Stanisław Michalkiewicz: niemieckie służby mogą wykorzystać Ukraińców w Polsce do obalenia rządu PiS.

fot. youtube
6

Stanisław Michalkiewicz udzielił dziś wywiadu portalowi wRealu. Komentując próby obalenia rządu premier Beaty Szydło zwrócił uwagę na coraz większe zniecierpliwienie Niemiec, które po wizycie prezydenta Donalda Trumpa w Polsce i jego wsparciu dla idei Trójmorza, mogą zdecydować się na podjęcie drastycznych kroków wobec Polski.

-Ja bym się bał tylko jednego: że Niemcy uruchomią tutaj zadaniowaną wywiadowczo część ukraińskiej diaspory w Polsce, bo to jest 1,5 miliona ludzi. Większość z nich to są porządni poczciwcy, którzy tu chcą pracować i jakoś sobie ułożyć życie, ale ze statystyki może wynikać, że 0,5%, może nawet 1%, może być zadaniowanych wywiadowczo i to nie przez ukraińską służbę bezpieki, tylko przez niemiecką BND. Dlaczego to mówię? Dlatego, że wiem z dobrego źródła, że co najmniej od półtora roku, czy od roku, mamy do czynienia z dużym przemytem broni z Ukrainy do Polski. Ta broń musi mieć jakiegoś odbiorcę. (…) Taką kropką nad ”i” to było to, że przed Świętami Wielkanocnymi – o ile dobrze pamiętam – zostały na przejściu granicznym w Dorohusku zatrzymane dwie Ukrainki, które przemycały działo 30mm, czterolufowe, o szybkostrzelności 4000 pocisków na minutę. Pytam, komu w Polsce potrzebna jest taka broń i do czego? Przecież nie do napadów na banki.

Stanisław Michalkiewicz stwierdził też, że powołane przez ministra Macierewicza Wojska Obrony Terytorialnej mogły zostać utworzone właśnie jako zabezpieczenie przed „zielonymi ludzikami” zadaniowanymi przez Niemcy.

W świetle tej wypowiedzi hasło „ulica i zagranica” nabiera zupełnie nowego znaczenia.

Źródło: wRealu24.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Waldemar mówi

  O tym fakcie redaktor Michalkiewicz wspominał już kilka miesięcy temu.

 2. Grażyna Sikora Matusiak mówi

  Ma pan rację też pisalam o tym ze to jest v kolumna niemiec

 3. daree mówi

  Michalkiewicz, rząd Szydło i PiS przede wszystkim obalają się sami, łamiąc bezczelnie Konstytucje i zasady Państwa Prawa. Gdyby tego nie czynili nie byłoby ulicy. A czy uczyni to BND zadaniując w tym celu wywiadowczo diasporę ukraińską czy żydowską, czy jakąkolwiek inną, to trzecioplanowa brocha. Tumult spowodował kurdupel i PiS.

  1. ania mówi

   Głupi pan jest, albo ślepy. Zobacz pan profil Bartosza kramek i zobacz jakie są plany w stosunku do Polski.

 4. Anders mówi

  Te dwie ukrainki co działo przemycały to pikuś! Była jeszcze jedna co czołg pod kiecą miała ale zawadziła lufą o WOPistę co schylony buta wiązał, jemu to się nawet podobało bo był innej orientacji…….

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.