Stanisław Michalkiewicz: niemieckie służby mogą wykorzystać Ukraińców w Polsce do obalenia rządu PiS.

fot. youtube
6

Stanisław Michalkiewicz udzielił dziś wywiadu portalowi wRealu. Komentując próby obalenia rządu premier Beaty Szydło zwrócił uwagę na coraz większe zniecierpliwienie Niemiec, które po wizycie prezydenta Donalda Trumpa w Polsce i jego wsparciu dla idei Trójmorza, mogą zdecydować się na podjęcie drastycznych kroków wobec Polski.

-Ja bym się bał tylko jednego: że Niemcy uruchomią tutaj zadaniowaną wywiadowczo część ukraińskiej diaspory w Polsce, bo to jest 1,5 miliona ludzi. Większość z nich to są porządni poczciwcy, którzy tu chcą pracować i jakoś sobie ułożyć życie, ale ze statystyki może wynikać, że 0,5%, może nawet 1%, może być zadaniowanych wywiadowczo i to nie przez ukraińską służbę bezpieki, tylko przez niemiecką BND. Dlaczego to mówię? Dlatego, że wiem z dobrego źródła, że co najmniej od półtora roku, czy od roku, mamy do czynienia z dużym przemytem broni z Ukrainy do Polski. Ta broń musi mieć jakiegoś odbiorcę. (…) Taką kropką nad ”i” to było to, że przed Świętami Wielkanocnymi – o ile dobrze pamiętam – zostały na przejściu granicznym w Dorohusku zatrzymane dwie Ukrainki, które przemycały działo 30mm, czterolufowe, o szybkostrzelności 4000 pocisków na minutę. Pytam, komu w Polsce potrzebna jest taka broń i do czego? Przecież nie do napadów na banki.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Stanisław Michalkiewicz stwierdził też, że powołane przez ministra Macierewicza Wojska Obrony Terytorialnej mogły zostać utworzone właśnie jako zabezpieczenie przed „zielonymi ludzikami” zadaniowanymi przez Niemcy.

W świetle tej wypowiedzi hasło „ulica i zagranica” nabiera zupełnie nowego znaczenia.

Źródło: wRealu24.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Waldemar mówi

  O tym fakcie redaktor Michalkiewicz wspominał już kilka miesięcy temu.

 2. Grażyna Sikora Matusiak mówi

  Ma pan rację też pisalam o tym ze to jest v kolumna niemiec

 3. daree mówi

  Michalkiewicz, rząd Szydło i PiS przede wszystkim obalają się sami, łamiąc bezczelnie Konstytucje i zasady Państwa Prawa. Gdyby tego nie czynili nie byłoby ulicy. A czy uczyni to BND zadaniując w tym celu wywiadowczo diasporę ukraińską czy żydowską, czy jakąkolwiek inną, to trzecioplanowa brocha. Tumult spowodował kurdupel i PiS.

  1. ania mówi

   Głupi pan jest, albo ślepy. Zobacz pan profil Bartosza kramek i zobacz jakie są plany w stosunku do Polski.

 4. Anders mówi

  Te dwie ukrainki co działo przemycały to pikuś! Była jeszcze jedna co czołg pod kiecą miała ale zawadziła lufą o WOPistę co schylony buta wiązał, jemu to się nawet podobało bo był innej orientacji…….

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.