Spurek pokazała krowy jako ofiary Holokaustu. Daniels pisze skargę do przewodniczącego PE

Sylwia Spurek/ fot. Twitter
3

Lewicowa europosłanka Sylwia Spurek (d. Partia Wiosna) zamieściła na Twitterze grafikę przedstawiająca krowy ubrane w pasiaki z gwiazdą Dawida. – Jo Frederiks daje do myślenia, otwiera oczy na to, jak traktujemy zwierzęta. Ten obraz przypomniała Fundacja Viva i dobrze, bo czas na poważną dyskusję o traktowaniu zwierząt, o warunkach, w jakich żyją, o tym, jak je zabijamy. Czy to jest humanitarne? Czy to nadal rolnictwo? – napisała Spurek.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpis Spurek wywołał lawinę krytycznych komentarzy pod jej adresem.- Mój dziadek nosił pasiak w Auschwitz i Dachau, nosił go tak naprawdę całe życie, wciąż na nowo przeżywając traumę śmierci, eksperymentów medycznych i przemocy. Porównała go pani do bydła. Nie wiem co u Pani gorsze: tępota, czy ta idiotyczna egzaltacja – napisał Wojciech Biedroń, dziennikarz wPolityce. Jest to jeden z łagodniejszych komentarzy pod tweetem europosłanki.

Do sprawy odniosła się na Twitterze Fundacja Viva. – Osoba, która opublikowała u nas tę pracę, miała w rodzinie kogoś, kto zginął w Auschwitz i uznała, że takie porównanie nie jest nadużyciem. Jednak po licznych głosach stwierdziliśmy, że może być dla wielu drastyczne, dlatego zdecydowaliśmy się już nigdzie jej nie publikować – napisano w oświadczeniu pod wpisem Spurek

Jonny Daniels poinformował, że składa skargę na Spurek do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego żądając podjęcia działań dyscyplinarnych wobec europosłanki. Daniels nazwał jej wpis „obraźliwym, niesmacznym i pełnym nienawiści”. Daniels napisał, że oczekuje, iż Spurek przeprosi ocalałych z obozów i ich rodziny.

Prezes Stowarzyszenia Polskich Rodzin Ofiar Obozów Koncentracyjnych Elżbieta Rybarska nazwała Spurek „pseudoelitą” i zapowiedziała pozew – To jest karygodna rzecz do czego się w tej chwili posuwają pseudoelity, bo to nie jest nasza elita. Elita polska zginęła przede wszystkim w obozie Gusen w Austrii, którą wykończono przez niewolniczą pracę, a dzisiejsze tak zwane elity dopuszczają się tak skandalicznych porównań. Po prostu zasługują tylko na ławę oskarżonych – powiedziała Rybarska w rozmowie z Radiem Poznań.

Sylwia Spurek nie zamierza nikogo przepraszać. Ma też żarliwego obrońcę w osobie dra hab. Michała Bilewicza z Centrum Badań nad Uprzedzeniami UW. To ten sam Bilewicz, który dowodzi, że Polacy to antysemici posługujący się mową pogardy. – Moralne oburzenie na obrońców praw zwierząt to źródło taniego poklasku. Warto zrozumieć, że dla wielu z nich zwierzęta i ludzie należą do tej samej wspólnoty moralnej. A używając odniesień do Holokaustu tylko podkreślają ekstremalny i unikalny status tego ludobójstwa – napisał Bilewicz na Twitterze.

Mówienie o Holokauście Ormian – oburzające! Mówienie o Holokauście nienarodzonych – oburzające! Mówienie o Holokauście krów – a to spoko, bo to moja koleżankini Spurkini – trafnie podsumował jeden z internautów.

Źródło informacji: Twitter, Radio Poznań

Europosłanka Wiosny: „Zakazać produkcji mięsa”. Czy UE wprowadzi przepisy wymuszające weganizm?

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Robert mówi

    Chyba sama sobie świnię podłożyła…krowy,pasiaki,gwiazda Dawida,nowi wpływowi przyjaciele,chyba na to liczyła.Niestety krowa ma coś z goja,albo wręcz odwrotnie a jej śmierć ma niewiele wspólnego z mistycyzmem mówiąc górnolotnie

  2. W K mówi

    Teraz jest dylemat. Kto bżydszy: bżydula Marzanna, czy krowa w pasiaku?

  3. boruwa mówi

    Chciałbym jej podpowiedzieć: świnię, pani Sylwio, świnię w pasiak i żółtą gwiazdkę…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.