Sondaż IPSOS: Co piąty młody Polak popiera Krzysztofa Bosaka. Podobne poparcie notuje Andrzej Duda

Fot. Sztab wyborczy #Bosak2020
9

Krzysztof Bosak cieszy się coraz większym poparciem wśród młodych. Tak wynika z sondażu IPSOS. Na kandydata Konfederacji chce zagłosować prawie 20% wyborców pomiędzy 18., a 29. rokiem życia. Urzędujący prezydent traci poparcie młodzieży. Jak w 2015 roku cieszył się 60-procentowym poparciem młodzieży, tak dziś spadło ono trzykrotnie. Trzaskowskiemu i Hołowni wzrasta poparcie w części młodego elektoratu (ponad 50 proc. poparcie).

Bosak, który zbiera bardzo pozytywne opinie publicystów na temat prowadzonej przez siebie kampanii, co jak widać ma odzwierciedlenie w poparciu wśród młodzieży, skomentował swoje notowania.
– Młodzi Polacy są solą w oku starych politycznych elit. Nie dają się nabrać na reklamę w telewizji, obietnicę wszelkich „plusów” bez późniejszych minusów, nie wystarczy pokrzyczeć o faszyzmie, by ich przerazić. Więcej czytają, sprawdzają informacje, interesują się historią, ekonomią, kształcą się korzystając z wiedzy całego świata. To widać i dzięki temu jesteśmy przyszłością. Dziękuję za Wasze poparcie i zaufanie. Naprzód Polsko! – napisał Bosak.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kandydat nie zwalnia tempa kampanii wyborczej. W Warszawie poruszał kwestię debaty prezydenckiej i udzielał wielu wywiadów. Wieczorem sztab wyborczy kandydata zaprezentował plan dalszej trasy Krzysztofa Bosaka. Wiceprzewodniczący koła Konfederacji w najbliższą sobotę weźmie udział w największym wiecu wyborczym, który odbędzie się w Warszawie. Początek od godziny 12:00 w parku Rydza-Śmigłego.

Już w niedzielę Bosak po raz drugi w tej kampanii wyborczej odwiedzi Radom, gdzie złoży wieniec pod pomnikiem radomskiego czerwca ’76 w związku z nadchodzącą rocznicą radomskich zamieszek, a następnie spotka się z mieszkańcami regionu.

W przyszłym tygodniu kandydat uda się na spotkania z mieszkańcami województwa warmińsko-mazurskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Będzie między innymi w Iławie, Olsztynie i Bydgoszczy.

Wybory już 28 czerwca. Według prognoz politologa Marcina Palade Krzysztof Bosak może liczyć na ponad półtorej miliona głosów wyborców. Kandydat nie zamierza zwalniać tempa.

Na którego z kandydatów oddasz głos w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

 • Krzysztof Bosak (34%, 6 104 Votes)
 • Szymon Hołownia (33%, 5 966 Votes)
 • Andrzej Duda (22%, 3 959 Votes)
 • Rafał Trzaskowski (6%, 1 161 Votes)
 • Marek Jakubiak (1%, 253 Votes)
 • Stanisław Żółtek (1%, 221 Votes)
 • Robert Biedroń (1%, 126 Votes)
 • Władysław Kosiniak-Kamysz (1%, 118 Votes)
 • Mirosław Piotrowski (1%, 111 Votes)
 • Paweł Tanajno (0%, 75 Votes)
 • Waldemar Witkowski (0%, 5 Votes)

Total Voters: 18 099

Loading ... Loading ...

Przeczytaj:

Cejrowski po debacie w TVP: „Najlepiej wypadli Bosak i Jakubiak. Kiedyś zmarnowałem głos oddając go na jedynego Sprawiedliwego…” [OBEJRZYJ DEBATĘ]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Egil mówi

  Półtora miliona głosów, droga redakcjo, półtora miliona. Milion to jezd un, nie una.

 2. Hammurabi mówi

  Pomimo szóstego krzyżyka na karku również będę głosował i namawiał do głosowania na pana Bosaka. Mam nadzieję, że z tej mąki będzie dobry chleb.
  Czemu piszę „mam nadzieję”?
  Tyle razy już miało być lepiej, że trudno pozbyć się sceptycyzmu. Tyle razy przyszli posłowie malowali świetlaną przyszłość jeśli otrzymają mandat a później okazywało się, że były to tylko słowa!
  A kandydaci na prezydentów – lepiej nawet nie wspominać!!!
  Obawiam się jednak, że podobnie jak obstrukcja rządu w przypadku Trzaskowskiego, tak w przypadku Bosaka grozi obstrukcja urzędu prezydenta, ze strony ugrupowań niekoniecznie gotowych współpracować. Mam na myśli inicjatywy ustawodawcze.
  Wyniki pana Bosaka – mam szczerą nadzieję – będą miały przełożenie na wyniki wyborów do sejmu następnej kadencji. Od ubiegłorocznego października czas biegnie.
  Konieczna jest zgoda Panwie! Czas się dogadać, ustalić najważniejsze punkty i wspólnie walczyć z tym, co dziś dławi Polskę.

 3. Zbigniew mówi

  Ciekawe, jak zachowalby sie Bosak w sprawie ustawyzawetowanej ta bezczelnie przez dudusia?

  Czy w zastepstwie tej ustawy wprowadzilby ustawe przeciw nepotyzmowi – czy ma takie same obce nam powiazania rodzinne?

 4. Ellucha mówi

  Kto na tego dzbana „Czaskoskiego” glosuje ??

 5. Ellucha mówi

  Sorry , chodzilo mi o Holownie , ktory prym wiedzie w tej chwili (20.06.2020 g1.00) … co „nie przeszkadza” jemu , rowniez byc dzbanem

 6. pos_ergo mówi

  Dlaczego w opcjach
  „Na którego z kandydatów oddasz głos w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?”
  nie ma opcji
  ° – na żadnego z nich, albo
  ° – nie pójdę głosować.

  Taka opcja jest bardzo ważna i wiele mówi o preferencjach społeczeństwa.

  No, ja na przykład nie pójdę głosować, bo to cyrk dla gawiedzi, a nie żadne święto demokracji.

 7. pos_ergo mówi

  Dzięki za usunięcie wpisu.

 8. pos_ergo mówi

  Właśnie się pojawił na powrót.
  OK.

 9. Anton mówi

  Każdy kto nie głosuje na JEDYNEGO polskiego kandydata jakim jest Krzysztof Bosak – ma ciągle sprany mózg mediami żydo – masońskimi i sam na siebie wydaje wyrok ; depopulacja przez szczepienia i zniewolenie totalne pod berłem lucyfera w rządzie światowym gotowanym przez masonów a rządzonym przez antychrysta !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.