Szczyt cynizmu! Lady Kopacz próbuje zmyć ze swoich dłoni smoleńską krew

Czy Kopacz poniesienie odpowiedzialność za ekshumacyjny skandal?

1

Kilka minut po godzinie 10 Ewa Kopacz była przesłuchiwana w warszawskiej prokuraturze w charakterze świadka w śledztwie dotyczących nieprzeprowadzenia sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej. Jednak zanim została przesłuchana przez prokuratorów, z samego rana opublikowała na Facebook’u wpis, w którym próbuje zrzucić z siebie odpowiedzialność za skandal ekshumacyjny.

– Pustki po przyjaciołach i znajomych. W Moskwie byłam lekarzem ale przede wszystkim człowiekiem. Byłam tam ponieważ chciałam w tych bardzo trudnych chwilach zaopiekować się rodzinami tych, którzy zginęli. Czułam, że to wyższa konieczność, obowiązek i powinność – pisze ówczesna minister zdrowia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kopacz pisze, że została wyznaczona jako reprezentant rządu do spraw opieki na rodzinami ofiar.

– Sekcje zwłok, ekshumacje i inne czynności zarządza prokurator. Nie jestem i nie byłam prokuratorem. Stawie się do prokuratury zgodnie z wezwaniem, które otrzymałam – dodaje.

Z wpisu Kopacz przebija chęć zmycia ze swoich dłoni smoleńską krew, by potem próbować uczynić z siebie bohaterkę, która mimo rozpaczy wybrała się do Moskwy, aby pomóc rodzinom ofiar.

– Wiele razy zastanawiałam się czy dobrze zrobiłam jadąc do Moskwy. Wtedy czułam, że muszę pomóc. Za każdym razem kiedy wracam myślami do pierwszych dni po katastrofie to wiem, że postąpiłam słusznie. Obraz który tam widziałam na zawsze zostanie w mojej pamięci – pisze Kopacz.

Kopacz twierdzi, że z „narodowej tragedii robiona jest polityka jednej partii”.

– Nasz naród zapłacił zbyt wysoką cenę za podział – wydaje się grozić Ewa Kopacz.

PRZECZYTAJ: Kolejne ciała sprofanowane! Znowu dowódca. Kopacz, Tusk i Rosjanie chcieli zgotować drugi Katyń?

Źródło: Facebook

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.