Strajki dla klimatu: Macron nawołuje młodzież z całej Europy do organizacji protestów w Polsce

Emmanuel Macron/ fot. screen
6

Prezydent Francji Emmanuel Macron nawołuje młodzież z całej Europy do organizacji protestów w Polsce. Chodzi o tzw. strajki dla klimatu, podczas których młodzież szkolna opuszcza lekcje i manifestuje na ulicach, żeby wymusić na politykach ograniczenie emisji CO2 poprzez natychmiastową dekarbonizację gospodarki.

– Prawda jest taka, że krajem, który to wszystko blokuje, jest Polska. Moim celem jest przekonanie pozostałych państw do tego, by na to reagowały. I zaproszenie młodych ludzi, którzy protestują w Europie, by wywarli wpływ na ten kraj – powiedział Emmanuel Macron w rozmowie z „La Parisien” w związku z rozpoczynającym się szczytem klimatycznym ONZ. – Niech pomogą mi poruszyć tych, których ja nie mogę! – zaapelował.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W czerwcu 2019 Polska, Węgry, Czechy i Estonia zablokowały zapis we wnioskach końcowych szczytu UE zobowiązujący Komisję Europejską i Radę UE do stworzenia ram mających określić jak zapewnić transformację do neutralności klimatycznej UE do 2050 roku. Neutralność klimatyczna oznacza zmniejszenie emisji CO2 do poziomu ich pochłaniania (naturalnego i poprzez wychwytywanie).

Mój komentarz: Dobrze, że Polska zawetowała zapis mówiący o neutralności klimatycznej UE do 2050. Ale czy to wystarczy, żeby zatrzymać szaleńczy plan unijnych polityków dążących do dekarbonizacji gospodarki? Nie wystarczy. Polska tkwi w pułapce unijnego pakietu klimatyczno-energetycznego i systemu wymuszania haraczu za handel powietrzem. Efektem musi być ruina ekonomiczna kraju, którego system energetyczny w ponad 80% oparty jest na węglu.  Drogie, niewydajne i niestabilne odnawialne źródła energii  nikomu nie zapewnią stabilności energetycznej. To jest po prostu fizycznie niemożliwe! Tymczasem nowa Komisja Europejska pod przewodnictwem Ursuli von der Leyen, wybranej m.in. głosami PiS, zabiera się za wdrażanie Europejskiego Zielonego Ładu i zamierza przeznaczyć na ten cel bilion euro.

ZOBACZ: Szaleństwo! KE chce przeznaczyć bilion euro na program „Zielony Ład” nadzorowany przez Timmermansa

Nie trzeba być Einsteinem, żeby zrozumieć, iż drastyczne ograniczenia dla przemysłu doprowadzą do wypchnięcia produkcji z Europy do krajów trzecich. Jakie są tego skutki przekonaliśmy się w związku z kryzysem lekowym wynikając z przeniesienia kosztownej środowiskowo produkcji lekarstw poza Europę. Efekt? W europejskich aptekach po prostu nie ma leków i nie jest to wina PiS, lecz unijnej polityki klimatycznej entuzjastycznie wspieranej przez Koalicję Obywatelską i Lewicę. A będzie coraz gorzej! Uciekajmy z eurokołchozu i pakietu klimatycznego póki jeszcze czas.

Źródło informacji i cytatów: Onet.pl

Zobacz też:

Strajki dla klimatu w polskich miastach. Greenpeace wyprowadza dzieci na ulice

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbigniew mówi

  Same Niemcy juz do 2030 potrzebuja Bilion € a gdzie reszta krajow i nastepnych 20 lat kosztow do 2050 ?

  Tak glebokiego kryzysu w zarzadzaniu Europa nikt nie przewidzial.

  Wychodzac z UE chyba nic nie stracimy.

  1. Jaca mówi

   Tak, tylko nie tak łatwo wyjść z tego eurokołchozu jak do niego wejść. Jesteśmy w czarnej dupie, a po za tym w Polsce za duża jest liczba omamionych zwolenników ue.

 2. Buran mówi

  Ten francuzik to może najpierw niech zrobi porządek we własnym kraju.

 3. Czesław mówi

  Dlaczego nikt nie postawi zarzut Francuzom, że stawiając elektrownie jądrowe przygotowują zaśmiecenie kuli ziemskiej odpadami radioaktywnymi jak np. w Czarnobylu. Te zużyte odpady będa zalegały tysiące lat na ziemi, to nie to co produkty węglowe które przyroda szybko neutralizuje i nawet wykorzystuje.

  1. Rickard mówi

   Nie prawda, odpady od starych elektrowni atomowych mogą być użyte w nowych elektrowniach atomowych (czwartej generacji).

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.