Śmiertelne żniwo lockdownu: gwałtowny wzrost liczby zgonów niecovidowych

Cmentarz Bródnowski w Warszawie/ fot. Wikipedia
17

W pierwszym tygodniu listopada 2020 roku zmarło 16,1 tys. Polaków. W analogicznym okresie ubiegłego roku liczba zgonów wynosiła 7,6 tys. Czy ten skok to śmiertelne żniwo koronawirusa? Nie! Zgony z powodu Covid-19 i z powodu „współistnienia” Covid-19 to 2,1 tys., a więc „dodatkowe” zgony niecovidowe to 6,4 tys. Tak wygląda śmiertelne żniwo lockdownu.

Wzrost liczby zgonów niecovidowych obserwujemy od września. Początkowo było to dodatkowe 500-600 zgonów tygodniowo w porównaniu do 2019 roku. W ostatnim tygodniu października było to już o 5,2 tys. zgonów więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jest cena, jaką Polacy płacą za odcięcie od służby zdrowia w ramach tzw. walki z koronawirusem. Marcowy lockdown rozpoczął narastanie długu zdrowotnego, którego efekty właśnie się pojawiły. Teraz mamy lockdown jesienny. Dług narasta.

Źródło informacji: bankier.pl

Zobacz też:

Katarzyna TS: Lockdown zabija

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. jerzy23 mówi

  Ale to chyba o to chodzi, żeby zgonów było jak najwięcej ?

  1. Matka Polka mówi

   Temu portalowi na pewno. Maseczki nie, obostrzenia nie, szczepionka nie, a epidemii nie ma i organizujmy spacerki na 11 listopada. A jak się okazuje, że ludzie umierają tysiącami na Covid i w wyniku zapchanej chorymi na Covid służby zdrowia, to mają czelność lockdown i rząd oskarżać.

  2. ojciec polak mówi

   za to marsze wyskrobańców są panaceum. służba zdrowia nie byłaby zapchana covidowcami to by nie było tylu zgonów ale łatwiej pilnować pustego stadionu narodowego i mieć podwójną wypłatę niż faktycznie kogoś operować.

  3. Matka Polka mówi

   A ja tak napisałam? Tacy sami idioci, jak ci od spacerków 11 listopada. No, może z jedną różnicą – oni publicznie nie rozpowiadają, że epidemii nie ma i nie namawiają innych do łamania obostrzeń, jedynie sami je łamią.

   A służba zdrowia się, ojciec, sama nie zapchała. Jakby było przestrzeganie obostrzeń kilka miesięcy temu, to by nie było tego, co teraz. Pokazuje to przykład kilku krajów azjatyckich, które ominęła II fala, a gdzie społeczeństwo rozsądniejsze i nie p….li, że noszenie maseczki to wprowadzanie NWO.

  4. AntyPO✡PiS mówi

   Spadaj zakłamana, szechterowa gnido do Izraela! Tam docenią twój antypolonizm i będziesz mogła tam odwiedzać groby żydowskich zbrodniarzy-katów Polaków (twoich bohaterów), jak np. Salomona MORELA!

  5. Matka Polka mówi

   Zrobisz fikołka, błaźnie? Albo chociaż pajacyka? Początkowo te twoje teksty o Morelach, Szechterach, PiSraelach nawet mnie śmieszyły, bo takiego głupka wioskowego ciężko znaleźć, ale trochę już mi się znudziłeś. Jak chcesz dalej mnie rozbawiać, to wymyśl jakiś inny śmieszny sposób pokazania, jaki z ciebie pajac.

 2. Matka Polka mówi

  Śmiertelne żniwo Covid, który sparaliżował służbę zdrowia. Epidemii, która według was nie istnieje, przed którą nie trzeba się bronić, trzeba mieć gdzieś maseczki bo to przecież nie ma podstawy prawnej i to ograniczani wolności. To wy, covidioci, jesteście też za to odpowiedzialni i gdybyście mieli choć trochę honoru i moralności, to byście teraz milczeli, a nie kontynuowali załganą narrację. Ponad 600 zgonów wczoraj to wasza też zasługa.

  Wprowadzenie obostrzeń (a nie lockdowny) pozwoliło wyhamować wzrost zakażeń.

