Skandaliczny atak Matthew Tyrmanda na dr Ewę Kurek: „Nikt nie chciał być z nią w jednym pokoju, ja też nie”

Matthew Tyrmand/ fot. youtube
56

Odwołanie gali w Konsulacie RP w Nowym Jorku, podczas której dr Ewa Kurek miała otrzymać nagrodę im. Jana Karskiego, uważam za skandal. Haniebne zachowanie polskich władz, uginających się pod presją środowisk żydowskich, odbieram nie tylko jako policzek wymierzony narodowi polskiemu, ale również jako stanięcie po stronie fałszu i wsparcie środowisk, które ukrywają prawdę o relacjach polsko-żydowskich i o tym, co działo się w getcie warszawskim.

Na dr Ewę Kurek poszedł zmasowany atak, w którym odsądzono ją od czci i wiary. Dlaczego? Bo miała odwagę napisać, że gdy w warszawskim getcie biedacy umierali z głodu na ulicach, żydowska elita bawiła się na całego. To są fakty! Jednak żydowska religia Holokaustu nakazuje je ukrywać, żeby nie zepsuć obrazka o złych Polakach i dobrych Żydach. Jest to tak obrzydliwe, że brak słów. Każdy, kto bierze udział w nagonce na dr Ewę Kurek, jest dla mnie moralnym szmalcownikiem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Okazuje się, że takim moralnym szmalcownikiem jest również syn Leopolda Tyrmanda, czyli Matthew Tyrmand, którego pisowski salon nosi na rękach. Tyrmand również miał otrzymać nagrodę im. Jana Karskiego podczas gali w Konsulacie RP. Jak skomentował jej odwołanie? „Tyrmand z ulgą przyjął decyzję polskich władz o wycofaniu zgody na uczczenie tak „dzielącej” osoby jak Kurek. – Zdrowy rozsądek zwyciężył – powiedział Tyrmand. – Nikt nie chciał być z nią w jednym pokoju, ja też nie” – informuje Associated Press, a Tyrmand poleca ten artykuł na twitterze.

Panie Tyrmand, powiem Panu jedno: ja z Panem nie tylko nie chciałabym przebywać w jednym pokoju. Ja nie poszłabym z Panem nawet śmieci wyrzucić. Zachował się Pan jak ostatni gnojek. Żałosny moralny szmalcownik budujący swoja sławę na nazwisku ojca.

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ania mówi

  I oto mamy kolejnego ” dobrego ” i ” cywilizowanego ” Żyda.

  1. SSSSSSSSSSSS mówi

   prawde wam skor syny powiedzial WYMORDOWALISCIE WYDALISCIE 200.000

  2. Spostrzegawczy mówi

   Spadaj Żydzie do kibucu ! Widać z waszych obłąkańczych wpisów, że delegacja żydowska zna tzw Marszu Żywych zostawiła w Polsce kolejnych mossadowców – sayanim ! Żydzi płacić biliony USD POLSCE i POLAKOM za masowe mordy waszych rodaków na Polakach i nie fałszować historii, bo na podstawie Ustawy o IPN możecie pójść za kratki na razie na 3 lata,a po nowych wyborach parlamentarnych na 10 lat !

  3. Opoka mówi

   To nie jest żadna prawda tylko jawne kłamstwa !!! To WY WYMORDOWALIŚCIE 200 000 polskich patriotów i obywateli tylko za to, że byli Polakami !!!

  4. nolepiok mówi

   Jedyne pretensje jakie mam do przodków są o to,że to nie jest prawda.

  5. nolepiok mówi

   To była odpowiedż do tego ssssss * syna.

