Stop cenzurze prewencyjnej! Powstał parlamentarny zespół ds. obrony wolności słowa [WIDEO]

Marcin Rola na konferencji Konfederacji ws. cenzury/ fot. screen
3

W Sejmie powstał parlamentarny zespół ds. obrony wolności słowa. Powołał go poseł Dobromir Sośnierz. Obecnie w skład zespołu wchodzą wyłącznie posłowie Konfederacji, ale inicjatorzy zapraszają do współpracy wszystkich posłów, którym leży na sercu sprawa wolności słowa zagrożonej przez narastający terror lewicowej poprawności politycznej.

Powołanie zespołu parlamentarnego to reakcja na cenzurę prewencyjną nie tylko w mediach społecznościowych, ale również w przestrzeni publicznej. Oto kilka przykładów: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu odwołał spotkanie z posłem Sośnierzem, ponieważ władzom uczelni nie podobają się jego prawicowe poglądy; profesor ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego została wyrzucona z uczelni za to, że wygłosiła wykład „Homoseksualizm a zdrowie”; prof. Aleksander Nalaskowski został zawieszony przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu za sprzeciw wobec promocji ideologii LGBT.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Podczas wtorkowej (10.12.2019) konferencji prasowej w Sejmie, poświęconej narastającej w Polsce cenzurze prewencyjnej, wystąpił zaproszony przez Konfederację Marcin Rola, redaktor naczelny telewizji wRealu24, która po raz kolejny padła ofiarą cenzury ze strony YouTube. Rola podkreślił, że cenzura jest w Polsce zakazana na mocy art. 54 Konstytucji, a działania YouTube są niezgodne z prawem.

Jako katolicy i konserwatyści czujemy się dyskryminowani i z tym trzeba walczyć. Nie może być tak, żeby jakiś globalny koncern decydował o tym, kto może, a kto nie może nadawać, tym bardziej, że oni nie przestrzegają polskiego prawa, notoryczne je łamią i nie płacą w Polsce podatków – powiedział Rola.

Pełnomocnik wRealu24, mec. Tomasz Chudziński z Instytut Ordo Iuris, zapowiedział wysłanie do YouTube wezwania przedsądowego o zaniechanie naruszenia dóbr osobistych. Wskazał też, że YouTube wyłączył monetyzację telewizji wRealu24, czyli zablokował możliwość zarabiania na reklamach, co przekłada się na straty wysokości ok. 40-50 tysięcy złotych. – Tutaj też będziemy podejmować odpowiednie działania – zapowiedział mec. Chudziński. Zaapelował też do rządzących o wprowadzenie przepisów uniemożliwiających stosowanie takich praktyk cenzorskich przez koncerny zagraniczne.

Widzimy, że to lewica jak zawsze jest źródłem zagrożenia dla wolności słowa, ponieważ fałszywe idee nie potrafią zwyciężyć inaczej niż tylko zamykając usta przeciwnikom – powiedział poseł Dobromir Sośnierz.

– Globalne koncerny informatyczne są największym zagrożeniem dla wolności słowa w XXI wieku. Tak jak marksizm starego typu niesiony był na sztandarach i jego siłą przewodnią były partie komunistyczne czy wojska sowieckie, tak marksizm nowego typu, marksizm walczący z tożsamością narodową, tożsamością religijną i tożsamością płciową, ten marksizm nowego typu niosą na sztandarach globalne koncerny. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości, że ta lewicowa poprawność polityczna, którą globalne koncerny próbują narzucić w debacie publicznej, również w Polsce, musi spotkać się ze zdecydowanym oporem – powiedział poseł Robert Winnicki i wskazał na odpowiedzialność państwa, które powinno podjąć stosowne działania w sytuacji zagrożenia wolności słowa przez globalne koncerny. – Niestety nadal nie ma adekwatnej reakcji i o tę reakcję apelujemy – dodał.

Źródło informacji: Facebook

Zobacz też:

PILNE! Ukrainiec oskarżył Polaków o nazistowskie zbrodnie! Internauta odpowiedział: „Honorowo klepnąć go w pysk” i usłyszał skandaliczny wyrok!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. rins mówi

  Brawo wreszcie się coś zaczyna dziać i posłowie zaczynają działać a nie jak PiS mieni się prawicowym a wyborcom lewicowym puszczą oko

 2. klioes vel pislamista mówi

  Zwalczanie nienawiści w Malmö

  Choć ksenofobii wstrętną palmę
  Pierwszeństwa dzierży Polska, bywa
  Że nawet w Szwecji, miasto Malmö,
  Nienawiść jeszcze się odzywa.

  Raz w jednym z domów uciekinier
  Znalazł się. Trafił bo uciekał…
  Czy to był lekarz, czy inżynier?
  Nie wiem. Lecz wiem, że Szwed się wściekał!

  Wściekł się, bo nienawiści mowa
  Go do wściekania zachęcała.
  Babcia nie była postępowa;
  Krzykiem ataku sygnał dała!!!

  Uciekiniera pistolecik
  Gdy buźkę wnuczka ubogaca,
  Szwed zmienia gościa na pulpecik.
  Ubogacanie… nie popłaca!!!…

  Policja słusznie, postępowo
  Ojca-rasistę aresztuje.
  A uciekinier, by żyć zdrowo,
  W szpitalu azyl odnajduje…

  Happy end? – mowa nienawiści
  Kiedy zostanie ukarana.
  Gdy dom też z babci się oczyści!
  I zajdzie w nim rasowa zmiana…

  A pełnia szczęścia by się wdała,
  Gdy dziecko uciekinier zdrowy,
  Nie bronią, ale częścią ciała,
  Poubogacać jest gotowy!

  https:

  //dorzeczy.pl/swiat/123073/szwecja-pobil-napastnika-ktory-grozil-bronia-dziecku-zostal-aresztowany.html

 3. TOMASZ mówi

  Wolność słowa ma być przywrócona a cenzura prewencyjna potępiona i zakazana.
  Ale… co ma do tego katolicyzm?… to tylko dla wybranych będzie wolność słowa?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.