Stan epidemii zostaje zniesiony od 16 maja. Polska przechodzi w stan zagrożenia epidemicznego. Co czeka nas we wrześniu? [WIDEO]

minister Adam Niedzielski/ fot. Twitter
4

W piątek (6.05.2022) minister Adam Niedzielski ogłosił, że od 16 maja zostaje zniesiony stan epidemii. Zamiast niego wprowadzony zostanie stan zagrożenia epidemicznego. – Dzisiejsza liczba 611 zakażeń odzwierciedla średnią liczbę zachorowań w ostatnich tygodniach – powiedział Niedzielski. – Powoli epidemia zmierza w stronę endemii, czyli sytuacji, w której wirus jest w naszym otoczeniu, ale nie stanowi już takiego zagrożenia – wyjaśnił.

– To nie jest zakończenie epidemii, tylko – mówiąc symbolicznie – przełączenie czerwonego światła w sygnalizatorze, które się świeciło od dwóch lat, na światło pomarańczowe, które pokazuje, że jest ryzyko, że jest zagrożenie, ale sytuacja zmierza w dobrym kierunku i ta ocena ryzyka, ocena sytuacji jest zdecydowanie lepsza – powiedział minister.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Ale cały czas będziemy uczulali i będziemy mówili o tym, że to jest takie symboliczne pomarańczowe światło, które mówi o tym, że możemy mieć do czynienia z odwróceniem tendencji. Prawdziwym testem, w jakim miejscu jesteśmy z epidemią, będzie wrzesień, kiedy spodziewać się można w wyniku powrotu do szkół, do pracy zwiększonej transmisji i tez pewnej sezonowości, którą do tej pory obserwowaliśmy. Dlatego ten stan zagrożenia na pewno będziemy co najmniej do tego okresu wrześniowego utrzymywać – wyjaśnił Niedzielski.

Mój komentarz: Co zatem czeka nas od września? Oczywiście to, co dzieje się każdego roku, czyli sezon grypowy, który potrwa do kwietnia. Tak było, jest i będzie. Pytanie najważniejsze brzmi: czy władza po raz kolejny zafunduje nam tzw. walkę z pandemią? To będzie zależało od sytuacji politycznej. Jeśli władza uzna, że przykręcenie pandemicznej śruby będzie dla niej korzystne, to będziemy mieli powrót kowidowego obłędu ze wszystkimi jego konsekwencjami.

Trzeba pamiętać, że cała histeria pandemiczna oparta jest na testach, a te – pomimo oficjalnie podanej informacji o ich niewiarygodności – nadal są wykonywane, chociaż w mniejszej liczbie. Wystarczy zwiększyć zakres testowania i pandemia wraca w całej krasie przykrywając wszelkie problemy, które wygenerowali politycy swoimi absurdalnymi i szkodliwymi decyzjami. Nadzieja w tym, że na kolejną walkę z pandemią po prostu nie będzie nas stać.

Źródło informacji i cytatów: Ministerstwo Zdrowia/Facebook

Zobacz też:

Katarzyna TS: Zrobieni w szczepionkowe bambuko

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. verizanus mówi

  Jak na oficjalny stan epidemii to przybysze ze Wschodu są traktowani nader łagodnie. Ciekawe czy nasz rząd wiadomo dla kogo będący sługą ośmieli się ich przymuszać do dobrowolnego eliksiru? 😉

 2. W K mówi

  Norymberga 2.0, a poza tym – antypolskie świnie piszą w Ukrainie.

 3. Wladca mówi

  Poniewaz nie maja identyfikatorow sa pospolitymi bandytami.Takich Trzeba terminowac.Mysle,ze metody sa rozne.
  Jak Ukrainooolonia,to proponuje Sprzet Wolynski.Dobrze to poprawi samopoczucie tych Panow.Przypomni im rowniez lata 70 i 80 ubieglego wieku.Za grzechy ojcow cierpiec beda dzieci…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.