  1. Rebih mówi

   To nie są, durna babo obnosząca się ze swoją głupotą po tym forum, ofiary Covid. Wytłumaczę ci to zatem jak krowie na granicy. Załóżmy najpierw, że są to ofiary Covid. Oznaczałoby to, że po pierwsze testy są zupełnie bezwartościowe, bo nie wykrywają 3/4 przypadków, a po drugie, że nastąpiła fala śmierci z powodu zakażenia dróg oddechowych, bo jest absolutnie niemożliwe, żeby na skalę masową lekarze nie umieli zdiagnozować zakażenia dróg oddechowych (w druga stronę jest to możliwe ze względu na kryminogenne motywacje finansowe). Tymczasem rząd milczy o takiej fali. Dalej oznaczałoby to, że kwarantanny, łapanie zakażonych, maseczki, dystans, ograniczenia życia społecznego itp. są całkowicie nieskuteczne, a ponieważ są szkodliwe nie tylko z medycznego punktu widzenia, powinny zostać natychmiast porzucone.
   Jednak brak informacji o potężnej fali zgonów z powodu zakażeń dróg oddechowych jasno wskazuje, ze to nie Covid jest przyczyną. Ludzie żyją dziś długo. Duży wpływ na to ma opieka medyczna. Pozbawienie ludzi starych tej opieki musi skutkować skróceniem średniego czasu życia, co objawia się przejściowym podwyższeniem liczby zgonów. Dodatkową przyczyną obok ograniczenia ruchu, noszenia maseczek, mogą być również warunki w szpitalach, gdzie ludzie starzy pozbawieni kontaktu ze światem, a często i właściwej pielęgnacji na oddziałach, gdzie pracy personelu nikt już nie kontroluje, nie mają warunków do powrotu do zdrowia.

  2. LOL mówi

   mądrego i z odpowiednio wykształconym racjonalizmem światopoglądowym aż miło posłuchać. pozdrawiam

 3. Flex mówi

  Z autopsji: Młodszy syn zaczął mocno gorączkować (prawie 40st.) + biegunka, wcześniej pokaszliwał. „Wizyta” u rodzinnego skończyła się teleporadą i zapisaniem”zaocznie” w miarę bezpiecznego leku. Na szczęście zadziałał i gorączka po kilku dniach ustąpiła. Niestety ciągle jeszcze jest kaszel, a nie ma gdzie podjechać z dzieckiem by go na wszelki wypadek osłuchać! Tak q wygląda obecnie dostępność do służby zdrowia i lekarza 1go kontaktu! Starszy syn – 8 klasa i w perspektywie egzamin ośmioklasisty. 8-14,30 zdalne „nauczanie”, do 20+ oraz weekendy odrabianie zadań i nauka do sprawdzianów (co dzień jakiś), oraz kartkówek! Czasem wieczorem ziewa i jest tak zmęczony, że ledwo kontaktuje gdy próbuje mu wytłumaczyć i pomóc w lekcjach z matematyki, chemii, fizyki, angielskiego czy niemieckiego. Sam niewyspany i zmęczony po robocie niecierpliwię się i denerwuję na niego. Jest zestresowany, anerwicowany i przerażony czekającym go wiosną egzaminem. Myślę, że w podobnej sytuacji jest wielu ambitnych i podatnych na stres uczniów. W szkole wśród rówieśników są w stanie odreagować i wyluzować. Zamknięci do zmroku w domach, bez możliwości wyjścia na powietrze i światło dzienne jaką będą mieć odporność psychofizyczną po tygodniach takiej „tresury” przez obłąkany rząd nieliczących się z ich możliwościami, siedzących sobie w domach i nudzących się nauczycieli. W nie lepszej sytuacji są z drugiej strony zaszczuci covidovą paranoją, bojący się wychodzić z domu starsi ludzie. Gratulacje Panie Morawiecki z ekipą. Bilans waszych „dokonań” będzie z każdym dniem bardziej imponujący! Mam tylko nadzieję, że przyjdzie czas i ktoś, kto was za to wszystko rozliczy!

