Szczepienie, status ozdrowieńca albo test co 48 godzin! Do Sejmu trafił projekt ustawy PiS wprowadzającej segregację sanitarną w miejscu pracy

Sejm RP/ fot. Twitter
14

We wtorek (14.12.2021) do Sejmu trafił projekt ustawy wprowadzającej segregację sanitarną w miejscu pracy. Pod projektem podpisali się posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Przedstawicielem wnioskodawców jest poseł Czesław Hoc.

Projekt ustawy pozwala pracodawcy na żądanie od pracownika lub osoby pozostającej w stosunku cywilnoprawnym z tym pracodawcą okazania informacji o posiadaniu ważnego negatywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, informacji o przebytej infekcji wirusa SARS-CoV-2, lub wykonaniu szczepienia przeciwko Covid-19. Test ma być ważny 48 godzin i ma być finansowany z budżetu państwa. Minister zdrowia będzie określał – w drodze rozporządzenia – maksymalną liczbę testów, finansowanych ze środków publicznych, które będą mogły być nieodpłatnie wykonane przez daną osobę w jednostce czasu. Projektodawcy wyliczają, że koszt realizacji tego przepisu dla Skarbu Państwa to 1 miliard złotych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Proponowane przepisy wprowadzają możliwość delegowania pracowników poza stałe miejsce pracy lub do innego rodzaju pracy, z wynagrodzeniem odpowiadającym rodzajowi pracy, w sytuacji gdy pracownik nie jest zaszczepiony, nie jest ozdrowieńcem lub nie przedstawił negatywnego wyniku testu. Osoba, która odmawia przekazania żądanych przez pracodawcę informacji, traktowana jest na mocy projektu ustawy jako osoba niezaszczepiona przeciwko Covid-19, nieposiadająca statusu ozdrowieńca lub aktualnego negatywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2.

Projekt przewiduje zwolnienie z restrykcji epidemicznych dla podmiotów prowadzący działalność gospodarczą, jeżeli jest ona wykonywana na rzecz osoby zaszczepionej przeciwko Covid-19, osoby po przebytej infekcji wirusa SARS-CoV-2 lub osoby posiadającej negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego nie wcześniej niż 48 godzin przed jego okazaniem, a czynności stanowiące realizację tej działalności gospodarczej są wykonywane przez osobę spełniającą powyższe warunki.

Podmiot prowadzący działalność gospodarczą będzie mógł żądać od klienta okazania certyfikatu o zaszczepieniu przeciwko Covid-19, zaświadczenia o przebytej infekcji wirusa SARS-CoV-2 lub aktualnego negatywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARSCoV-2. Osobę, która odmawia okazania powyższych dokumentów traktować się będzie jako osobę niezaszczepioną przeciwko Covid-19, nieposiadającą statusu ozdrowieńca lub nieposiadającą aktualnego negatywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2.

Do weryfikacji danych zawartych w unijnym cyfrowym zaświadczeniu Covid oraz wizerunku osoby, której dane dotyczą, zastosowanie będzie miała nowa aplikacja mobilna o nazwie Skaner Certyfikatów COVID, udostępniona przez jednostkę podległą ministrowi zdrowia.

W projekcie ustawy zapisano też możliwości nałożenia przez kierownika podmiotu wykonującego działalność leczniczą obowiązku zaszczepienia się przeciwko Covid-19 na pracowników lub osoby pozostające w stosunku cywilnoprawnym, jeżeli nie ma przeciwskazań do szczepienia się w zakresie ich stanu zdrowia.

Reasumując: Aby móc normalnie pracować musisz albo być ozdrowieńcem (status przyznawany tylko na pól roku), albo zaszczepionym, albo wykonywać test co 48 godzin. Osoba prowadząca działalność gospodarczą dostaje prawo do weryfikacji certyfikatów kowidowych swoich klientów. Personel medyczny staje wobec konieczności obowiązkowych szczepień.

Projektodawcy argumentują, że „takie rozwiązanie przyczyni się pozytywnie do ochrony zdrowia osób zatrudnionych oraz korzystających z usług w czasie epidemii i stanu zagrożenia epidemicznego”. Jest to oczywista nieprawda, ponieważ zaszczepieni również chorują i zarażają. Zatem jedynym celem tej ustawy jest wymuszanie „dobrowolnych” szczepień i to również u ozdrowieńców, którzy – wbrew dowodom na co najmniej roczną odporność – tracą ten status już po pół roku.

Wydawało się, że rządzący opamiętali się i projekt ustawy o segregacji sanitarnej nie trafi do Sejmu. Stało się inaczej. Prawo i Sprawiedliwość brnie w niezgodną z prawem i absurdalną z medycznego punktu widzenia segregację na zaszczepionych nadludzi i niezaszczepionych podludzi. Zamykanie lasów to przy tym niegroźne wariactwo, z którego można się pośmiać i pożartować. Teraz mamy do czynienia z systemowym zamachem na prawa człowieka. I o tym trzeba pamiętać podczas najbliższych wyborów. Oczywiście, o ile w ogóle będą jeszcze jakieś wybory.

