Starbucks zamyka 8000 lokali. To odpowiedź na „rasistowskie zgłoszenie” w Filadelfii [WIDEO]

5

Amerykańska sieć Starbucks dzisiaj popołudniu zamknęła (29 maja) osiem tysięcy lokali. Nie jest to żaden bojkot czy ogłoszenie upadłości. Tego dnia przeprowadzane jest tzw. „szkolenie antyrasistowskie”, w którym uczestniczy 175 tysięcy pracowników sieciówki.

„Antyrasistowska” akcja ma być odpowiedzią na wydarzenia z Filadelfii, o których rozpisywały się media całego świata. W kwietniu bieżącego roku, dwóch murzynów zostało wyprowadzonych z kawiarni przez policjantów. Co się naprawdę wydarzyło? Szeregowi pracownicy Starbucks’a zawiadomili policję, o tym że w ich lokalu od długiego czasu przesiadują dwaj murzyni, którzy nic nie zamówili. Sprawa jest prosta. Czarny, biały, żółty czy czerwony nic nie zamówił, lokal winien opuścić. Zachowanie pracowników z Filadelfii bardzo nie spodobało się szefostwu firmy, które stwierdziło, że ich pracownicy kierowali się względami rasistowskimi. Ciekawe czy tak jak stanęli w obronie murzynów, stanęli by w obronie wyproszonych białych?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jako odpowiedź na te wydarzenia zorganizowano tzw. „antyrasistowskie szkolenia” na całym świecie. Na czym będą polegać? Może na sadzaniu czarnych w fotelach, a białych na drewnianych taboretach? Przecież to właśnie tak obrazowo wygląda walka z rasizmem w wykonaniu marksistów.

Źródło: rp.pl

Przeczytaj także:

Bojkotujcie Starbucksa! Ta firma wspiera kampanię na rzecz legalizacji homomałżeństw

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Olek mówi

  Niedouczony człowieku piszący te wiadomość bo artykuł to nie jest, znajdź synonim dla slowa „murzyn” bo aż wstyd to czytacnie.Za Panem J.M. niepozdrawiam

  1. Krzysiek mówi

   Czarnuch, może być?

  2. Andrzej mówi

   A po co szukać synonimu, skoro murzyn jest ok?
   Afroeuropejczyk, afroazjata, afroamerykanin, afroaustralijczyk, trochę słabo to brzmi…

  3. Mariusz mówi

   A jak miał napisać?
   Oto synonimy słowa „murzyn” znalezione w słowniku synonimów: Afrykańczyk, ciemnoskóry, czarnoskóry.
   To napisz jakie słowo byłoby najlepsze.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.