Skandaliczna wypowiedź Kowala: „Zbrodnia (wołyńska) nie obciąża państwa ukraińskiego”

Paweł Kowal / zrzut ekranu: YT/Super Express
13

Paweł Kowal, szef sejmowej komisji spraw zagranicznych w rozmowie z Interią powiedział, że „zbrodnia (wołyńska) nie obciąża państwa ukraińskiego” i „państwo ukraińskie nie ma za wiele z rzezią wołyńską, bo nie istniało”.

Jeśli ktoś sobie mebluje u siebie, możesz im przekazać swoje uwagi. Przyjaźnię się z Ukraińcami i często im mówię: za dużo tego. Tak się nie da, bo uważamy, że rzeź wołyńska była ludobójstwem. To kategoria prawna. Rzecz w tym, że państwo ukraińskie nie ma z tym za wiele wspólnego, bo nie istniało. Może trzeba to wyjaśnić jeszcze raz Polakom, którzy nie mają tego właściwie ułożonego? – mówił w rozmowie z Interią Paweł Kowal, poseł KO, szef sejmowej komisji spraw zagranicznych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mówimy o zbrodni dokonanej przez obywateli polskich na innych polskich obywatelach. Jedni byli narodowości ukraińskiej, drudzy polskiej. Nie uznajemy zmiany tej granicy, której dokonano w 1939 r. To była część Polski pod okupacją niemiecką lub nieformalną okupacją sowiecką. Zbrodnia nie obciąża państwa ukraińskiego, bo nie istniało. Zobowiązuje każdego uczciwego człowieka, żeby ją nazwać i potępić. Chciałbym, żeby moi przyjaciele z Ukrainy potrafili się od tego odciąć – dodał.

Nasz komentarz: Panie Kowal, zbrodnia wołyńska obciąża państwo ukraińskie, bo gloryfikuje ono jej sprawców, a współczesne Siły Zbrojne Ukrainy odwołują się do dziedzictwa UPA, czyli formacji, która przeprowadziła ludobójstwo na Polakach. Ukraińcy są dumni z banderowskich zbrodniarzy!

Przeczytaj także:

K. Baliński: Idioci ekonomiczni i inni

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  „Zbrodnia nie obciąża państwa ukraińskiego, bo nie istniało”… Tako rzecze polski polityk, politolog, historyk i publicysta, doktor habilitowany nauk społecznych, profesor ISP PAN czterokadencyjny poseł…
  Skoro tak, to idąc śladem tego wywodu należy stwierdzić, że skoro wówczas nie istniało, to nie może istnieć i obecnie. Dalej idąc skoro Instytut Studiów Politycznych ma takich „profesorów” również istnieć nie powinien.
  Ot kolejny „wykształcony” ponad własną inteligencję. Zapewne order z tryzubem który otrzymał w 2007 roku zobowiązuje. KANALIA!

 2. Dumny Polak mówi

  Zapamietajmy sobie wszyscy, szczegolnie podczas nastepnych wyborow, nikczemna morde tego ZDRAJCY!

 3. gal mówi

  Wypierdalaj z Polski do swojego oligarchicznego folwarku.

 4. Michu. mówi

  Kowal to typowy karierowicz. Lata siedział w PiSie , a teraz kariera w PO. Banderowski cep…

 5. Asd mówi

  Kowal to glupi człowiek. Nie warto komentować wypowiedzi glupca bo nic nie znacza

 6. Andrzej mówi

  Czyli Niemcy nie odpowiadają za zbrodnie nazistów, bo wtedy było inne państwo, którym rządził Austriak. Ukry miały wtedy państwo, trąbili o samostanowieniu, posiadali rząd który współpracował z nazistami, jak i mieli swoje barwy. Kowal jesteś…. Sam sobie dopisz.

 7. Janusz mówi

  ….jak w totolotku, albo w komunie: kumulacja zdrajców, miernot, szabesgojów

 8. Shadow mówi

  Kowal jest łachudrą, która przekupiona, sprzedaje Polskę i Polaków obcym. Sprzedajesz gnoju naszą godność, nasz ból, pamięć o bestialsko pomordowanych bezbronnych ludziach. Twoje tytuły i apanaże gówno mnie obchodzą. Jesteś zwyczajnie łajzą polityczną, nie wartą nawet splunięcia.

 9. zagłoba sum mówi

  Z wyjątkiem dosłownie kilkunastu, parlament to zydzi, upadlińcy ( jak to scierwo na zdjęciu) oraz lokaje zydów i upadlińców.

 10. Irek mówi

  Beneficjent operacji wojskowej Wisła, to tacy jak on razem z ,,hanukowcami” rządzą – niestety

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.