Źródło informacji: orka.sejm.gov.pl

Zobacz też:

„Idioci i hochsztaplerzy zgotowali nam ten los”. Katarzyna Treter-Sierpińska o książce „Kowidowe getta” [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. hammurabi mówi

  Państwo bogate… Miliard ot tak sobie pstryk.
  Miliard praktycznie w błoto a ile takich miliardów już pooooszło na preparaty medyczne zwane szczepionkami? Na nic nie warte testy?
  Mam nadzieję, że życie a zwłaszcza wrodzona przekora ludzka rychło „otrzeźwi” zarówno rząd jak i jego doradców i to nie tylko w Polsce.
  Jak to się mówi „ogień się wciąż jeszcze tli” lecz póki co nie wiadomo gdzie i kiedy buchnie płomień.

 2. anonim mówi

  To bolszewickie mendy, zobaczyli ze malo durni udalo im sie zmanipulowac, zostalo 50 % twardych przeciwnikow, wiec trzeba ich terrorem. Teraz widac jak na dloni w polin, jak okraglosolowe kanalie kracza jednym glosem. Ludzie powinni masowo wyjsc na ulice i pokazac im swoj gniew.

 3. anonim mówi

  Wiedzialem ze te mendy nie odpuszcza, dopuki nie zatruja genetycznie Polakow. Czekali zeby ludzie urzadzili sie tutaj dobrze, zeby potem umrzec przez szoryce i zostawic to nastepcom nowego porzadku swiata. Dlaczego Swiat nic nie robi, dlaczego gniew nie budzi sie w ludziach.

 4. Ewa-Maria mówi

  Przed chwilą przeglądałam stronę Klubu Inteligencji Polskiej. Jest tam apel prezydenta Siemianowic Śląskich p.Piecha do Morawieckiego. Celowo nie piszę że to premier ponieważ nie uznaję go za premiera a złoczyńcę.
  Znalazłam jeden ciekawy komentarz, pisze go mario pas.
  'Przy czterdziestu procentach ludzi nie zaszczepionych i zdeterminowanych można założyć partię i wygrać wybory. Wystarczy powiedzieć że się kończy ten cyrk i nawet ci co nigdy nie głosowali pomaszerują na wybory. Byle by tylko na kogo głosować. Wolność jest rzeczą nadrzędną i w przypadku cienia szansy na jej odzyskanie wszyscy będą głosować.’ Myślę że to całkiem dobry pomysł takie rozumowanie

 5. Tolek mówi

  Antyszczepionkowcy z każdym dniem was mniej 🙂

 6. czarny mówi

  Za to u nas Toluś nie wystąpi tzw” koincydencja czasowa”, jak jakiś szczep kopnie w kalendarz z powodu szprycy.

 7. Tolek mówi

  Antyszczepionkowcy kopią w kalendarz niie za sprawą szprycy, a za sprawą Covida.

 8. Hammurabi mówi

  @Ewa-Maria
  To tylko teoria niestety. W życiu wiele jest przykładów bezmyślnego podejścia tzw. „posłów” do tworzenia prawa. Są jeszcze liczniejsze grupy społeczne, które dostają po tyłkach i kieszeni dzięki radosnej twórczości wybrańców narodu. Ot choćby kierujący pojazdami. Grupa, która stała się obecnie rezerwuarem pieniędzy dla rządzących. To też miliony ludzi niezgadzających się z dowolnością interpretacyjną przepisów drenujących ich finanse w postaci mandatów i opłat.
  Jednak nic z tego. Polsce i Polakom wiele brakuje. Prócz powszechnej głupawki lewicowej, naród nasz cierpi z powodu braku prawdziwych elit, które wyznaczając standardy byłyby jednocześnie spoiwem społeczeństwa.
  Powszechna głupota, w połączeniu z sabotażem medialnym, tworzeniem programów edukacyjnych przez polityków są taśmą produkującą mniej lub bardziej „wykształconych debili”.

 9. MAREK mówi

  Jeżeli musisz nosić maseczkę po pełnym zaszczepieniu
  Jeżeli musisz być testowany po pełnym zaszczepieniu
  Jeżeli możesz trafić do szpitala po pełnym zaszczepieniu
  Jeżeli potrzebujesz dawki przypominającej po pełnym zaszczepieniu
  TO JUŻ CHYBA NAJWYŻSZY CZAS uświadomić sobie że zostałeś w PEŁNI OSZUKANY!
  https://www.facebook.com/plocknasygnalepl/videos/439460661122652

 10. Czaki369 mówi

  Mieszkam w De i jest dokładnie to samo co teraz chcą wprowadzić w Pl czyli wniosek jeden wszyszcy są w tym bagnie pobrali kase i nie mogą lub nie chcą się z tego szaleństwa wycofać co zwane jest jako NWO

 11. Krzysztof mówi

  Bandyty będą stosować różne środki, ingerować w prywatne życie by zmusić do szprycy. Czy to nie jest stan wojenny? Nawet w zakładach pracy.

 12. Anty mówi

  Tolek, debilny trollu. Wszyscy wiemy kto kopie w kalendarz i to na pewno nie są przeciwnicy religii kałvida

 13. ppp mówi

  nie będzie pracy? to będzie bandyterka. na takich śmieciach jak glut, siorban, śmierdzielski. i tego tolusia też przekopię

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.