  6. D. mówi

   nie rozpędzaj się komunisto=zydzie osądami Polaków! Zajmij się PRAWDĄ a nie szmalcownictwem na Polakach! PRAWDĄ SIE ZAJMIJ A NIE ZYDO-PROPAGANDĄ DLA UKRYCIA FAKTÓW I WYDRENOWANIA Z POLSKI, ABSOLUTNIE NIENALEZNYCH ZYDOM PIENIĘDZY! NIERUCHOMOSCI, KTORE RZEKOMO POZOSTAJĄ BEZSPADKOWE A PO KTÓRE SZUBRAWCY ŁAPY WYCIĄGAJĄ … ZOSTAŁY ZRUJNOWANE W CZASIE WOJNY PRZEZ WASZYCH ZYDZI PRZYJACIÓŁ
   za bartoszewskim i jemu podobnymi polakożercami/ NIEMCÓW, PO DRUGIE, KAZDA NIERUCHOMOŚC, JESLI W OGÓLE ISTNIAŁA !!!!! TO BYŁA ZADŁUZONA W POLSKIM BANKU – WIEC NAJPIERW KASA Z ODSETKAMI DO ZWROTU DO POLSKIEGO BANKU……!!!!!!!! NADTO NIE MA NA CAŁYM SWIECIE TAKIEGO BANDYCKIEGO PRAWA BY COŚ CO NIE MA SPADKOBIERCÓW, PRZECHODZIŁO NA WŁASNOŚC JAKICHŚ OBCYCH, PASOŻYTÓW, WYŁUDZACZY, SZUBRAWCÓW POWOŁUJĄCYCH SIĘ NA PLEMIENNOŚĆ!!! W TEN SPOSÓB TO WY ZYDZI, AFRYKANOM I INDIANOM MUSICIE DO KONCA SWIATA SPŁACAĆ ZADOŚCUCZYNIENIE FINANSOWE ZA KRZYWDY JAKIE IM UCZYNILISCIE!!! A RÓWNOLEGLE JAKO KOMUNIŚCI WINNIŚCIE SĄ SPŁAT ……NIE LEPIEJ ZAMKNĄĆ MORDĘ I PRACOWAĆ UCZCIWIE NA WŁASNE UTZYMANIE A NIE WZNIECAC BEZCZELNIE, KŁAMLIWIE, ORDYNARNIE I CYNICZNIE KONFLIKTY Z NARODAMI, KTÓRE JESZCZE !!!! WAS TOLERUJĄ?

  7. D. mówi

   utRzymanie! błąd literowy – pośpiechu.

  8. chrysler mówi

   Rasistowski żyd

  9. Pusio mówi

   Spadaj chuju złamany.

 2. Robert B. mówi

  Oto prawdziwa twarz „dobrego” Żyda.

  1. Janusz I mówi

   Pełno takich „dobrych” Żydów u nas się kręci od tysiąca lat, jak przemawia pan prezydent.

  2. Viktoria mówi

   Nie powtarzajcie tych głupot i bredni o 1000 lat, bo to kolejna magiczna liczba tych troli, podobnie jak 6 milionów. 6 – mnie nie dziwi bo mająwielkie umiłowanie do tej liczby, ale to 1000 lat ma spowodować zamazanie naszej chrześcijańskiej jedności po Chrzcie Polski!! STOP 1000!!! Żydzi w PL na masową skalę pojawili się wraz z przesiedleniami litwaków z głębi ZSRR za stalina. Cygani też równie dobrze mogą się szczycić 1000letnią tradycją narodu polsko-cygańskiego, Murzyni zresztą też, napewno choć jednego mieliśmy.

  3. Kristi mówi

   już najwyższy czas pogonić to żydostwo z Polski, jak to inne kraje zrobily a my te szumowiny kiedyś przygarneliśmy do swojej ojczyzny

   z Francji na dzien dzisiejszy już przeszlo 100 000 żydków uciekło do Izraela za to ze czynili „dobro”

  4. fffffffff mówi

   pierwszy raz nie mordowanego przez was

  5. Przebiśnieg mówi

   Z masowych morderstw to wy słyniecie w całym świecie. Najsłynniejszy i najohydniejszy wasz mord to na Synu Bożym – Panu Jezusie Chrystusie ! Dzieci, matek ciężarnych, starców, jeńców wojennych też nie oszczędzacie !

