Starcie Brauna z Szejną! Debata wyborcza [WIDEO]

Andrzej Szejna i Grzegorz Braun
5

Kampania wyborcza do Europarlamentu przyniosła jedną z ciekawszych konfrontacji politycznych w tym roku. Oto obecny wiceminister spraw zagranicznych, Andrzej Szejna z klubu Nowej Lewicy, wyzwał na debatę w krakowskim klubie „Pod Jaszczurami” prezesa Konfederacji Korony Polskiej, posła Grzegorza Brauna.

Debata poświęcona będzie przyszłości Polski w Unii Europejskiej. I tu bez wątpienia zetrą się dwie, skrajne wobec siebie wizje, gdyż lewica znana jest z nawoływania do federalizacji Europy, żeby nie powiedzieć, że wręcz rozmycia się państw narodowych Starego Kontynentu w unijnych strukturach. Z kolei członkowie Konfederacji wykazują dużą dozę sceptycyzmu wobec kursu, który już dawno obrała unijna integracja. I tu zwłaszcza działacze partii Korona, której przewodniczy Grzegorz Braun, mówią wprost o #PolExit czyli wyjściu Polski z UE, wskazując jednocześnie, że niedawno takiego wyboru dokonała Wielka Brytania i proces ten udało się z sukcesem przeprowadzić.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A zatem w debacie Brauna z Szejną możemy spodziewać się starcia światopoglądowego, które dzieli też coraz większą część Polaków. Co prawda wyborcy wciąż w przeważającej mierze popierają członkostwo naszego kraju w UE, ale coraz więcej osób uważa, że potrzebna jest reforma nadająca Polsce większą płaszczyznę suwerenności, by np. unijne prawo nie stało ponad polskim prawem.

Mowa tu przede wszystkim o kontrowersyjnych zapisach Zielonego Ładu, przeciw którym od miesięcy protestują rolnicy, dyrektywie EPBD poświęconej nowej charakterystyce energetycznej budynków, czy transformacji energetycznej, prowadzącej do zamykania kopalń i znacznego wzrostu cen prądu.

To oczywiście tylko niektóre zagadnienia, jakie mogą być osią niezgody między kandydatami do Europarlamentu, których dzieli także podłoże ideowe, bowiem będzie to klasyczne starcie lewicy z prawicą, gdzie bez wątpienia pojawią się też kwestie tożsamości, wiary i obyczajowości.

Źródło: eMisjaTv

Przeczytaj także:

Jacek Międlar o zwycięstwie w sądzie z Mazowieckim i kulisach powstania filmu “Sąsiedzi” [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Boł mówi

  Lewak jak to lewak, nie odpowiedział praktycznie na żadne pytanie. Braun mu pojechał ale gadka z lewakami do niczego nie prowadzi.

 2. Dumny Polak mówi

  To prawda, Bol!
  Absolutna zenada! Ten Typ to prosty pacholek, ktory jedynie czego sie naprawde dobrze nauczyl, to klamac prosto w twarz i to klamstwo po trzykros powtarzac!
  Absolutny CHUDY BOLEK, a nie minister!
  Po takich wypowiedziach widac, co z takim NIERZADEM, nalezy czympredzej uczynic!!!
  Kochani!
  Dlaczego wybraliscie wtedy ta ruda, sprzedajna suke!
  Popatrzcie teraz, jak SMIERDZI, z kazdej strony!! Nie wstyd Wam teraz Waszej naiwnosci!?
  Juz gorzej bylo chyba tylko za okupacji!😩🙄

 3. Dumny Polak mówi

  Wybierzmy wreszcie Pana Grzegorza na naszego Prezydenta!
  Ja ufam mu bez jakichkolwiek zastrzezen!

 4. gal mówi

  Chwile, chwile komuchu szejna zasadnicza różnica miedzy judaizmem talmudycznym a chrzescijanstwem jest taka, ze ten pierwszy wyraznie odnosi sie z pogarda do nie zydow, czyli gojow, nazywajac ich insektami, robactwem ktore nie zasluguje na szacunek, moza wiec gojow tepic jak komary. Chrzescijanstwo stoi na kanweie milosci blizniego do wszystkich ludzi nawet do nieprzyjaciol. Wlasnie baba z plama na twarzy pokazala zdziczenie talmudyczne i pogarde do tego co nienawidzi.

 5. Dumny Polak mówi

  Nie zdziwilbym sie, jak by ten pyzaty skurwiel okazal sie, ze swoja zakazana morda, delegatem piekla na nasza Polske!
  Wypowiada sie , jak automat, w ktorym przyciska sie guzik 17, albo 23, obojetne, czy bardziej czy mniej ma to jakis zwiazek z omawianym tematem! nie zdtiwilbym sie, jakby w nocy, zamiast do lozka, wchodzilby do szafy, aby doladowac baterie!
  PROSTACKA, KOMUNISTYCZNO-BOLSZEWICKA, SWINSKA MORDA, ktorej nawet nie ma potrzeby sluchac, tylko na nia sie od razu, tak samo, jak na rudego, wysz..ac!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.