Starbucks zamyka 8000 lokali. To odpowiedź na „rasistowskie zgłoszenie” w Filadelfii [WIDEO]

5

Amerykańska sieć Starbucks dzisiaj popołudniu zamknęła (29 maja) osiem tysięcy lokali. Nie jest to żaden bojkot czy ogłoszenie upadłości. Tego dnia przeprowadzane jest tzw. „szkolenie antyrasistowskie”, w którym uczestniczy 175 tysięcy pracowników sieciówki.

„Antyrasistowska” akcja ma być odpowiedzią na wydarzenia z Filadelfii, o których rozpisywały się media całego świata. W kwietniu bieżącego roku, dwóch murzynów zostało wyprowadzonych z kawiarni przez policjantów. Co się naprawdę wydarzyło? Szeregowi pracownicy Starbucks’a zawiadomili policję, o tym że w ich lokalu od długiego czasu przesiadują dwaj murzyni, którzy nic nie zamówili. Sprawa jest prosta. Czarny, biały, żółty czy czerwony nic nie zamówił, lokal winien opuścić. Zachowanie pracowników z Filadelfii bardzo nie spodobało się szefostwu firmy, które stwierdziło, że ich pracownicy kierowali się względami rasistowskimi. Ciekawe czy tak jak stanęli w obronie murzynów, stanęli by w obronie wyproszonych białych?

Jako odpowiedź na te wydarzenia zorganizowano tzw. „antyrasistowskie szkolenia” na całym świecie. Na czym będą polegać? Może na sadzaniu czarnych w fotelach, a białych na drewnianych taboretach? Przecież to właśnie tak obrazowo wygląda walka z rasizmem w wykonaniu marksistów.

Źródło: rp.pl

SKLEP-WPRAWO.PL

Przeczytaj także:

Bojkotujcie Starbucksa! Ta firma wspiera kampanię na rzecz legalizacji homomałżeństw

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Olek mówi

  Niedouczony człowieku piszący te wiadomość bo artykuł to nie jest, znajdź synonim dla slowa „murzyn” bo aż wstyd to czytacnie.Za Panem J.M. niepozdrawiam

  1. Andrzej mówi

   A po co szukać synonimu, skoro murzyn jest ok?
   Afroeuropejczyk, afroazjata, afroamerykanin, afroaustralijczyk, trochę słabo to brzmi…

  2. Mariusz mówi

   A jak miał napisać?
   Oto synonimy słowa „murzyn” znalezione w słowniku synonimów: Afrykańczyk, ciemnoskóry, czarnoskóry.
   To napisz jakie słowo byłoby najlepsze.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.