  6. Ada mówi

   A może tak odwrotnie? „dobrodzieju”!

   A tak na marginesie – jakbyś się nie oznaczał, to i tak zalatuje mi na oczekiwanie na taką jedną starą „kucę” drewnianą na handełe? Nic z tego. Niemcy je w wojnę puścili w powietrze! Bo za inne po Polakach wywiezionych na Sybir to pewnie jeszcze spłacalibyście te kredyty. Wiesz, że do walki podkręcaliście patriotów, czyli ludzi światłych i majętnych…!

 3. olo mówi

  patrzcie jak ten żydek podskakuje, niech sobie jarmułką gluta lepiej wytrze…

 4. Krzysztof mówi

  Milion razy pisałem na różnych portalach , a ostatnio dużo na wPolityce .pl na temat żydów. Dla mnie to złodziejski zakłamany naród , oszuści i złodzieje, zwykłe parchy i dlatego nie drukują moich poglądów , moich wpisów, bo są tacy sami jak mośki.Miałem tyle nadziei kiedy głosowałem na PIS- zawiedli mnie . To też żydostwo w czystej postaci , masoneria i cwaniaki. Mam już sporo lat – zagłosuję na NARODOWCÓW – w nich pomoc , w nich nadzieja, jeśli nie – już więcej nie udam się na żadne wybory. ^0 lat mojego życia i nadziei zostało zmarnowane przez świnie ,złodziei i aferzystów. Nie takiej Polski pragnę POLSKA MA BYĆ WOLNA OD PRZYBŁĘDÓW – ŻYDÓW , UKRAIŃCÓW , KACAPÓW , NIEMCÓW I INNYCH POMIOTÓW.

  1. Zen mówi

   Zgadzam się w 100/

  2. Twaróg mówi

   Najwięksi wrogowie Polski to Żydzi, Ukraińcy i Niemcy a potem wszelkiej maści lewactwo i neomarksiści.

  3. Ryś mówi

   Ja też, pozdrawiam

 5. Henryk49 mówi

  Nie ma dobrych żydów. To byli i są tylko geszewciarze bez honoru i godności.
  Oby wyzdychali jak najprędzej. Tylko ile jeszcze światu krzywdy zrobię ro q..wy kryminalno-talmudyczne?

  1. DSSDSFSDF mówi

   JUZ TO SZMALCU ZROBILES W JEDWABNEM CO JESZCZE GADZIE ?

  2. Andrzej, zwykły mieszkaniec tego kraju mówi

   Dziwne są te żydowskie imiona czy może nazwiska? jakiś DSSDSFSDF, fffffffff, SSSSSSSSSSSS, którzy wypowiadają się na tym forum. Oczywiście w ich mniemaniu w języku miłości i pokoju. Tylko czemu teksty ociekają jadem nienawiści?

  3. Normalny mówi

   A co ty pomylony gadzie zrobiłeś w Katyniu, w Nalibokach, w Augustowie, na Rakowieckiej i na Stalowej w Warszawie i w setkach innych miejsc. Plemię Kainowe wytraciło ponad 10 milionów Polaków tylko w ubiegłym stuleciu !!! To woła o pomstę do nieba.

  4. Mika mówi

   Jak tam hasbarowcu jest u was ? Płacą wam w Euro, w $ czy w szeklach ?

 6. Henryk49 mówi

  Krzysztof brawo. Tak właśnie jest. Oby ich koniec nastał jak najszybciej. Na żadną pomoc już nigdy liczyć nie może ta zaraza.

 7. Leszek mówi

  Pani dr. to wielki lecz nieznany Polak. Powinna sama występować w tych „miejscach” A reszta powinna cichutko jej wysłuchiwać – ale prawda boli.

