Swastyki i napis „polskie g…o” na bramie polskiej ambasady w Tel Awiwie

fot. twitter
15

„Na bramie wejściowej ambasady Polski w Tel Awiwie ktoś wysprejował czarne swastyki i antypolskie napisy – policja prowadzi dochodzenie; fatalnie to wszystko wygląda, bo – jak już mówiłem – w Izraelu wypowiedź PMM odebrana została jako ohydna obelga” – poinformował wczoraj na twitterze korespondent Tel Awiw online Eli Barbur.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ten komentarz jest bardzo ciekawy z dwóch powodów.

Po pierwsze – Barbur subtelnie usprawiedliwia działanie sprawcy wskazując, że jest to reakcja na „ohydną obelgę” ze strony premiera Morawieckiego, który powiedział o żydowskich sprawcach Holokaustu.

Po drugie – Barbur ani słowem nie wspomina o tym, jakie konkretnie antypolskie napisy pojawiły się na bramie polskiej ambasady. Te napisy to „Polish shit” (polskie g…o), oraz „Murderers go fuck yourself” (mordercy, idźcie się pierd…ć).

Gdyby na ambasadzie Izraela w Polsce ktoś napisał „żydowskie g…o” mielibyśmy festiwal antypolskiej histerii z antysemityzmem i faszyzmem odmienianym przez wszystkie przypadki. Natomiast informację o napisie „polskie g…o” media izraelskie podają bez emocji – ot, zdarzyło się, bo wypowiedź polskiego premiera uraziła Żydów.

Źródło: twitter

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. michu mówi

  Kto ma media ten może rozpowszechniać co chce. Np albo zwalczać antypolonizm, albo inne anty…, Oburzać się na to albo na tamto. Kto ma media ten kreuje poglądy i nastroje.

 2. Jarek mówi

  zignorować ich bo im się do rozsądku nie przemówi zwinąć ambasadę i niech oni zabierają się ze swoją z Polski i po kłopocie

  1. Robert B. mówi

   Namów tasiemca, żeby się wyniósł…

  2. michu mówi

   Tak samo ignorowaliśmy tych co „polskie obozy” rozpowszechniali i mamy to co mamy

  3. Kris mówi

   A kto to ma zrobic? Ten komuszy ciapcius pelniacy obowiazki MSZ? Czy sluzalcze PiSdusie bojace sie wlasnego cienia? Wiekszosc z nich ma zydowskie pochodzenie, wiec antypolonizm ich nieinteresuje.

  4. Teresa mówi

   Problem w tym że nasi to oni.Kapujesz?

 3. Robert B. mówi

  Proponuję w związku z tym jeszcze bardziej zintensyfikować „dialog polsko -żydowski”… No i najważniejsze! Przy każdej okazji podkreślać służebną rolę Polaków wobec żydostwa mających za nic życie swoje i życie swoich rodzin, by ratować bezcenne żydostwo. Aha! Nie zapominać nigdy o wypowiadaniu mantry, że „holokaust był całkowicie wyjątkowy”… Już oni będą wiedzieli, co z tym zrobić…

  1. Głupi Dzban mówi

   Mówić światu czym jest kiddush hachaim, z obrazowymi przykładami.

 4. Kris mówi

  Ten slabiutki, poddanczy rzad musi odejsc w niebyt. Boi sie wszelkiej krytyki. Nawet jego zalezne media ( jak np. portal „niezalezna”) cenzuruje narodiwcow. Musimy sie zmobilizowac przy wyborach i glosowac na patriotow i Polakow. Chwala Wielkiej Polsce.

 5. Jarek mówi

  trza mieć honor i w zaistniałej sytuacji zamiast na klęczkach przepraszać pejsatych po prostu zerwać stosunki dyplomatyczne z tym terrorystycznym państwem i uznać terytorium izraela za okupowaną przez żydów Palestynę

 6. Spostrzegawczy mówi

  Żydostwo nas nie szanuje, bo gdzie miękkie serce, to twarda d… . Gdybyśmy ich traktowali należycie i mieli twarde serca, to by tak nie podskakiwali, a traktowali co najmniej neutralnie.

 7. Janusz I mówi

  Może wreszcie polskie władze się opamiętają i przestaną podlizywać Żydom i Izraelowi.

 8. Teresa mówi

  Śledztwo pewno niczego nie wykaże,ew sprawca okaże się chory psychicznie lub też Arabem czy też inne kłamstwo wymyślą.Dla mnie to wszystko było zaplanowane,taka szopka dla gojów.Kilka dni wczesniej nasz premier nagle miał jakieś pilne sprawy w Libanie.Liban graniczy z Izraelem,a więc nie mamy pewności czy Mateuszek nie wyskoczył na chwilę do Bibi N.,wymyślili lub zatwierdzili przygotowany scenariusz tego co zostanie powiedziane w Monachium-pytanie dziennikarza i odpowiedź „naszego”premiera,a potem ta akcja na ambasadę.Już u nas powstało takie coś do walki z faszyzmem u nas czyli z czymś czego nie ma i do walki z antysemityzmem,a tego też nie ma,bo wymyślili to sami Żydzi aby nikt ich nie krytykował,a przecież każdy człowiek ma prawo kogoś lubić lub nie,ma prawo do mówienia prawdy,do krytyki tych co nas robią w balona i chcą doić kasę z nas.Być może w ten sposób PIS chce „zawalczyć” z rodzącymi się elitami polskimi,nie dopuścić do powstania jakiegoś ruchu narodowego.Wystarczy ich oskarżyć o faszyzm,nazizm,antysemityzm,dowody można spreparować.Przecież na Marszu Niepodległości było 60 tys nazistów(ustawki z odpowiednimi transparentami,tak jak było ze słynną budką pod ambasadą rosyjską) czy też TVN-owskie świętowanie urodzin Adolfa w maju pod basztą w Marklowicach.Ciekawe że ci „czciciele” geniuszu Hitlera zapomnieli że owa rocznica wypada w kwietniu.Pytanie:za późno się zorientowali że są owymi „czcicielami” czy też w kwietniu było za zimno na bibę,ew TVN nie był gotowy do rejestracji imprezy.Wszystko to ma czemuś służyć,nasze władze,nasz rząd w jarmułkach ma swój cel,a władzy nie oddadzą.W końcu nie po to rodziciele zmienili nazwiska na polskie,nie po to mordowali polskie elity w pierwszych latach po wojnie,nie po to wujek Jakub Berman pocił się i wygłaszał swoje przemówienie do ziomali,żeby teraz Polskę stracić?

 9. Teresa mówi

  A czy aby te napisy to nie jest mowa nienawiści?Gdzie niejaka Pani Szlezwik-Holsztajn która zawodowo zajmuje się walką z mową nienawiści.Powinna zareagować,nie uważacie?

 10. Feliks mówi

  Czyżby Niemcy i Żydzi z judenratów sami nazwali się 'gównem Polski’? Cóż za historyczna samoocena! 🙂
  Polsko, jesteś wielka i nie będzie pluł Ci w twarz czy Niemiec, czy ktokolwiek. A sprawa jest skandaliczna, Proponuję, żeby obywatele Izraela, którzy byli żydowską policją w obozach koncentracyjnych, sami po sobie posprzątali

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.