SKLEP-WPRAWO.PL

Straż Graniczna alarmuje: Przy granicy polsko-białoruskiej pojawili się żołnierze, którzy nie należą do służb granicznych

fot. Straż Graniczna
8

W środę (22.09.2021) Straż Graniczna poinformowała, że od dłuższego czasu przy granicy polsko-białoruskiej pojawiają się żołnierze, którzy wcześniej nie byli widziani w tym rejonie. – Ich umundurowanie i wyposażenie może wskazywać, że nie są to służby graniczne – czytamy w alarmującym wpisie na Twitterze, do którego załączono zdjęcia żołnierzy po stronie białoruskiej.

Straż Graniczna informuje, że każdego dnia dochodzi do ok. 200 prób nielegalnego przekroczenia granicy i zatrzymywanych jest kilkunastu cudzoziemców, którym udało się przejść z Białorusi do Polski.

W niedzielę (19.09.2021) w rejonie przygranicznym znaleziono zwłoki trzech imigrantów. Okoliczności wskazują na to, że zmarli oni na skutek hipotermii i wycieńczenia. Tego samego dnia funkcjonariusze SG, Straży Pożarnej i Policji przez kilka godzin prowadzili akcję ratowniczą na bagnach w rozlewisku rzeki Supraśl przy granicy. Uratowano 8 imigrantów (5 mężczyzn i 3 kobiety). Siedem osób trafiło do szpitali, jedna pozostaje pod opieką SG.

Od 1 sierpnia Straż Graniczna odnotowała ponad 7,6 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej (w tej liczbie zawierają się zarówno próby udaremnione, jak i zatrzymania na terenie Polski). W sierpniu takich prób było łącznie 3,5 tys., a we wrześniu ponad 4,1 tys. Zatrzymano łącznie 1,1 tys. cudzoziemców (głównie obywateli Iraku – ponad 700 osób, pozostałe osoby to obywatele Afganistanu, Syrii, Somalii i Tadżykistanu). Udaremniono ponad 6,5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.

Źródło informacji: Straż Graniczna

Zobacz też:

Białoruscy pogranicznicy przewożą nielegalnych imigrantów wzdłuż granicy. Straż Graniczna opublikowała nagranie [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Yvuvub mówi

  Po co SG ma broń? Po co SG jest w ogóle? Strzelać a później pytać

 3. Maksymilian mówi

  Jak to, strzelać do ludzi? Ciebie to należy za takie komentarze strzelić w pysk. I ty jeszcze pewnie katolikiem jesteś? Trzeba współczuć tym ludziom, którzy nie mają nic, są tak biedni i złamani życiem, że mają do stracenia tylko swoje życie. Trzeba Bogu dziękować, że żyjemy w kraju w którym jest pokój i dobrobyt, opieka społeczna i medyczna.

 4. ANNA mówi

  POPIERAM. NIE DO LUDZI, ALE NA POSTRACH

 5. Ryszard mówi

  nawet ślepaków nie mają do tej broni.

 6. ppp mówi

  @maksymilian:”Trzeba Bogu dziękować, że żyjemy w kraju w którym jest pokój i dobrobyt, opieka społeczna i medyczna”??? kpisz sobie, kmiotku?
  a’propos: kto będzie utrzymywał tych wszystkich pseudouchodźców? mało biedy w kraju, hipokryto?

 7. Robb mówi

  Tak Maksymialian – strzelać do ludzi. Dać trzy ostrzeżenia i trzy kulki po nich. Jak myślisz, że Katol to bezbronny frajer, który da sobie wcisnąć to zajrzyj w historię. I ciesz się, że masz tych Katoli dokoła, bo już dawno byś miał szerszy uśmiech niż przewidują normy ISO. A opieka medyczna i społeczna skończyła się w 2020 około marca.

 8. W K mówi

  Procesy myślowe w Straży Granicznej zachodzą na tyle wolno, że ich działanie ma minimalną skuteczność. Dopiero za kilka lat dojdą do wniosku, że albo trzeba strzelać, albo trzeba się poddać.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.