i z litością już się nigdy nie spotkacie bo nie jesteście ludźmi. Tylko mafią złodziei i morderców.
  A my ludzie zawsze będziemy pamiętać o tych wszystkich wojnach i rewolucjach, które dla zysku wszego uśmierciły setki milionów ludzi. Wy BANDYCI podli !!!

 4. Widać, że mówi

  To sami żydzi swoją wyalienowaną tożsamością, jako szczególnie zjadliwe plemię, antysemicki wirus chorobowy wszczepiają ludziom na całym świecie, nie tylko w Polsce.

 5. Robert B. mówi

  Takie są konsekwencje uznania śmierci Żyda za fakt donioślejszy od śmierci goja. Jeżeli ktoś przyjmie ten punkt widzenia, ten już nigdy z żydowskich szpon się nie wydostanie. To jest cel propagandy holokaustu. Goje mają po wsze czasy klęczeć przed żydostwem.

 6. won z nimi ! mówi

  a co robili w Polsce po 1945 r. ?! mordowali naszych patriotow !! przyklad tego zyda michnika !! a to nie jeden z bandytow , morderców z tej nacji !!!

 7. marju73 mówi

  Nie wiem czy z mlekiem matki.Ale z tego co widzę pijemy TEGO mleka coraz więcej.Kto sieje wiatr ten zbiera burzę. Kula śnieżna się już toczy i żmijowe plemię się o tym przekona.

 8. ikss67 mówi

  haniebny to jest zorganizowany udział Żydów w holocauście. To nie Polacy zaganiali żydowskie matki z dziećmi na Umslagplatz. A kto? Ano żydowscy policjanci, a listę przygotowywali żydowsy urzednicy w Judenratach.

  A teraz stosują narrację zakrzyczenia swojej własnej winy w Holokauście. A kto sponsorował i udzielał kredytów Hitlerowi i całej III Rzeszy? Ano amerykańscy chyba żydzi, bo nie wiem jak nazwać amerykańskich bankierów wywodzących się ze środowisk żydowskich. Ochoczo przyłożyli rękę do tego wspaniałego interesu jakim jest wojna, przyłożyli rękę do holocaustu na ortodoksyjnych w większości żydach, a teraz wyciągają ręcę, splamione ich krwią, po ich utracone w czasie wojny zasoby.

  A więc to jest niesamowite, że to środowisko dokonało samo eksterminacji, a teraz domaga się wskazania winnych, tyle, że powinni odwrócić sie do lustra.

  Byli źli i chciwi Polacy, pewnie zdarzały sie liczne przypadki donosicielstwa. Ale nie były to zorganizowane działania.
  Zorganizowana natomiast była pomoc niesiona żydom, żegota, kościół zaangażowany w ratowanie żydowskich dzieci.
  W sytuacji gdy Polacy narażali za pomoc żydom swoje własne życie, czego w większości żydzi nigdy by nie zrobili, to zakrawa na podziw. Moim zdaniem więcej człowieczeństwa było po stronie Polaków niż po stronie żydów. Polacy nie kolaborowali w sposób zorganizowany, zinstytucjonalizowany z Niemcami, a żydzi tak. I co? Ja przynajmniej to wiem i potepiam jakiś procent Polaków , którzy wydawali żydów, może ze złości, może z zawiści, może z chciwości. Ale to był marny procent, a szmalcownicy zazwyczaj dostawali kulkę w łeb za takie zachowanie, było to oficjalnie tępione . A u żydów była tylko chęc przeżycia za wszelką cene, kosztem innych żydów, i to jest chaniebne. A teraz odwraca się kota ogonem, bo media typu prasa i telewizja już w większości jest kapitałem żydowskim i fałszywy przekaz idzie w ogłupiony tymi mediami świat. Możemy się bronić tylko w ten sposób aby kształcić polskie elity. Sporo Polaków zabili radzieccy towarzysze rękami żydowskich katów, potem po wojnie w Polsce było podobnie. Pamięć wybiórcza. Żydzi jak już muszą to muszą pogodzić się ze świadectwem ocalonych przez Polaków, ale robią to niechętnie i korzystając z tego, że świadkowie w wiekszości już nie żyją, nie ma więc obrońców człowieczeństwa, oni warunkują tę niesioną z narażeniem życia pomoc od chęci wyzysku „bogatych żydów” Chyba zapominają, że w większości sąsiezi ratowali sąsiadów. Bo tu nie liczyło się czy był to żyd, ale czy był to dobry człowiek. Dobrych ludzi ratowano zawsze bez względu na to czy tp Polak, Rosjanin czy Żyd…
  Swoją drogą nawet wujek google gdy sie wpisze najwieksi donosiciele łowcy żydów pokazuje informacje o żydowskich kolaborantach, których ofiary szły w setki dusz. Z prawdą się nie wygra. Zaschnietą krew na żydowskich rękach nie da się tak zwyczajnie obmyć czystą wodą i udawać, że źli to byli tylko niemcy i polacy
  Martwi mnie ta medialna perfidia, wyrachowana, obliczona na publiczny medialny lincz tylko dlatego, że żydzi sterują medialnym przekazem. Moim zdaniem można się tu postawić w sposób mądry stosując w relacjach polsko-żydowskich metodę wzajemności. Szanujmy tych, których dają się szanować. Nie podawajmy ręki tym, którzy mówią nieprawdę, szukaja źdxbła trawy w naszym oku a sami belki we włsym nie widzą.

 9. Ink mówi

  A kto gnębi i wysyła do więzień polskich patriotów ,polscy żydzi chzarscy

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.