Sondaż: PiS bez większości, Konfederacja z ponad dwudziestoma posłami

Sejm RP/ fot. screen
8

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię United Surveys dla Wp.pl, PiS może liczyć na zwycięstwo w wyborach, nie zaś na samodzielne rządy.

Prawo i Sprawiedliwość uzyskało w sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski poparcie na poziomie 34,4 proc., co oznacza wzrost o 2,1 pkt proc. w porównaniu do badania sprzed dwóch tygodni. Na drugim miejscu niezmiennie Koalicja Obywatelska z wynikiem 27,1 proc. (wzrost o 0,1 pkt proc.), na ostatnim stopniu podium: Polska 2050 (9,7 proc., wzrost o 0,4 pkt proc.). Na wejście do Sejmu może liczyć także Lewica (8,4 proc., wzrost o 0,4 pkt proc.), Konfederacja (6,5 proc., spadek o 0,4 pkt proc.) i PSL-Koalicja Polska (6,2 proc., wzrost o 0,3 pkt proc.).

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak poparcie liczone w procentach przekłada się na liczbę mandatów poselskich? Według symulacji Prawo i Sprawiedliwość wprowadziłoby do Sejmu 196 posłów, KO – 150, Polska 2050 – 41, Lewica – 32, Konfederacja – 21, a PSL-Koalicja Polska – 19. Jak czytamy w art. 120 Konstytucji, co do zasady Sejm uchwala ustawy zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów (230), zatem PiS nie może liczyć na samodzielne rządy.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 20-22 stycznia na reprezentatywnej grupie tysiąca Polaków metodą CAWI (wspomagany komputerowo wywiad przy pomocy strony internetowej) i CATI (wspomagany komputerowo wywiad telefoniczny).

Źródło danych: Wp.pl

Przeczytaj także:

W ramach walki o klimat będziemy jedli owady! KE zezwoliła na dodawanie proszku ze świerszczy do produktów spożywczych

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. H mówi

  JAK WY TO ROBICIE ZE TAKIE NIC JAK NOWA NADZIEJA MATKA GLUPICH DOSTAJE JAKIES GLOSY ???? CIAGLOSC KACIASTEGO STOLU , CZYLI NOWE PRZEKRETY ???

 2. W K mówi

  PiS ma dość pieniędzy, żeby zdobyć jeszcze kilka % więcej głosów. Na pewno obiecają, co trzeba.

 3. Normalny mówi

  Według sondażu pokazanego w TVP a przekazanego przez Konfederację, to Konfederacja ma nawet 10 procent poparcia. Partie bandy czworga zdecydowanie zawiodły więc czas na tych, którzy jeszcze nie rządzili i się nie zhańbili, a więc na Konfederację. Jakby na Konfederację nie patrzeć to trzeba przyznać, że jest to partia indywidualistów i z tego punktu widzenia warto, aby była w Sejmie.

 4. hoz mówi

  Niekatolicka terminologia, niekatolickie inicjatywy – zupełne odstępstwo!
  Napisany przez verbumcatholicum

  Ci, którzy bez zmrużenia oka multiplikują sformułowanie

  „Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce”

  lub „Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce” są lojalnymi współpracownikami rewolucji.

  Zarówno same powyższe określenia, jak i inicjatywy z nimi związane, nie są katolickie i nie mają nic wspólnego z Kościołem Katolickim.

  Katolicki Papież naucza:

  Wychodzą z założenia, dla nich nie ulegającego wątpliwości, że bardzo rzadko tylko znajdzie się człowiek, który by nie miał w sobie uczucia religijnego, widocznie żywią nadzieję, że mimo wszystkich różnic zapatrywań religijnych,

  nietrudno będzie, by ludzie przez wyznawanie niektórych zasad wiary, jako pewnego rodzaju wspólnej podstawy życia religijnego, w braterstwie się zjednali.

  W tym celu urządzają zjazdy, zebrania i odczyty z nieprzeciętnym udziałem słuchaczy i zapraszają na nie dla omówienia tej sprawy wszystkich, bez różnicy, pogan wszystkich odcieni, jak i chrześcijan,
  ba, nawet tych, którzy – niestety – odpadli od Chrystusa, lub też uporczywie przeciwstawiają się Jego Boskiej naturze i posłannictwu.

  Katolicy nie mogą żadnym paktowaniem pochwalić takich usiłowań, ponieważ one polegają na błędnym zapatrywaniu,

  że wszystkie religie są mniej lub więcej dobre i chwalebne, o ile, że one w równy sposób, chociaż w różnej formie, ujawniają i wyrażają nasz przyrodzony zmysł, który nas pociąga do Boga i do wiernego uznania Jego panowania.

  Wyznawcy tej idei nie tylko są w błędzie i łudzą się, lecz odstępują również od prawdziwej wiary, wypaczając jej pojęcie i wpadając krok po kroku w naturalizm i ateizm.

  Z tego jasno wynika, że od religii przez Boga nam objawionej, odstępuje zupełnie ten, ktokolwiek podobne idee i usiłowania popiera.
  Pius XI, encyklika Mortálium ánimos

  Powtórzmy: Wyznawcy tej idei nie tylko są w błędzie i łudzą się, lecz odstępują również od prawdziwej wiary, wypaczając jej pojęcie i wpadając krok po kroku w naturalizm i ateizm. Z tego jasno wynika, że od religii przez Boga nam objawionej, odstępuje zupełnie ten, ktokolwiek podobne idee i usiłowania popiera.

  Jezus Chrystus wczoraj i dziś: ten sam i na wieki.
  Nie dajcie się zwodzić naukami rozmaitymi i obcymi (Hbr 13, 8-9).
  Treści katolickie czytajmy codziennie:
  sacerdoshyacinthus.com
  verbumcatholicum.com
  actualia.blog
  Dalsze krzewienie powyższych adresów – w Polsce i za granicą –
  będzie współpracą w dobrym dziele. A.M.D.G.

  Gdzie jest Kościół?

  Ecclesia ibi est, ubi fides vera est.
  „Kościół jest tam, gdzie jest prawdziwa wiara”
  (św. Hieronim, Doktor Kościoła).

  Rzecz oczywista, że chodzi tu o Kościół Katolicki – nie reformowany; i o wiarę katolicką – nie reformowaną.
  Sacerdos Hyacinthus

  salezjanin ksiądz Jacek Bałemba Wrocław
  Msza Święta
  w nowym miejscu we Wrocławiu,
  ul. Krzemieniecka 17.

  Kaplica Oratorium Rzymskokatolickie Św. Józefa.

 5. Wojciech mówi

  czyli znowu z większością, bo naturalnym koalicjantem pis jest zandbergowska lewica…

 6. zagłoba sum mówi

  Ogłupiony zydoUPAdlińską propagRandą motłoch niczego się nie nauczył przez ostatnie lata…34% dla Przekręciarzy i Szumowin, 27 dla Korupcji Ogromnej, reszta dla czerwono – zielonego lewackiego bandytyzmu. Wszyscy, z wyjątkiem ( nie wszystkich!) posłów Konfederacji to morcercy Polski!

 7. Paweł mówi

  To zróbmy wybory wspomagane komputerowo. A co, a dlaczego nie???

 8. Быдлошевский Л.З. mówi

  @ Zagłoba – ale 27 % proszę zostawić w spokoju bo w nich przyszłość i zamożność…Wszystkich zaorać ….I PiS, i PO i resztę towarzystwa…budować na Konfederacji jeżeli nie jest za późno….- ⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💞💞💞

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.