 4. wilk mówi

  DO MATKA POLKA,CZY TY NIE WIDZISZ ZE SYSTEMY SOCJALNE SIE WALA,LUDZIE STARZY SA NIKOMU NIE POTSZEBNI,TRZEBA ICH LECZYC,KARMIC I PLACIC,A POZYDKU Z NICH ZADNEGO WIEC DO PIACHU.A TAK WOGOLE JEST TO GLOBALIZACJA SWIATA CZYLI NWO I AGEDA CZYLI ROSZADY W SROD LUDZI,CZIPY,APLIKACJE ROZNEGO RODZAJU I PELNA KONTROLA.A LEWICA ZAWSZE BEDZIE TAM GDZIE LUDZI SIE GNEBI,TAK ZE WLACZ MYSLENIE SWOJE SWOJE,A NIE POZWOL MYSLEC INNYM ZA SIEBIE

  1. Matka Polka mówi

   Problemy systemów socjalnych nie powodują, że nagle zaczyna umierać 50-100% więcej ludzi dziennie. A co do NWO, czipów i innych bajek, napiszę tyle – idź pochwalić się, jakim jesteś skończonym idiotą gdzieś indziej.

 5. Matka Polka mówi

  Problemy systemów socjalnych nie powodują, że nagle zaczyna umierać 50-100% więcej ludzi dziennie. A co do NWO, czipów i innych bajek, napiszę tyle – idź pochwalić się, jakim jesteś skończonym idiotą gdzieś indziej.

 6. wilk mówi

  DZIEKUJE MATKO POLKO ZA KOMPLEMET,JESLI JESTES PRZECIWKO 11 LISTOPADA TO WYJEDZ Z NASZEJ OJCZYZNY,IDZ MASZERUJ RAZEM Z TECZOWYMI,LEMPART BO TO LUDZIE POKAZUJA TAM SWOJ OKAZ ZDROWIA,A PRZY OKAZJI ZABIJAJA COVID Z NIMI SIE NIE ZARAZISZ

  1. Matka Polka mówi

   Tak, „idiota” w stosunku do osób piszących o wszczepianiu czipów to faktycznie komplement, więc proszę bardzo. I trzymasz poziom, bo widać wpisu nie zakumałeś. Prawdziwy patriota dba o swoją Ojczyznę, rodzinę, innych ludzi, a nie jest dla niego najważniejsze wyjść i pokrzyczeć sobie na ulicy 11 listopada, narażając ludzi z którymi się styka i kraj. Istnieje wiele sposobów, żeby to święto w takich okolicznościach w poczuciu odpowiedzialności za swój kraj uczcić, ale tacy, jak ty, mają Ojczyznę w głębokim poważaniu. Jesteście tacy, jak i wspomniani tęczowi, choć nawet oni by ciebie wyśmiali z tym bełkotem o NWO i czipach.

  2. Shadow mówi

   Ty mądry(a) inaczej. Wszystkich w około obrażasz i poniżasz, a nie wiesz, że maseczki, które uważasz za niezbędne, mają splot o oczkach 1000 razy większych od wirusa, natomiast te oczka są za małe, aby przepuszczać dwutlenek węgla, który wydychamy. Noszenie namordników to zabójstwo dla organizmu ludzkiego. No ale cóż jest zlecenie, są pieniądze do wzięcia, to trzeba pisać to co karzą.

  3. Rebih mówi

   @Matka Polka. Nie wiem nic o planach montowania ludziom czipów, ale gdy patriarcha Józef ogłosił plan ratowania Egiptu przed głodem, nikt w Egipcie nie sądził, że już niedługo niemal cała ludność Egiptu zostanie pozbawiona majątku, skoszarowana w obozach koncentracyjnych i zamieniona w niewolników, gdy jednocześnie przybłędy żydowskie będą jadły do syta egipski chleb. Podobnych przykładów historia zna mnóstwo. Rewolucja Francuska i Październikowa, Wielki Głód na Ukrainie, rewolucje w krajach Azji. Rzeczywistość w każdym z tych przypadków przeszła najśmielsze wyobrażenia większości ludzi, a jeżeli zdarzył się ktoś, kto trafnie oceniał przyszłość, był kwalifikowany jako wstecznik, prymityw nie rozumiejące ducha czasu. Dlatego, jeżeli masz dowody o fizycznej niemożliwości zamontowania ludziom czipów to je przedstaw. Jeżeli nie, to skończ swoje wygłupy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.