Skandaliczna manipulacja Gmyza ws. ustawy 447. Dlaczego wprowadza Polaków w błąd?

Cezary Gmyz/ fot. screen
6

– Wreszcie znalazłem trochę czasu i przeczytałem tekst źródłowy czyli tzw. ustawę 447. Wbrew narracji walącej ruską onucą na kilometr, dotyczy ona mienia wspólnotowego, religijnego. Polska tę sprawę uregulowała już w 1997 roku ustawą o stosunku do Gmin Wyznaniowych Żydowskich – napisał na Twittzrze Cezary Gmyz, korespondent TVP w Niemczech.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na wpis Gmyza zareagowała publicystka portalu wPrawo.pl, Katarzyna Treter-Sierpińska. – Chyba Pan żartuje. Co Pan przeczytał? Bo z pewnością nie tekst ustawy 447 zamieszczony na stronie Kongresu. Pkt 2 jest jednoznaczny i mówi o mieniu bezspadkowym („heirless property”). Dlaczego wprowadza Pan Polaków w błąd? – pyta publicystka i zamieszcza screen tekstu ustawy oraz link do strony Kongresu USA.

Cezary Gmyz nie raczył odpowiedzieć na pytanie, ale głos w sprawie zabrali internauci.

Źródło cytatów: Twitter

Przeczytaj też:

Pismo z Departamentu Stanu USA: Polska ma zrealizować bezprawne roszczenia żydowskie!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. piotr mówi

  wolna-polska.pl Eurosodoma – Miliony na walkę z antysemityzmem.

 2. Robert B. mówi

  Tak jak napisał jeden z komentujących, presstytutka…

 3. George mówi

  Dlaczego Gmyz manipuluje? To oczywiste. Został zdyscyplinowany przez PiS, a że teraz wszystkie ręce na pokład, więc PiS-owskie cyngle ruszyły do szturmu. Jednym z nich jest Sakiewicz, innym Gmyz. Niepokorni, którzy nie chcą słuchać poleceń Naczelnika są usuwani z przestrzeni publicznej.

 4. Flex mówi

  Kolejny PISmaker-„wąchacz” stóp. Dla nich wszystkich nauczką byłaby realizacja 447 i nastanie POLIN. Ciekawe czy takie Gmyzy, Sakiewicze, Kurscy itp. będą mieli lepiej, czy wyrobnicy WSI24 w służbie CIA-Mosad, załoga Parobczej itd. ?! Widok ich min przy wyrzucaniu przez Sorosowych kolaborantów byłby bezcenny. Służąc mamonie służą jej władcom!

  1. F. mówi

   Flex nie łudź się – Gmyzy, Sakiewicze, Kurscy itp. wyrobnicy WSI24 w służbie CIA-Mosad, załoga Parobczej itd. ONI WSZYSCY Są Z JEDNEJ NACJI, KAINOWEJ!

 5. Janusz I mówi

  Miałem go za przyzwoitego dziennikarza.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.