Stany Zjednoczone zablokowały oświadczenie ONZ potępiające masakrę w Strefie Gazy

masakra w strefie gazy/ fot. twitter
7

Stany Zjednoczone zablokowały przyjęcie oświadczenia Rady Bezpieczeństwa ONZ wzywającego do niezależnego śledztwa w sprawie wydarzeń w Strefie Gazy – podały źródła dyplomatyczne. Jak podaje agencja AFP, w projekcie tekstu Rada Bezpieczeństwa ONZ potępia przemoc w Strefie Gazy i „wyraża swoje oburzenie i smutek po śmierci palestyńskich cywilów, którzy korzystają z prawa do pokojowego demonstrowania”. Rada wzywa także do przeprowadzenia „niezależnego i transparentnego” śledztwa.

Odnosząc się do przeniesienia amerykańskiej ambasady do Jerozolimy Rada Bezpieczeństwa podkreśliła w projekcie dokumentu, iż „jakakolwiek decyzja lub działanie, które zmieniło charakter, status lub skład demograficzny Świętego Miasta Jerozolima, nie ma mocy prawnej, jest nieważne i musi zostać unieważnione zgodnie z odpowiednimi rezolucjami Rady Bezpieczeństwa”.

Źródło: pap

Obejrzyj:

J. Międlar: 70 LAT HOLOKAUSTU Palestyny

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Marcin mówi

  Fakty zaczynają wychodzić na powierzchnie ! Kto jest największą kanalią tego Świata! Oby nie zechcieli tego tyszować jkąś wojenką w Europie!

  1. Lucy mówi

   @Marcin. Ma Pan racje. Niestety wiekszosc ludzi jest zaslepionych mitem o Izraelu jako jedyna demokracja Bliskiego Wschodu, nie mowiac juz o chrzescijanach ktorzy z latwoscia polykaja klamstwo o zydowskim pochodzeniu (chazarskim?) Jezusa Chrystusa. Chyba juz poplnilam grzech antysemityzmu..

 2. Waldemar mówi

  I ponownie USA mają krew na rękach tym razem za sprawą prezydenta Trampa. 59 osób nie żyje.

 3. Ada mówi

  Zupełnie analogiczna sprawa do sprawy polskiej, jako że jesteśmy na pierwszym etapie ku identycznym działaniom wobec Polski.
  I takiż tryb odwoławczy!!!
  „Prawne” podwaliny do bezprawnej przemocy muszą być unieważnione, a co do faktów – należy je ustalić poprzez podmiot niezależny!
  Giną niewinni ludzie poprzez kolesiowskie prawo!
  To jest skrót, ponieważ znikają mi dokładniejsze wpisy.

  1. Ada mówi

   USA blokuje ONZ?
   A to tego chyba jeszcze nie było!

 4. Avanti mówi

  Szykuje się holokaust narodu polskiego!!! Nikt nam nie pomoże,co najwyżej ktoś przejawi zaniepokojenie na Twitterze! Niech Bóg będzie z nami!

 5. DD. mówi

  dzisiaj Palestyna, jutro Polska!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.