Szef KPRM zapowiedział wprowadzenie nakazu maseczkowego do ustawy: „Ten zapis zostanie doprecyzowany”

Michał Dworczyk/ fot. screen
20

W piątek (16.10.2020) Szef KPRM Michał Dworczyk zapowiedział podczas rozmowy w Radio Plus, że nakaz zakrywania nosa i ust zostanie „przeniesiony bezpośrednio do ustawy”.

– Będzie ten przepis przeniesiony bezpośrednio do ustawy, po to, żeby uniknąć niepotrzebnej dyskusji i emocji, które mają miejsce. Zdania prawników są w tej sprawie podzielone. Jest bardzo duża część prawników, którzy uważają, że obecne rozwiązania są wystarczające. (…) Jest też pewna część prawników, która twierdzi, że te wszystkie przepisy powinny być zawarte nie na poziomie rozporządzenia, a na poziomie ustawy. Żeby uniknąć tej dyskusji, przy okazji innych zmian legislacyjnych, ten zapis zostanie doprecyzowany – powiedział szef KPRM

Zapytany o kryteria i parametry, jakimi kieruje się rząd wprowadzając kolejne obostrzenia, Dworczyk odparł że „to nie jest jeden parametr”. – To jest suma informacji i analiza informacji aktualnego stanu epidemiologicznego kraju, który jest omawiany przez ekspertów w obecności członków rządu, na Rządowym Zespole Zarządzania Kryzysowego. I na tej podstawie, w oparciu właśnie o opinie lekarzy wirusologów i ekspertów, zapadają decyzje o podjęciu kolejnych działań w walce z pandemią – stwierdził.

Nadal więc nie wiemy, dlaczego rząd wprowadza takie, a nie inne restrykcje i nie znamy nazwisk osób, które opiniują kolejne pomysły w tym zakresie. Ciekawe, który ekspert wymyślił, że trzeba zamknąć siłownie i baseny. Przecież w ten sposób ogranicza się Polakom możliwość zadbania o kondycję fizyczną i wzmocnienie odporności tak potrzebnej w czasie epidemii.

Zapytany, dlaczego dopiero teraz będą prowadzone analizy w kwestii budowy szpitali polowych, szef KPRM odparł: – Jeżeli chodzi o szczegółowe decyzje, to życie jest na tyle bogate w różnego rodzaju zdarzenia, że trzeba być elastycznym. (…) Tu chodzi o analizę tego, gdzie w obecnej sytuacji, przy tej serii zachorowań, i też rozłożeniu geograficznym zachorowań, którą mamy dzisiaj, gdzie te punkty uruchamiać.

Dworczyk zapewnił, że nie jest rozpatrywany wariant zamknięcia cmentarzy na 1 listopada, ale „musimy dostosowywać się elastycznie do sytuacji, jaka panuje w kraju”.

Zapytany, czy „z pełną odpowiedzialnością może powiedzieć, że rząd znakomicie przygotował Polskę na drugą falę pandemii”, szef KPRM odparł, że „zawsze można powiedzieć, że coś można było zrobić lepiej” i oświadczył, że „wszystkie instytucje państwa z dużym poświęceniem i zaangażowaniem pracowały na rzecz tego, byśmy byli jak najlepiej przygotowani”.

Cały wywiad TUTAJ.

Zobacz też:

Pacjenci odcięci od opieki medycznej! NFZ zaleca ograniczenie lub zawieszenie planowych zabiegów diagnostycznych i operacyjnych

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Ultras mówi

   Każdy to, co lubi. Ty Rins z całą pewnością lubisz mieć chuja (przez „ch” piszemy, dziwko bez szkoły) w dupie, co?

  2. rins mówi

   Wal się na ryj pedale pisowski

  3. Ultras mówi

   Szczam na takie przecwelone kurwy jak ty.

  4. rins mówi

   Oj miernoto pisowska, co szukasz na takim kanale, wypad do niezależnej podbijać punkty pisiorkom, szczawiu jeden

 1. Jarosław mówi

  Żydokomunistyczni, antypolscy bandyci.
  Może wyjściem byłoby coś na ksztalt tzw. Socjalistycznej Republiki Rumunii przed jej końcem.

  1. Matka Polka mówi

   Jarku, myślenie i komentowanie zostaw tym, którzy mają większe ku temu predyspozycje.

 2. Matka Polka mówi

  Ciekawe, czy idioci krzyczący „nie ma podstawy prawnej do maseczek”, jak ją wprowadzą do ustawy, zaczną się zachowywać rozsądnie? Na głupotę nie ma, niestety, rady – nie da się w ustawie zapisać „nie bądź idiotą”

  1. abcdefg mówi

   Na twoje smrodliwe trollowanie też nie ma rady.W ustawie można zapisać „bądź mądra” ale od tego rozumu tobie nie przybędzie.

  2. Matka Polka mówi

   Boli debili kilka słów prawdy? I dobrze, cieszę się.

  3. W K mówi

   @Matka Polka, Myślenie, że szmata na twarzy nie szkodzi i chroni przed wirusami, nie jest bezpieczne. Już Beduini w czasach Faraonów wiedzieli o tym, że szmata na twarzy chroni co najwyżej przed piaskiem.

  4. Matka Polka mówi

   Pozwolisz, że posłucham naukowców i lekarzy, a nie internetowego anonima. Inteligentni ludzie tak robią.

  5. Wojciech mówi

   Litośći! następna się naoglądała tv i bredzi o jakimś wirusie,.

  6. Matka Polka mówi

   Litości, następny się urwał z choinki. Szpitale zapchane bo pewnie sami symulanci się pod respirator wybrali. A dziwią się potem, że ktoś im nakazy wydaje – przecież, gdyby takich jak ty nakazami za rączkę nie prowadzić, to ludzkość by dawno wymarła.

  7. Jaca mówi

   @Matka Polka/ Popieranie przez ciebie noszenia maseczek, które nie zatrzymują żadnych wirusów tak jak gacie nie zatrzymają bąka z tyłka, uważasz za mądre tak? Żal ciebie, widać, że propaganda pisowska i nie tylko pozbawiła cię racjonalnego myślenia. Jak śmiesz nazywać innych głupcami za to, że potrafią myśleć i wyciągać wnioski?

  8. Matka Polka mówi

   Tyle, że naukowcy, lekarze mówią coś zupełnie innego. Sorry, posłucham ich, a nie jakiegoś Jacę, którego możliwości intelektualne pozwalają wyłącznie na podanie w dyskusji argumentów o bąkach w gaciach. I ty się Jaca dziwisz, że takich epitetów używam.

  9. fajera mówi

   @matka Polka jak ogłoszą pisowcy, że wirus rozprzestrzenia się z pierdami i każą nosić czopek w dupie to też będziesz nosił i popierał?

  10. pawel mówi

   To, że ktoś coś mówi nie znaczy, że rozumiesz. Naukowcy mówią o maseczkach jakieś są stosowane min. na salach chirurgicznych, z atestami itd. zgodnie z procedurami, czyli np. używania jednej maseczki nie dłużej jak 2 godziny. Natomiast ustawodawca mówi, że założenie ażurowego szaliczka wydzierganego przez babcie jest ochroną Twojego zdrowia. Wracając do naukowców, zdania są podzielone, część z uczonych twierdzi, że stałe noszenie maseczki bardziej szkodzi, niż pomaga. Obecny stan to kwestia polityczna, nie zdrowotna, dlatego taki właśnie mamy bajzel.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.