Strach przed Braunem? Dulkiewicz odmawia udziału w debacie kandydatów na prezydenta Gdańska

Grzegorz Braun/ fot. screen
3

Aleksandra Dulkiewicz, kandydatka PO na prezydenta Gdańska, odmawia udziału w debacie wyborczej. Według informacji przekazanych przez jej sztab wyborczy, powodem odmowy jest udział Grzegorza Brauna w wyborach. Dulkiewicz nie będzie debatować z Braunem, ponieważ – zdaniem jej sztabu – „niektóre tezy i wypowiedzi Grzegorza Brauna wychodzą poza ramy normalnej dyskusji i nie powinny mieć miejsca w debacie publicznej”.

– W historii zdarzało się już, że osoby o antydemokratycznym nastawieniu próbowały wykorzystywać instrumenty demokratyczne do promocji swoich poglądów. Tak jest i w tym przypadku. Z jednej strony pojawia się retoryka wykluczająca poszczególne grupy społeczne w Gdańsku, z drugiej krytyka systemu demokratycznego. Ani jeden, ani drugi pogląd nie jest nam bliski, dlatego nie uważamy za zasadne promocji takich postaw i nie będziemy brać udziału w tego typu inicjatywach – powiedział Onetowi wiceprezydent Grzelak.

– Wypowiedź pana Grzelaka to próba prostego uniku, mającego na celu uchylanie się od publicznej konfrontacji w cywilizowanej formie debaty prezydenckiej. Ale to tłumaczenie pana Grzelaka jest pokrętne i oparte na fałszywej teorii. Fakt jest taki, że to ja gwarantuję gdańszczanom możliwość wyboru przeciwko dyktatowi monopolistów partyjnych. Fakt jest taki, że ja to upominam się o bezpieczeństwo, suwerenność i wolność gdańszczan – mówi Grzegorz Braun w rozmowie z Onetem.

Mój komentarz: Zachowanie Aleksandry Dulkiewicz odmawiającej debaty wyborczej przy jednoczesnym dyskredytowaniu kandydata za pomocą nowomowy o „wykluczającej retoryce” pokazuje, w jaki sposób „postępowcy” traktują Polaków, którzy nie godzą się na ich patologiczne pomysły. Traktują ich jak tzw. wrogów ludu, czyli stygmatyzują i wskazują palcem jako niezasługujących na obecność w debacie publicznej. „Postępowcy” nie chcą rozmawiać. „Postępowcy” chcą wprowadzać lewicowy terror. A czego chce Grzegorz Braun? Zobaczcie spot wyborczy prawicowego kandydata na prezydenta Gdańska.

Źródło informacji i cytatów: Onet.pl

Zobacz też:

Teatrzyk dla gojów czy przebudzenie PiS? | J. Międlar [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Sybilla mówi

    co ja słyszę? żydek braun jest dobrym żydkiem

  2. Obudzony mówi

    Dziwne tłumaczenie – przecie mogła zmiażdżyć jego wredne poglądy w tej dyskusji…

    Ale ale – obudziłem się 🙂

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.