Stówka dla Grada, posada dla syna Czarneckiego. Kolejna taśma Morawieckiego

Mateusz Morawiecki/ fot. twitter
4

Portal tvn24.pl opublikował kolejny fragment 3,5-godzinnej rozmowy Mateusza Morawieckiego w restauracji „Sowa i Przyjaciele”. Morawiecki rozmawiał wtedy z prezesem PKO BP Zbigniewem Jagiełłą, prezesem PGE Krzysztofem Kilianem oraz jego zastępczynią Bogusławą Matuszewską. Spotkanie odbyło się wiosną 2013 r. W opublikowanym fragmencie znalazły się dwa wątki: pieniądze dla byłego ministra skarbu Aleksandra Grada (PO) i posada dla syna europosła Ryszarda Czarneckiego (PiS).

Kilian pyta Jagiełłę, czy mógłby „wrzucić” Grada do jakiejś rady OFE, ale ten odmawia. Z rozmowy wynika, że Grad szuka posady z dużym uposażeniem, bo „jemu chodzi o kasę”. A oto pomysł Mateusza Morawieckiego, żeby pomóc Gradowi. „Ma jakąś fundację, stowarzyszenie, albo firmę? (…) Zapytajcie go tak po cichu. Ja bym spróbował tak bardziej jednorazowo. Pięć dych czy siedem, czy stówkę mu damy na jakieś badania czy na coś (…) Dajcie mi pełne dossier. Pomyślę i jednorazowo będę mu mógł na pewno coś sprokurować”- deklaruje Morawiecki.

PRZECZYTAJ TEŻ: J. Międlar „Taśmy Morawieckiego, czyli jak doradca „zdrajcy narodu” przeżył polityczne nawrócenie. Teatr na deskach III RP

Rozmowa na temat syna europosła Czarneckiego jest równie żenująca, a wynika z niej, ze chłopak dostał posadę w PKO, ale uznał, że praca jest dla niego zbyt męcząca i chciałby więcej zarabiać. Morawiecki dzwoni do Ryszarda Czarneckiego, przełącza rozmowę na tryb głośnomówiący i rozmawia o pracy jego syna tłumacząc, dlaczego ten stracił posadę. – On oczywiście mówi, że chciałby więcej zarabiać – tłumaczy Czarnecki. – To to rozumiem – mówi Morawiecki. (…) – Słuchaj, bardzo chciał pracować. (…) Absolutnie nie było to przedłużone [fragment nieczytelny] a nie, że on nie chciał. – mówi Czarnecki. – Dobrze, dobrze. Trzymaj się, pozdrawiam, na razie – kończy rozmowę Morawiecki.

Portal tvn24.pl poprosił Przemysława Czarneckiego (obecnie posła PiS) o komentarz w tej sprawie. – Jest mi ciężko komentować rozmowę dwóch ówczesnych prezesów banków, których szanuję, ale z nimi na ten temat nie rozmawiałem – mówi syn europosła.

Pełna treść rozmowy TUTAJ.

Źródło informacji i cytatów: tvn24.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. sten mówi

    Panie Premierze chciałbym tak dla mnie z 5 dych albo…. 7 siedem co ?

  2. Janusz I mówi

    A takiego świętoszka robią z premiera.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.