Szajba! Nowy gatunek ślimaka na cześć wagarowiczki ze Szwecji – Craspedotropis gretathunbergae

Fot. Instagram
2

Greta Thunberg doczekała się już wielu nobilitacji. Została określona mianem „drugiego Jezusa”, papież wychwala ją w niebogłosy, została zgłoszona jako kandydatka do pokojowej Nagrody Nobla, a w grudniu 2018 roku amerykański tygodnik „Time” umieścił Thunberg na liście 25 najbardziej wpływowych nastolatków na świecie. Na tym nie koniec. Cierpiąca na zaburzenia natury psychicznej wagarowiczka ze Szwecji doczekała się także nazwania na jej cześć nowego gatunku zwierząt.

Czasy, gdy nazwiskami wybitnych intelektualistów, podróżników, odkrywców czy władców nazywano gatunki roślin, zwierząt czy miejsca, odchodzą w zapomnienie. Teraz wystarczy być nieco ograniczonym emocjonalnie produktem fabryki propagandy, który będzie powtarzał wszystko, co do ucha szepną suflerzy establishmentu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Teraz zespół naukowców Taxon Expeditions odkrył nowy gatunek ślimaka lądowego. Żyje w tropikach w Borneo i jest bardzo odporny na susze i ekstremalne temperatury.  Został nazwany Craspedotropis gretathunbergae. O odkryciu poinformowano na łamach czasopisma Biodiversity Data Journal.

Craspedotropis gretathunbergae
Craspedotropis gretathunbergae

Nazwaliśmy ten gatunek na cześć Grety Thunberg, ponieważ mikroślimak z tropikalnych lasów deszczowych jest bardzo wrażliwy na susze i ekstremalne temperatury, które będą występować coraz częściej w miarę postępowania zmian klimatycznych – ogłosili odkrywcy. – Nazwanie tego ślimaka imieniem Grety Thunberg jest naszym sposobem na uznanie, że jej pokolenie będzie odpowiedzialne za rozwiązywanie problemów, których ono nie stworzyło.

W roku 2018 zespół nazwał chrząszcza na cześć aktora Leonardo DiCaprio. Kim jest i kto prowadzi Gretę Thunberg, pisaliśmy w publikacji, którą serdecznie polecamy TUTAJ.

Źródło informacji: interia.pl

Przeczytaj:

J. Międlar: Kim jest i kto prowadzi nastoletnią „ekoterrorystkę”?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Zbigniew mówi

    Ciekawe ile beda kosztowac w puszkach?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.