Skandaliczne kłamstwo w Yad Vashem: „polska policja” w getcie łódzkim

Yad Vashem/ fot. facebook
16

– Poprosiłem naszą placówkę dyplomatyczną w Izraelu o interwencję w sprawie napisu dotyczącego „polskiej policji” w getcie w Łodzi, który znajduje się na wystawie w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie – poinformował dziś wiceszef MSZ Jan Dziedziczak.

Dziedziczak wspólnie z uczestnikami pielgrzymki do Ziemi Świętej, m.in. polskimi Sprawiedliwymi Wśród Narodów Świata i weteranami II wojny światowej, odwiedził Instytut Yad Vashem, w tym tamtejsze Muzeum, które przedstawia Zagładę Żydów, m.in. na terenach okupowanej przez Niemców Polski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Podczas zwiedzania na kontrowersyjny napis zwrócił uwagę jeden z weteranów, ppłk Tadeusz Michalski, żołnierz ZWZ-AK i powojennego podziemia niepodległościowego, który w czasie okupacji mieszkał w Łodzi. Napis w języku angielskim głosi m.in., że Niemcy wraz z „polską policją” pilnowali wejścia do łódzkiego getta. Weteran przypomniał, że w Łodzi, wcielonej do III Rzeszy Niemieckiej, w odróżnieniu od Generalnego Gubernatorstwa nie funkcjonowała „polska policja” (określana również jako tzw. policja granatowa; w jęz. niemieckim „Polnische Polizei im Generalgouvernement”).

Nasz komentarz: Zakłamywanie historii Holokaustu przez Żydów odbywa się metodą salami. Po plasterku, po kawałeczku, troszkę się obetnie, a potem jeszcze troszkę, a w końcu z prawdy nie zostaje nic. Policja żydowska znika, a na jej miejsce wchodzi policja polska. Niemieckie obozy znikają, a na ich miejsce wchodzą polskie obozy. Polskę i Austrię stawia się w tej narracji w jednym szeregu, ale Austria jest dobra, bo przyznaje się do winy, a Polska jest zła, bo się nie przyznaje. Nos żydowskiego Pinokia wydłuża się z każdym dniem.

Źródło: onet.pl

Przeczytaj też:

Czy naczelny rabin Polski był policjantem polującym na „łebki” w łódzkim getcie? Wstrząsająca relacja dr Ewy Kurek

Kuriozalna teza w „Jerusalem Post”: Polska ma wziąć przykład z Austrii i uznać się za sprawcę Holokaustu

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. michu mówi

  Skandaliczne to jest to, że tych kłamstw nikt nie monitoruje. Z tekstu wynika, że to kłamstwo zostało zauważone przez przypadkowego zwiedzającego. Skandaliczne jest to, że ta sprawa nie została nagłośniona przez Polaków. Skandaliczne jest to, że Dziedziczak zwrócił się teraz, żeby ble, ble ble… jak zwykle, zamiast zwrócić się do wszystkich ambasad na świecie i poinformować o wrogiej akcji (to muzeum zwiedzają wszyscy na świecie i mogło się im to kłamstwo antypolskie utrwalić).

 2. Goj mówi

  Spokojnie, żydowski prezydent Andrzej D. już leci do Izracwela błagać o wybaczenie,

  1. Claire mówi

   Bardzo dobry materiał. Wysłany dalej.

 3. Jan Paweł II mówi

  Boże Abrahama
  Boże Proroków
  Boże Jezusa Chrystusa
  W Tobie zawarte jest wszystko,
  Do Ciebie zmierza wszystko,
  Ty jesteś kresem wszystkiego. 

  Wysłuchaj naszych modlitw, jakie zanosimy za naród żydowski i nas samych. Wzbudzaj w nas nieustanne pragnienie zgłębienia Twojej prawdy i Twojej miłości. Wspomagaj nas, by zabiegając o pokój i sprawiedliwość, objawialiśmy światu moc Twego błogosławieństa. 

  Wspieraj oba narody, polski i żydowski, aby doznawały szacunku i miłości ze strony tych, którzy jeszcze nie rozumieją wielkości doznanych przez nie krzywd i cierpień, oraz tych, którzy solidarnie, w poczuciu wzajemnej troski, wspólnie odczuwają ból zadanych mu ran. 

  Pamiętaj o nowych pokoleniach, o młodzieży i dzieciach, aby niezmiennie wiernie trwały w tym, co stanowi szczególną tajemnicę ich powołania.