 8. ZJ mówi

  żyd się wkurwił,a won z Polski

 9. Buzz mówi

  I ja zawiodłem się na PiS i Dudusiu. Uwierzyłem w piękne słowa i uwierzyłem w to, że Kaczyński naprawdę chce dobrze dla nas. Niestety tak nie jest. A ciśnienie podnoszą jeszcze media typu: niezależna Sakiewicza, wpolityce i wszystkie ich odnogi, Karnowskich oraz często Republika, broniące PiS i tłumaczące każde ich posunięcie. A do tego zajmują się głównie Platformą i Nowoczesną. Bo tak chyba łatwiej. TVP do tej pory niektórzy bronią, bo uważają, że trzeba tak robić, bo TVN robi w drugą stronę… no właśnie ludzie się mylą i usprawiedliwiają PiS i Kaczyńskiego, bo chcą wierzyć, że w końcu coś się zmieni. Nie zmieni – dopóki rządzi PiS. Tylko narodowcy. Mam tylko nadzieję, że ludzie bezmyślnie nie pójdą głosować na radykalnego wroga katolików – Chojeckiego. Ci to dopiero są proizraelscy i proamerykańscy…

 10. DDDDDDDDDDDDDDDDD mówi

  jak mentalna nazistka kurek antysemitka kobieta absolutnie chora psychicznie wjechala do Stanow to jest dopiero szok chyba tak jak pedofil ksiadz Beherend , juz nie wjedzie . tak ludzie umierali z glodu co ty miedluchu wyszydzales a bogaci sie bawili a BRAMY GETTA OBSTAWIALI POLSCY SZMALCOWNICY KTORZY SPEKULOWALI ZYWNOSCIA ORAZ GRANATOWA POLICJA KTORA MORDOWALA ZYDOW. O CHLOPACH PRZEZ GRZECZNOSC NIE WSPOMNE , MOZE PREZ . IZRAELA O TYM WSPOMNI W POLSCE .

  1. Pies na żyda mówi

   Może jakiś piec tobie pisany , już chyba nie bawem

  2. Adalber mówi

   ty żydowska szmata, jak możesz podważać godność i autorytet Pani Kurek. Nauczono cię polskiej mowy i teraz grandzisz przeciwko Polsce.

  3. Andrzej Józef mówi

   A może trochę po ludzku.
   Szanowmy starszy starszy bracie w wierze
   Cześc waleczny I pełen patryjotyzmu Polaku
   Ukłony dla modrego kolegi Żyda
   Szczere, pełne uznania Pozdrowienia dla modrego kolegi Polaka .
   Resztę proszę dodać od siebie .
   Tylko bez fantazji.
   Niektóre wypowiedzi Kobiet to tak jakby zawiodły się uczuciowo .

  4. Edi mówi

   Zamknij się durniu, który bredzisz jak potłuczony. Won na swoje chazarskie fora się zapluwać ze wściekłości. Jak ma chorobę zwaną wścieklizną umysłową to zacznij się leczyć.

  5. Zbulwersowany mówi

   Ty jesteś mentalnym nazistą i analfabetą historycznym. A nawet podpisać się nie umiesz. I coś z główką u ciebie nie tak, a nie u Pani Profesor Ewy Kurek . Boli was, Żydzi, prawda, że byliście tacy nieludzcy. Najgorsze, że się nic a nic nie zmieniliście.

