Solidarna Polska zagłosuje przeciw Funduszowi Odbudowy: „Widzimy zbyt wielkie ryzyko dla Polski” [WIDEO]

Zbigniew Ziobro/ fot. screen
9

Solidarna Polska będzie głosować przeciwko ratyfikacji unijnego Funduszu Odbudowy pomimo dyscypliny wprowadzonej w klubie PiS. – Rozumiemy, że są takie sprawy, w których możemy głosować inaczej i nasi koledzy też to muszą zrozumieć. My w tej sprawie widzimy zbyt wielkie ryzyka dla Polski, abyśmy mogli zmienić zdanie – powiedział prezes SP Zbigniew Ziobro podczas wtorkowej (4.05.2021) konferencji prasowej przed rozpoczęciem posiedzenia Sejmu.

Prezes SP podkreślił, że jego ugrupowanie jest przeciwne wszelkim decyzjom, które stanowią „zagrożenie i ryzyko dla Polski przenoszenia kompetencji państwa polskiego na rzecz Brukseli, na rzecz Komisji Europejskiej czy Parlamentu Europejskiego”. – Nie zgodzimy się nawet o centymetr o przesunięcie jakiejkolwiek kompetencji władczych czy to w obszarze politycznym czy gospodarczym na rzecz Brukseli – wskazał Ziobro.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ziobro podkreślił, że uwspólnotowienie długu w ramach Unii Europejskiej jest poważnym zagrożeniem. Wskazał też, że Solidarna Polska jest przeciwna unijnej polityce klimatycznej prowadzącej do zmian w polskiej energetyce, których koszt obciąży Polaków i obniży jakość ich życia.

Źródło cytatów: Solidarna Polska/Facebook

Zobacz też:

Bezprawne i nielegalne głosowanie ws. Funduszu Odbudowy. Konfederacja domaga się Trybunał Stanu dla premiera Morawieckiego [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  Już jest za późno. Polska stanie się lennikiem. To oficjalny koniec niepodległości Polski.

  1. Halina mówi

   Nigdy! Zdradzieckie rządy nie zdecydują o przyszłości Polski. Śmierć wrogom Ojczyzny!

  2. W K mówi

   @Halina Tak, Śmierć Wrogom Ojczyzny. Jednak miliony ludzi żyjących w Polsce tego chcą. Trudno zabić 30 mln.

  3. Szczurek mówi

   Jak te 30 mln dalej bedize se taka wladze wybierac to w sumie popelni ladne masowe samobojstwo z czasem… Wniosek? Nie pomagac debilom gdy sami sobie robia krzywde. Skupic sie na przetrwaniu.

  4. Halina mówi

   Większość nie wie, co jest grane, i tu czeka nas ciężka orka na ugorze. Mnożą się patriotyczne stowarzyszenia i rosną jak grzyby po deszczu. Niejeden dzisiejszy nygus kanapowy rzuci się wrogowi do gardła jak wilk. Tego się boją zdrajcy, i słusznie.

 2. Rebih mówi

  Ciągle nie wiem, czy Ziobro tak na poważnie, czy też został oddelegowany przez Kaczyńskiego do utrzymanie prawicowego elektoratu, i uzyskanie jego głosów dla koalicji Biedronia, Kaczyńskiego, Morawieckiego i Czarzastego.

 3. Marcin Malik mówi

  Tym razem Ziobro został wybrany do odegrania pozytywnego bohatera. Oni pewnie mają losowanie przed spotkaniem z mediami, i akurat Ziobro wygrał. Ciekawe czy dostanie Oscara?

 4. piotr dean mówi

  Jacku, to nie do końca prawda. Solidarna Polska głosowała razem z pisem o nieodraczanie głosowania, uniemożliwiło to sprawdzenie zgodności takiej formy głosowania z konstytucją, czyli de facto SP zgodziła się na zwykłą większość. Ziobro palił, ale się nie zaciągał, tam gdzie wiedział, że lewica porzez pis, to stanął okoniem, ale pomógł Morawieckiemu załatwić tę sprawę już wczoraj…

 5. Marian P. mówi

  Ciekawe że Solidarna polska nie głosowała przeciwko projektowi na posiedzeniu sejmowej komisji spraw zagranicznych i finansów ale dopiero w Sejmie wiedząc ze lewica stanie za komunistami z pisu. Tacy sami oni zdrajcy jak ci co za ta ustawą głosowali.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.