Świąteczna pomoc dla Polaków z obwodu lwowskiego. Okażmy solidarność z Rodakami z Kresów II RP!

1

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Czas, w którym szczególnie pamiętamy o naszych bliskich, obdarowując ich prezentami i składając im życzenia. Pamiętamy również o najbardziej potrzebujących, czego symbolem jest puste miejsce przy wigilijnym stole.

W tym roku, w ramach działalności Inicjatywy Przeciw Cenzurze, Klubu im. Romana Dmowskiego i portalu wPrawo.pl, organizujemy pomoc dla dwóch, potrzebujących polskich rodzin mieszkających we Lwowie – mieście tak bliskim każdemu polskiemu patriocie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pierwsza rodzina: pan Marian z żoną i kilkunastomiesięczną córeczką. Jest ministrantem w katedrze lwowskiej. Dokuczają mu problemy z chodzeniem i nie może liczyć na odpowiednią pomoc ze strony ukraińskiej służby zdrowia. Problemy zdrowotne przekładają się także na problemy finansowe, które odczuwa cała rodzina.

Druga rodzina: pani Halina, kobieta w podeszłym wieku, z synem. Ich sytuacja jest bardzo ciężka. Nierzadko nie mają czego do garnka włożyć. Mimo trudów jakie ich spotykają, kobieta aktywnie walczy o polskość Lwowa i podtrzymanie ducha patriotyzmu wśród Polaków mieszkających na tamtych terenach. Syn został wysłany na front.

Postanowiliśmy zaangażować się w pomoc Rodakom mieszkającym na naszej polskiej, historycznej ziemi. Skontaktowaliśmy się z nimi. Już dziś wyrażają wielką wdzięczność za okazane dobre serce.

Cała zebrana kwota ze zbiórki zostanie przeznaczona na świąteczną pomoc, którą przekażemy do rąk własnych potrzebujących Rodaków. Za uzbierane pieniądze zakupimy artykuły spożywcze o wydłużonym terminie ważności, środki czystości i… krople żołądkowe, o które szczególnie prosi pani Halina. Pan Marian wyraził wielką potrzebę zakupu pampersów, chusteczek nawilżanych i kaszy dla niemowlaków, które w połączeniu z pluszakami i zabawkami z pewnością okażą się pięknym prezentem dla małej Polki. Poza tymi prezentami, Polakom ze Lwowa chcemy także podarować książki dla dzieci i dorosłych pisane w naszym ojczystym języku. To szczególnie ważne w kontekście upowszechniania naszych tradycji narodowych i pielęgnowania polskości także poza granicami RP.

Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w tej zbiórce, która poza darem serca w okresie Świąt Bożego Narodzenia, niech będzie także wyrazem solidarności z Polakami mieszkającymi na terenie Kresów II RP, a dziś pozostawionych często samym sobie na terenie państwa ukraińskiego.

Poniżej znajdziecie Państwo numer konta naszej fundacji, na które można dokonywać wpłat także z zagranicy. Prosimy pamiętać, by w tytule przelewu KONIECZNIE wpisać: „świąteczna zbiórka dla Polaków na Ukrainie”, aby nie było wątpliwości jaki jest cel Państwa darowizny. Zależy nam, by przekazać naszym rodakom każdy podarowany przez Państwa grosz.

Dary można przekazywać również w formie paczek przesłanych na adres redakcji: wPrawo.pl lub do siedziby Klubu im. Romana Dmowskiego. Wszelkie informacje w tej sprawie udzielamy w korespondencji tutaj na zrzutka.pl oraz pod adresem e-mail: [email protected]

 

Przeczytaj także:

“Książka Jacka Międlara to antidotum na politykę godzącą w honor.” Dr Krzysztof Żabierek recenzuje “Sąsiadów”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

 1. Hammurabi mówi

  W 2023 roku na realizację afrykańskich projektów pomocowych w sektorach dożywiania, pomocy medycznej oraz edukacji Caritas Polska przekazała kwotę około miliona złotych.
  Caritas Polska, w latach 2021-2023, w 15 krajach Afryki, zrealizowała 45 projektów, których głównym celem było dożywianie, pomoc medyczna, edukacja oraz wsparcie emigrantów…
  Niemal 900 milionów złotych Polska wydała w 2008 roku na pomoc dla krajów biednych i rozwijających się…
  Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski podkreśla, że przeznaczanie pieniędzy na pomoc innym to w tej chwili obowiązek naszego kraju. „Ciągle się jeszcze nie przyzwyczailiśmy, że jesteśmy krajem sukcesu, który już nie przyjmuje pomocy, ale ją świadczy” – dodał szef polskiej dyplomacji…
  2011 rok: Zgodnie z danymi MSZ w ramach pomocy bilateralnej w tym roku 110 mln zł trafiło z Polski do krajów Partnerstwa Wschodniego (Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Ukraina). Nasza pomoc dla krajów Azji Środkowej (głównie Afganistanu) sięgnęła 32,7 mln zł, dla Autonomii Palestyńskiej – 2,2 mln zł, a dla krajów Afryki Wschodniej – 7,4 mln zł…
  Według oficjalnych danych rządowych w 2013 r. ze środków publicznych wydano na pomoc rozwojową krajów biedniejszych 1 mld 478 mln zł. Z tego jednak ponad miliard złotych – trzy czwarte – to składka do budżetu „pomocowego” Unii Europejskiej oraz innych organizacji międzynarodowych…
  Do pomocy doliczyć należy jeszcze umorzenia długów, które mają u nas rozmaite kraje rozwijające się, oraz koszty opłacania stypendiów i kształcenia obcokrajowców studiujących u nas. Na tzw. pomoc dwustronną – realizowaną wyłącznie w jedną stronę wydano 223,6 mln zł!
  Przykładów można przytaczać setki!
  Jesteśmy chyba jedynym narodem na Ziemi, który godzi się pomagać obcym w d… mając zarówno potrzeby, jak i bezpieczeństwo naszych rodaków poza granicami!
  Podniecamy się zbiórkami i cieszymy niczym małpy w kąpieli z tych kilkuset czy nawet kilku tysięcy złotych którymi wspierać możemy wegetujących poza granicami rodaków.
  Jakby tego było mało, kosztem polskiej młodzieży finansujemy studia, dajemy wikt, kieszonkowe i zakwaterowanie obcym.
  W tej chwili na koncie jest 2700 złotych a ja się pytam kiedy któryś z pismaków i klakierów p.o. „dziennikarzy” zada posłom, senatorom i tym wszystkim nadętym ważniakom z „Warsiawy” którzy na przysłowiowe waciki wydają dziennie wielokrotność tej sumy pytanie o pomoc dla Polaków?
  Sama Afryka to ponad 1,2 miliarda ludzi. to 1/7 populacji ludzi. Dzięki bezmyślnej pomocy ma najwyższy, 24‰ przyrost naturalny a dzieci (0–14 lat) stanowią ok. 44% populacji kontynentu! Czyli do połowy naszego wieku będzie tam ponad 2,5 miliarda ludzi. To już nie worek a przepaść bez dna, którą z iście lewackim pomyślunkiem świat zasypuje pomocą i gasi pożar benzyną.
  Ale co tam! Ochojska prawdę ci powie – jak się pomyli!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.