  6. Ada mówi

   Będziesz skwierczał w smole za te obrzydłe kłamstwa, wymysły i do n-tej potęgi fałszywe „legendy” i twoi „nauczyciele”.
   Pamiętaj, starsi ludzie powojenni, którzy przetrwali o głodzie, w ruinach i zgliszczach wykończonej Polski opowiadali – podpatrując przez dziury ze strachu przed Niemcami – że szliście złapani przez nich uzbrojonych po „zęby”…..z opuszczonymi głowami, ze świadomością za co oni was gonią do obozów. Polacy ginęli za…brak przestrzeni życiowej dla Niemców, a więc za naszą OJCZYZNĘ, ale także za pomoc wam niesioną!!!Tylko w Polsce groziło to karą śmierci, bo tylko w Polsce mieliście oparcie i (lepiej zapłakać) współczucie!
   W Niemczech też „wylezliscie” na piedestał, zbyt szeroko zakrojony dla GOSPODARZY.
   Niestety, Niemcy mieli pewność, że w tej dwoistości -(którą sobie wykombinowaliście we wszystkich niemal państwach świata) – to ONI byli rasą panów! Wy zaś, co najwyżej zakulisowymi lichwiarzami ( objazdowe ciche parabanki?), podobnie, jak i w innych krajach.
   Myslisz, że naplujecie na P. Dr Kurek i prawda będzie zmieciona? Nie i nie – nie doliczysz się nawet w jakich ilościach i postaciach ta prawda obiektywna istnieje..!

 11. z-k mówi

  A to cholerny gudłaj. Za panią dr Ewą Kurek mógł by torebkę nosić i trawnik strzyc. Po drugie – to owe „polskie władze” to kpina i sromota jedna. Po trzecie – to w cholerę z tą nagrodą. Pojechał Karski z rewelacją, która dla żydowskiej finansjery nie była żadną rewelacją bo doskonale wiedzieli jak się z Hitlerem umawiali a swojej przyszłości w towarzystwie wschodnio -europejskich chasydów pod uwagę nie brali. Siedział Karski w USA biedę klepał aż zrozumiał gdzie stoją konfitury i gdy zaczął pluć na Polaków to sypnęły się zaszczyty i ….pieniądze. Natomiast jego Brat – warszawski powstaniec był prawdziwym bohaterem i patriotą.

 12. Tymian mówi

  DDDDDDDDDDDDDDDDD, DSSDSFSDF, Fffffffff, SSSSSSSSSSSS – albo ci się klawiatura zacina, albo jesteś tak mało rozgarnięty, że nawet ksywki sobie nie potrafisz normalnej wymyślić.

  1. Jacek mówi

   Jego ksywka to „Śmierdzące Gówno”!

 13. Marcin mówi

  A czy nie dziwne jest że historia się powtarza? Przed rozpoczęciem II Wojny Światowej światowe żydostwo rozpoczęło kampanię szerzącą kłamstwa jakoby to oni w całej europie byli represjonowani. Czy nie szykują kolejnego przedstawienia pod tytułem III Wojna Światowa by ponownie zostać męczennikami świata?

 14. Bogusław mówi

  Polsko i Polacy macie rządy z korzeniami PZPR-KOR, KOR to spadkobiercy Spadachroniarzy Mieczysława Moczara, PZPR to żydowska ekipa komunistów.
  Tak wiec mamy rządy polskojęzyczne nie polskie, ten twór III RP to totalny wasal.

 15. Pola kowalska mówi

  Mosieki przerazone ze maszynka do pieniedy sie rozpir***** A pani kurek ma ich wszystkich w ****** a my razem z nja wszystkich ZYDOW Mordercow wlasnego narodu i innych. To co mamy to OKUPANT zydowski a nie nasz rzad

 16. Dariusz mówi

  ,,Parchy,, wyją z nienawiści do nas.To dobrze.Gdy przyjdzie czas rozliczeń nie będę miał do tego ,,żmijowego,, plemienia nawet cienia współczucia.Nie będę ich bił czy mordował (o ile mi w drogę nie wejdą ze swoją nienormalną agresją) jako Polak i Słowianin mam duszę i jestem człowiekiem.

 17. Kwal mówi

  Nigdy nie wierzyłem temu młodemu Tyrmandowi bo to rasowy żyd…

 18. Kwal mówi

  Nigdy nie wierzyłem temu młodemu Tyrmandowi bo to rasowy żyd…

 19. renata mówi

  Ten młody Tyrmand to zwykły karierowicz który jedzie na nazwisku ojca. Jego własny ojciec dałby mu w pysk.

