Strzelanina w Jersey City: czarni wzięli na cel koszerny sklep. Nie żyje sześć osób

strzelanina w Jersey City/ fot. Twitter
5

We wtorek (10.12.2019) doszło do tragicznej w skutkach strzelaniny w Jersey City. Nie żyje policjant, właścicielka koszernego sklepu, klient oraz pracownik. Zginęli też sprawcy: 50-letnia Francine Graham i 47-letni David Anderson. Obydwoje byli czarnoskórzy i mieli być powiązani z ruchem Black Hebrew Israelites (Czarnoskórzy Hebrajscy Izraelici), którego członkowie utrzymują, że są jedynymi potomkami biblijnych Izraelitów, a Żydzi to oszuści.

Francine Graham/ fot. heavy.com
Francine Graham/ fot. heavy.com
David Anderson/ fot. heavy.com
David Anderson/ fot. heavy.com

Tragedia rozpoczęła się na lokalnym cmentarzu, gdzie zabójcy zastrzelili 39-letniego policjanta Josepha Sealsa, który podszedł do ich samochodu poszukiwanego w związku z morderstwem dokonanym kilka dni wcześniej. Następnie para pojechała do miasta i zaparkowała przed koszernym sklepem prowadzonym przez 31-letnią Mindy Ferencz. W sklepie przebywał pracownik, 49-letni Miguel Rodriguez oraz dwóch klientów, 24-letni Moshe Deutsch i osoba, której personaliów nie podano (osoba ta uciekła ze sklepu i przeżyła). Po wyjściu z samochodu zabójcy natychmiast otworzyli ogień strzelając z broni długiej do osób w sklepie. Po przybyciu policji strzelanina trwała kilka godzin. W samochodzie zabójców znaleziono bombę rurową oraz krótki manifest, który jednak nie wyjaśnia motywów ich działania.

Wsparcie - darowizny

Chociaż śledczy poinformowali, że dotychczas nie ustalili motywu zbrodni, burmistrz Jersey City Steven Fullop natychmiast obwieścił, że powodem działania sprawców był antysemityzm. „Nie ma wątpliwości, że było to przestępstwo z nienawiści. Nie pozwólcie sobie wmówić, że tu nie mogłoby dojść do Holokaustu. Historia nie tylko próbuje do nas mówić, ona do nas krzyczy, W tym mieście mieszkają ludzie, którzy byli w obozach koncentracyjnych. To nie jest odległa przeszłość. Ona jest tutaj z nami” – powiedział Fullop.

W ramach komentarza przypomnę tylko, że 21 listopada br. żydowska Anti-Defamation League ogłosiła, że to Polska jest najbardziej antysemickim krajem na świecie.

Źródło informacji: Time, New York Times, heavy.com

Zobacz też:

Polska najbardziej antysemickim krajem świata! Wyniki badania przeprowadzonego przez żydowską organizację ADL

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbigniew mówi

  Polacy glosowali na PIS i Dude a ci chca ukryc sie pod antysemityzmem.

  1. karol mówi

   Płacimy 240 mln złotych na emerytury dla Żydów.

 2. Robert mówi

  Jeśli połowa Chinatown,południowej czarnej dzielnicy Chicago to już Eskimosi,trzeba kierować się pełną rozwagą,jak się słowem żongluje,jakie poglądy głosi,skoro całe USA to rezerwat Eskimosów,to wszędzie na świecie rzadzą Eskimosi

 3. Robert mówi

  Wiem że w USA tzw.społeczność afroamerykańska nie musi robić nic,bo za kradzież z Afryki na wszystko mają talony.Pewnie stwierdzili że ich holocaust może posiadać bony,jak naród niepotrzebnie samoistnie wybrany do korony świata,który dostaje za darmo kasę jaką chce od wielkiego brata robiąc nic

 4. Robert mówi

  To co widać na zdjęciu,za czym kowboje się chowają i w pełnym planie,to nie bomba ekologiczna i łez rozlewanie nad zmianą klimatu?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.