  Umocnij wszystkie pokolenia, aby dzięki ich świadectwu ludzkość pojęła, że Twój zbawczy zamiar rozciąga się na całą ludzkość i że Ty, Boże, jesteś dla wszystkich narodów początkiem i ostatecznym celem. 

  AMEN

  1. Maks mówi

   Zredagowałem tę modlitwę, aby była ekumeniczna, a nie tylko katolicka. Oryginał wydrukowano w Naszym Dzienniku 21 lutego 2018. Wielu Polaków, szczególnie katolików, nie rozumie kultury żydowskiej, która jest inna od polskiej, bardziej zamknięta, pielęgnująca wiarę przodków.

  2. michu mówi

   Trzeba się modlić tą modlitwą często, zwłaszcza, że po jednej ze stron wciąż jest wielu, takich, którzy nie zabiegają o pokój i sprawiedliwość, i nie jest to bynajmniej strona polska (choć przedstawiciele obu narodowości występują po obu stronach ;))

  3. Przebiśnieg mówi

   Ta modlitwa to bluźnierstwo !

  4. michu mówi

   A gdzie tam jest element bluźnierczy?

  5. Przebiśnieg mówi

   Napisałem najpierw szerszy komentarz, ale cenzor nie dopuścił, ale był trafniejszy. Może tym razem. Otóż ustawia się Pana Jezusa Chrystusa na trzecim miejscu – po prorokach – Abrahamie i innych, jakby też był jedynie prorokiem, a nie Synem Bożym. Nie ma w modlitwie mowy o Trójcy Przenajświętszej – Panu Bogu Ojcu Wszechmogącym, Synu Bożym Jednorodzonym, Duch Świętym -Panu i Ożywicielu. Artykułując wezwanie ” Boże Jezusa Chrystusa ” i zestawiając to wezwanie z ” Boże Abrahama” , „Boże proroków” jakby dodatkowo umniejsza się i pomija ( świadomie ! )tę Boskość Dwóch innych Osób Boskich – Syna Bożego Jednorodzonego i Ducha Świętego. Modlitwa jest utrzymana jakby w konwencji starotestamentowej,a nie nowotestamentowej, tak jakby Pan Jezus Chrystus ani Duch Święty się nie objawili. Poza tym akcent kładzie się w tej modlitwie na pokój i sprawiedliwość czyli doczesność, a nie to co najistotniejsze dla każdego człowieka, czyli zbawienie wieczne i życie wieczne. Poza tym nic nie wspomina się w tej modlitwie, że żeby osiągnąć to zbawienie wieczne to konieczne, niezbędne jest nawrócenie się Żydów i innych ludzi na wiarę katolicką, a więc m.in. uznanie przez nich całej Trójcy Świętej jako Pana Boga w Trójcy Przenajświętszej Jedynego. Dlatego uważam, że ta posoborowa modlitwa to gorzej niż bluźnierstwo – to herezja ! Wpisuje się ona w posoborową detronizację Pana Jezusa Chrystusa. Świadoma, krecia robota .Tak w skrócie.

  6. Katarzyna TS mówi

   Proszę nie opowiadać bajek o cenzorze, który nie dopuszcza trafnych komentarzy. Większość komentarzy wchodzi na stronę z automatu. „Cenzor” czasem ma za zadanie kliknąć „opublikuj”, gdy z jakichś powodów filtr zatrzyma komentarz. A ponieważ „cenzor” nie moderuje strony 24/h na dobę, to trzeba poczekać, a nie histeryzować.

  7. Przebiśnieg mówi

   Pani Kasiu. Otóż uważam, że jest cenzura w niektórych wypadkach i to wcale nie musi być z Państwa strony, ale wszystko wskazuje, że jest to z zewnątrz. Tak działają różne służby. Nieraz człowiek coś próbuje napisać, a kursor albo znika i nic z tego nie wychodzi, albo cała strona robi się nieruchoma albo też tekst pisany dziwnie znika i nie da się odtworzyć. Działa to tak jak z blokadą pewnych wpisów na facebooku, na Onecie, na wp, na interii czy gdzie indziej. Więc „starszy brat” czuwa i cenzuruje. Serdecznie pozdrawiam !

 4. Robert mówi

  Wydłuża i poszeża,tak żeby wciągnąć do niego jak najwięcej białego,umieścić w swojej czarnej dupie,potem wystrzelić zmieszane,obsrane i nadać miejsce w rynsztoku,patrzac na niego z okna kamienicy

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.