Szczyt NATO odbędzie się w Sejmie. Protestujący niepełnosprawni nie zostaną usunięci z budynku

Sejm RP/ fot. mapa.targeo.pl
2

– Nie zamierzamy wycofywać się z sesji Zgromadzenia Parlamentarnego NATO; nie będzie zmiany lokalizacji posiedzenia – odbędzie się ono w budynkach Sejmu i Senatu – oświadczył we wtorek dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka. Wiosenna sesja Zgromadzenia Parlamentarnego NATO z udziałem kilkuset parlamentarzystów z państw członkowskich Sojuszu Północnoatlantyckiego, a także delegatów z krajów stowarzyszonych i obserwatorów odbędzie się w Sejmie pod koniec tygodnia – 25-28 maja.

Dyrektor CIS wskazał, że posiedzenie odbędzie się w trzech miejscach: sali plenarnej Sejmu, sali plenarnej Senatu oraz w Sali Kolumnowej. „Nie mamy zamiaru zmieniać tych miejsc. One są uzgodnione z wielomiesięcznym wyprzedzeniem” – dodał.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Grzegrzółka zapewnił też, że w związku z posiedzeniem ZP NATO Kancelaria Sejmu oraz Straż Marszałkowska „nie mają zamiaru ingerować w akcję protestacyjną” osób niepełnosprawnych.

-Jednocześnie będzie odbywał się protest i szczyt parlamentarny NATO – to jest do pogodzenia. Mamy sytuacją trudną, nawet bardzo trudną, ale nie zamierzamy w jakiś sposób tutaj radykalny się do tego odnosić. Odnajdziemy się w tych okolicznościach, tak by pogodzić wizytę zagranicznych gości i akcję protestacyjną – zapewnił dyrektor CIS.

A protestujący już są przygotowani. Kto im zrobił te banery?

Źródło: pap

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. julie mówi

    Zobaczymy co bedzie po-szczycie ? ! …

  2. Pola kowalska mówi

    O czym bedzie mowa kiedy beda nas mordowac??? Ochrona zydostwa odbierajacego nasze ziemie .Morawieccy i reszta bandy zydowskiej juz zaciera lapy OKUPANT ZYDOWSKI bedzie gorszy od hitlera teraz zaden POLAK sie nie uchowa ani w lesie ani w miescie .Bedzie jak przed wojna wasze ulice nasze kamienice zniszczony przemysl by nas wyekspleatowac jako niewolnikow zmodyfikowac by odeszla ochota do walki .Sciagniecie Ukraincow w miljonach by sie zydzi nie rzucali w oczy zanim naucza sie jezyka

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.