 20. jacek44 mówi

  Nie rozmawiać z nazistami i antysemitami odpowiedzialnymi za kolejny pogrom ludności cywilnej w getcie! W getcie Gazy

 21. Zdzislaw Kukula mówi

  mieszkam of 35 lat w Kanadzie, pierwsza polowe zycia spedzilem w Polsce za PRL-u. Dzisiaj odkrylem wprawo.pl I odtad bede Waszym czytelnikiem. Zawsze podziwialem Pania dr.Ewe Kurek za odwage, prawde jako polskiego historyka I tak jest do dzisiaj. Pamietam jak w ub Roku Prezydent Duda spotykal sie w polskim konsulacie z zydami NY – nie wpuscil na to spotkanie zadnych polskich mediow I odmowil ujawnienia swojego przemowienia na zadanie pana Grzegorza Brauna – a limuzyne Dudy w NY wychodzacego z tego spotkania Polonia NY oblala fekaliami gdy pikna Beatka puszczala caluski „z reki” do protestujacych … dlatego nie zdziwila mnie postawa PIS-owskiego rzadu I Polski , ktora za prawde o IPN natychmiast zaczela przepraszac zydow. To czego tak bardzo boja sie zydzi … to mozliwosc odsloniecia CALEJ PRAWDY o Holokauscie …bo jak dotad zalali swiat zachodni swoja propaganda jak to strasznie byli mordowani … a prawda ,ze ich elity mocno pomagaly niemcom w tym tragicznym mordzie … wystraszyla obecne jelity Israela. Brawo Pani dr. Ewa Kurek – zawsze popieralem I bede Pania popieral … bo Pani dobrze reprezentuje interesy polskie.

 22. Zbyszek mówi

  A ja nie chce byc w poblizu Tyrmanda, brzydze sie takimi ludzmi. Bylem na spotkaniu z Ewa Kurek w Doylestown tydzien temu, ona jako jedyna po swoim lektoracie, a lektorow bylo ponad 10, dostala owacje na stojaco (standing ovations).

 23. Jacek mówi

  No patrzcie państwo! Jeszcze i tu, na tym forum, żydowskie śmierdziuchy podskakują!

 24. Anna mówi

  Ten DDDDDDDDDDDuduś to zwykły troll, który wyłapuje ludzi, którzy nie dają sobie zrobić papki z mózgów. Podpuszcza. Oni zrobią wszystko, żeby inwigilować Polaków i kneblować im usta „poprawnością polityczną” czy „tolerancją”. Inaczej to nie wolność słowa ani prawda, tylko „antysemityzm” i „mowa nienawiści” – sztucznie wykreowane pojęcia w celu dalszego bezkarnego żmijowania na narodach. Jako Polka jestem dumna z historii naszego kraju. Dumna jestem z tego, że jako jedyny okupowany kraj nie ugięliśmy się stając w obronie życia ludzkiego. Dumna jestem z naszych bohaterów. To nie my mamy powody do wstydu. A z czego wy, żydzi możecie dziś być dumni? Gdzie wasze zasługi dla świata?

 25. M.S.Kazimierzak mówi

  Nie tyle o samych Żydów i żydów chodzi,ale o ukształtowane wartości CYWILIZACYJNE,które wpływają na doświadczaną CYWILIZACYJNĄ MIESZANKĘ.Kłania się polski badacz Feliks Koneczny ze swoim oryginalnym podziałem na CYWILIZACJE.Wyeksponował ŻYDOWSKĄ nazywając ją CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.

 26. pkp mówi

  Różnica pomiędzy Matthew Tyrmand, i Ewą Kurek polega na tym, że za MT jest tylko dorobek jego ojca, zaś za EK jej dorobek własny, poparty odwagą i nonkonfornizmem. To trochę mało panie MT.

 27. Marek mówi

  Kolejny Polakozerca i klamca, zaklamany jude.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.